אליפות אירופה בטריאתלון - הדור הצעיר והנשים

| שתף |

הנשים, הנערות והנערים- מה מחכה לנו באלו מהמקצים לקראת אליפות אירופה בטריאתלון שתתקיים באילת ב-20 באפריל.

תאריך: 06/04/12, מאת: נווה כהן

בהמשך לכתבתנו הקודמת, נעבור כעת לשלושת המקצים הנותרים- הנערות, הנערים ומקצה הנשים עלית. ברשותכם, נזכיר לרגע מהם מקצי ה"עלית" המוזכרים פה לעיתים תכופות: ברוב ענפי הספורט בעולם, הגמוניית (רוב) המשתתפים שייכת לחובבנים של הספורט, או בשמם העממי- "אייג' גרופרים", כלומר - "קבוצות גיל". אך בצידו האחר של המתרס, עומדים להם הספורטאים המקצוענים, או בלעז- ספורטאי העלית "ELITE". גם בטריאתלון נערך מקצה מיוחד לאותם אלה המובילים בחוד החנית. זוהי בעצם ספינת הדגל של הענף והם האליטה שלנו. הדמיון למילה בעברית אינו מקרי ELITE (אליטה).

כאמור, אליפות אירופה 2012 תיערך בעיר אילת לראשונה על אדמת ישראל. שלושה ימים מרגשים של חגיגת ספורט אמיתית יקדמו את פניהם של כ-2,500 משתתפים מכל קצוות אירופה שאישרו השתתפותם באליפות לקבוצות הגיל, וכמו כן - למקצי העלית בגברים, הנשים והנוער.

בין המתמודדות הבוגרות, נזכה לראות את השוויצרית הבולטת ביותר בענף כיום- ניקולה ספיריג. בת ה-30 כבר מכירה את המסלול האילתי, למי שזוכר את הופעתה בגביע העולם המרשים ב 2007 שהיה אף הוא באילת... ניקולה ניצחה את התחרות לעיני קהל צופים ענק בטריבונות, מה שהשנה אמור להתגמד אחרי קפיצת המדרגה הענקית. ג'סיקה הריסון שתגיע גם היא לאילת, היא ווינרית. הצרפתייה נמצאת ברצף ניצחונות מרשים מאוד לאחרונה אף ספק אם תצליח לגבור על ניקולה המנוסה. אמי שריון הצעירה גם היא מהנבחרת הצרפתית צפויה לתת פייט חזק אחרי שהוכיחה שהיא יודעת להתמודד עם עומס חום כבד בלוזאן השנה, שם סיימה במקום התשיעי והמכובד. ואיך אפשר, אפילו לתאר טריאתלון בינלאומי באילת- מבלי להזכיר את חביבת הקהל הישראלי- יוליה יליסטריטובה מאוקראינה. אולי בשל העובדה שהתחילה את פריצת דרכה כאן ב- 2006 או שמא זהו הרומן המדובר עם ספונוב חברה לנבחרת. מלבד היותה טריאתלטית מחוננת וחזקה התברכה יוליה גם בחזות מרשימה שעוזרת לה עם יחסי ציבור מהשורה הראשונה. לצידן תתחרה כמובן פאני בייסרון שלנו! בתקופה האחרונה מראה לנו הצעירה מכרמיאל שהיא קורצה מחומר של אלופות, כך שהתחרות הקרובה בשבילה תהיה הזדמנות נהדרת לנצל את המומנטום הנהדר שבו היא נמצאת, שבועיים אחרי שהוכרה כ'ספורטאית עילוי' מטעם הצבא.

55 נערות ו- 70 נערים יתחרו במקצי הנוער עלית. המרחקים במקצים אלו הם חצי-אולימפיים: 750 מ' שחיה, 20 ק"מ אופניים, 5 ק"מ ריצה. נציגות ישראלית רחבה הן בנערות והן בנערים תהיה חוויה מיוחדת לקהל ולהורים הנרגשים.
השמות הבולטים בנוער הישראלי – אלוף ישראל לנוער אמתי יונה ושחר שגיב סגנו, ינסו לתת פייט חזק לשאר האירופאים המובילים שיגיעו בעוד שרון לוינסון הצעיר ורועי זוארץ ינסו גם הם להתברג טוב במסלול הביתי במיוחד. בנערות - אביטל גז אלופת ישראל המכהנת לצד הדר אהרוני וגל לוי שכבר הוכיחו שיכולת שהן יודעות לשחות מהר כשצריך. אליהן יצטרפו ליאן ויתקין ויובל גומא שעלו רק השנה לקטגוריית הנערות ואת טבילת האש יעשו באליפות אירופה הראשונה שלהן. השתיים אגב, יהיו הצעירות ביותר על קו הזינוק כשהן מתחילות את שנתן הראשונה מתוך ארבע בקטגורייה זו. טומי צנטנר הצעירה אף יותר, נמצאת כרגע ב"רשימת ההמתנה" ותקווה להיכנס לרשימת המשתתפות גם היא.

עד כאן סקירתנו על המתחרים באליפות. בכתבה הבאה נביא את הזוית הישראלית בבוגרים כולל ראיונות עם נציגינו.

 

 

 

נווה כהן, טריאתלט בכיר

  • עילית נשים

    צילום באדיבות http://www.triathlon.org

סגור