אליפות אירופה באתלטיקה - פתיחה צפויה

| שתף |

דונלד סנפורד עלה לחצי הגמר בקלות יחסית. כוחו של נועם נאמן לא עמד לו והוא נחלש לקראת הסיום ולא העפיל לגמר

תאריך: 13/08/14, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

הפתיחה הישראלית באליפות אירופה הייתה צפויה למדיי. דונלד סנפורד ממכבי ת"א העפיל, כצפוי, לחצי הגמר, ואילו נועם נאמן מהפועל חולון, שעיקר מטרתו הייתה שיאו האישי, חש היטב לקראת סיום הריצה את המרדף אחרי הקריטריון.

עם נשיקה לדגל הישראלי שעל גופייתו, זינק דונלד סנפורד במקצה המוקדמות הרביעי בריצת ה-400 מ'. המטרה הברורה הייתה לסיים ברביעייה הראשונה תוך שמירת כוחות לחצי הגמר שיתקיים מחר. סנפורד פתח היטב, הוביל כמעט לכל אורך הריצה, אבל הסיר את הרגל מדוושת הגז על מנת לשמור כוחות לחצי הגמר. שיאן ישראל סיים שני במקצה שלו בתוצאה 46.18 שנ' ועלה לחצי גמר. "הרגשתי מצוין", סיכם סנפורד בסיום. "בישורת האחרונה היה ברור לי שאפשר להרגיע את הקצב ולסיים במקום שייתן עלייה אוטומטית לחצי הגמר, שם יהיה הקרב האמיתי, ואולי אפילו הריצה העיקרית עבורי". לגבי נשיקת הדגל בזינוק הדגיש סנפורד: "הדגל הזה כל כך חשוב לי. המדינה הזו נתנה לי כל כך הרבה. אני כאן, אבל המחשבות על האזרחים והחיילים נמצאים שם תמיד. בלי החיילים, המדינה והדגל לא הייתי פה בכלל", סיכם אלוף ישראל.
אגב, ויטלי בוטרים האוקראיני שהשתתף לצדו של סנפורד באליפות ישראל עלה לחצי הגמר עם התוצאה הרביעית והאחרונה (46.30) מבין 4 המפסידים המהירים שהצטרפו ל-20 הרצים שסיימו בארבעת המקומות הראשונים בכל מקצה.

התקווה של נועם נאמן מהפועל חולון הייתה לשפר את שיאו האישי (8:38.15). ריאלית הוא לא היה בין המועמדים לעלייה לגמר. המזל שיחק לו יחסית והוא הוגרל למקצה השני, בו הרצים כבר יודעים את התוצאות של המקצה הראשון. בהתחשב בעובדה שהמקצה הראשון היה איטי יחסית, היה ברור לנאמן שהקצב במקצה שלו יהיה טוב. ואכן, הקצב היה לשביעות רצונו. הוא התמקם בשמינייה הראשונה. אלא שבאזור הסיבוב החמישי תש כוחו והוא ירד לאזור המקום ה-11-12 וסיים במקום ה-12 במקצה שלו בתוצאה 8:45.33 דק' שדירגה אותו במקום ה-22 הכללי (מ-27 הרצים שסיימו את הריצה). "הקצב היה טוב", סיכם נאמן והוסיף, "ידעתי שהמקצה השני יהיה מהיר מהראשון. שמרתי על מקום טוב באמצע ורצתי אחרי רץ שאני מכיר היטב וידעתי שאני יכול לסמוך עליו שימשוך אותי בקצב רצוי, אבל לקראת הסיום נחלשתי. אין ספק שהניסיונות הרבים לקבוע קריטריון באים בסוף לידי ביטוי והגוף מרגיש אותם היטב"..


 

  • נועם נאמן

    צילום: מיגל אטיאס

סגור