אליפות אירופה באתלטיקה - שיא ישראלי לסנפורד

| שתף |

שיאן ישראל ב-400 מ' שבר בפעם השלישית השנה את השיא הישראלי ועלה לגמר ה-400 מ' באליפות אירופה. קופצת המשולשת סבלה כבר מספר ימים מכאבים חזקים באכילס רגלה השמאלית והחליטה לפרוש לאחר החימום הסופי. עלמיה ואמרה סיימו במקומות 17 ו-18 ב-10,000 מ'

תאריך: 14/08/14, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

דונלד סנפורד עלה לגמר אליפות אירופה ב-400 מ' אחרי שסיים שלישי במקצה שלו ושלישי בדירוג הכללי בשיא ישראלי חדש – 45.39 שנ' המהווה שיפור של 14 מאיות לשיאו הקודם שנקבע בתחילת החודש. "זה ללא ספק הרגע המשמעותי בחיי", סיכם סנפורד עם דמעות בעיניו. "המאמן שלי אמר לי להתחיל אגרסיבי וזה מה שעשיתי. ידעתי שבמקצה שלי יש רצים מצוינים וידעתי שאני חייב לסיים בין השלישייה או הרביעייה הראשונה. ראינו מחדר ההמתנה את המקצה הראשון שהיה איטי וזה מאוד דירבן אותי, כי ידעתי שאם ארוץ במיטבי אהיה בגמר. שוחחתי אתמול בטלפון עם אמי שנתנה לי את ברכתה ואיחלה לי ראשית לעלות לגמר. אני מאושר שעליתי לגמר עם שיא לאומי חדש. אני משוחח עם משפחתי ומקבל חדשות מהבית, אין לי הזדמנות טובה מזו להחזיר למדינה שנותנת לי כל כך הרבה. אני ממש מבקש להקדיש את השיא ואת העלייה לגמר לחיילי צה"ל עם איחולי החלמה מהירה לפצועים. אני מרגיש מצוין ואני בטוח שבגמר אתן את כל כולי כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר". כשהתבקש לתאר את התחושות שלו, השיב סנפורד: "שנתיים מציקים לי בעניין המקום הרביעי בהלסינקי. אומרים לי שהשגתי מקום כזה בגלל שהייתה רמה נמוכה ושאני לא באמת שווה את זה. שנתיים חיכיתי להזדמנות נוספת כדי לענות לכל אותם מפקפקים. אני שמח שניתנת לי ההזדמנות להוכיח לכולם שמקומי בין רצי העילית באירופה".

חנה קנייזבה-מיננקו החליטה בעצה עם מאמנה לפרוש מתחרות המוקדמות של הקפיצה המשולשת באליפות אירופה. בימים האחרונים סבלה האתלטית ממכבי ראשל"צ מכאבים חזקים באכילס רגלה השמאלית. במהלך הימים הללו היא טופלה רפואית הן ע"י שי שלו, פיזיותרפיסט המשלחת, והן ע"י רופא. כשעתיים לפני התחרות, בחימום, היא הכאבים הורגשו, אולם שיאנית ישראל בקפיצה משולשת וקפיצה לרוחק החליטה לדחות את ההחלטה לפי התחושה בחימום הסופי באצטדיון התחרות. לאחר החימום הסופי, ובעצה אחת עם מאמנה, ואלרי בונדרנקו, היא החליטה לפרוש מהתחרות. "בחימום לא חשתי טוב כלל עם הרגל. החלטתי לתת הזדמנות סופית בחימום שלפני התחרות, וממש לא יכולתי אפילו לרוץ לבור. כמובן שבמצב כזה אי אפשר להתחרות". קנייזבה-מיננקו סיכמה: "זו כנראה לא השנה שלי".

את הערב הישראלי סיימו שני רצי ה-10,000 מ', איימרו אלמיה וגירמה אמרה, בגמר בו זינקו 24 רצים. השניים לא הצליחו לעמוד בקצב שהוכתב ע"י החבורה המובילה וכבר בשלבים המוקדמים של הריצה נשרו לחבורה המאספת. בסיום עלמיה סיים במקום ה-17 בתוצאה 30:04.95 דק', ואילו אמרה סיים אחריו, במקום ה-18, עם 30:53.87 דק'. בסיום אמרו השניים: "התנאים היו טובים חוץ מהרוח שהייתה חזקה, אבל זה גורם שהשפיעה על כל הרצים במידה שווה. הקצב היה טוב, אבל לא הצלחנו לעמוד בתוכניות שהיו לנו. זו טבעה של הריצה למרחקים ארוכים ושילמנו את שכר הלימוד על חוסר הניסיון הבין-לאומי שלנו". אמרה שפיגר בשני סיבובים אחרי יתר הרצים וזכה ל'סטנדינג אוביישן' מהקהל בישורת האחרונה לקו הגמר, ציין: "ראיתי את הרצים שפרשו, את אלו שעברו אותי והייתי גם מודע לעובדה שאני מפגר בשני סיבובים אחרי המובילים, אבל בשום פנים ובשום שלב לא חלפה בי המחשבה לפרוש. ידעתי שאני מסיים את הריצה. התוצאה שלי לא הייתה טובה, אבל לא היה שום שלב בריצה שפרישה עמדה על הפרק".

  • צילום: דניאל קמחי

סגור