אליפות אירופה בטריאתלון - ישורת אחרונה

| שתף |

השבוע זה עומד לקרות. ספורטאי היבשת הדומיננטית בטריאתלון העולמי יתכנסו בעיר אילת לאירוע הגדול והמכריע שלה - אליפות אירופה 2012.

תאריך: 17/04/12, מאת: נווה כהן

לא הרבה מדינות זוכות לכבוד שכזה אבל אלינו הגיעה, ועוד בשנה האולימפית, המלכה. למען האמת אין זה מקרה שדווקא עכשיו זכינו לארח את האירוע החשוב. הטריאתלון האולימפי בלונדון יתקיים בתאריך ה-6 באוגוסט, מועד שבשנים כתיקונן היה מוקדש לאליפות אירופה כמובן. אך מתוך התחשבות בספורטאים האולימפיים בענף, החליט ה-ETU (איגוד הטריאתלון האירופי) להקדים את התחרות באופן חד פעמי, או ארבע פעמי, כך שלא תפגע התחרות בהכנות הטריאתלטים לאולימפיאדה. אמנם שם משפחתי הוא כהן ולא רופ, אך סיבה נוספת היא שחודש אפריל באירופה הוא עדיין קר במידה לא מבוטלת וכך גם האגמים. לכן אופציית מיקום טובה לתחרות בשלב כה מוקדם של העונה יהיה לא אחר מאשר- עירינו המדברית והצחיחה.

הרזומה המרשים שהתחרות באילת צברה לאורך השנים האחרונות במשרדי האיגוד העולמי הפך את אילת ליעד לגיטימי ומוביל במיוחד. מאירוח ה- World Cup המוצלח ב2007, European Cups שהפכו פה כמעט למסורת וכמובן אירוח אליפות אירופה לU23- באוקטובר האחרון.

התחרות השנה תיפתח ביום שישי בבוקר, ותכלול 4 סוגי מקצים עיקריים שיוזנקו בשלושת ימי התחרויות: מקצי עלית לבוגרים ונוער, מקצי קבוצות הגיל, מקצה פאראטריאתלון ומקצה השליחים- מדינות.
סטטיסטית, רוב הקוראים הבינו את הכתוב- אבל רק עד המילה "פארא". שני המקצים האחרונים שהזכרנו, מה לעשות, אינם תופסים כותרות באתרינו או בערוץ הספורט. אז האם פארא טריאתלון קשור לפאראולימפיקס? ומה זה שליחים, כמו שלשות? והרי התשובות:

כיאה לאליפות אירופה, ניתנת הזדמנות שווה גם לאנשים עם מוגבלויות שונות. השנה תהווה תחרות הפאראטריאתלון שיא של כל הזמנים במספר המשתתפים- לא פחות מ-60 מתחרים ב 6 קטגורייות נכות שונות יזנקו למים ביום ראשון בצהריים. במקצה זה הגיל לא מהווה פקטור אלה רק דרגת הנכות, מכיסאות גלגלים ועד לקטועי גפיים.

במקצה השליחים עלית שיתקיים אף הוא ביום ראשון, יתמודדו 10 מדינות על התואר אלופת אירופה ב Mix Relay Triathlon. כל מדינה תשלח את 4 הספורטאים הטובים ביותר שלה, שניים בנים ושתיים בנות. כל אחד בתורו יבצע טריאתלון שלם במרחקים מקוצרים. בסיום הריצה יחכה/תחכה חברתו לנבחרת ובהנפת ידיים מתואמת תצא גם היא לחלקה בתחרות. הבנים והבנות יעשו את אותו המסלול בזה אחר זה כשסדר הזינוקים יהיה בהתאמה 1 ו-3 לנשים ו2 ו-4 לגברים. ואם עסקנו בענייני תקדימים, מתכונת זו של שליחים מועמדת כעת לאולימפיאדה בריו 2016 ואם תצליח, יהיה זה הענף הראשון בתולדות המשחקים האולימפיים בו מתחרים נשים וגברים ביחד- תחת נבחרת אחת.

כאמור בכותרת, אנחנו בישורת האחרונה לקראת פתיחת התחרות אליה רבים נושאים עיניים. בימים אלה נמצאים כ-2,500 ספורטאים בהכנות אחרונות וחידודים כשלרבים זוהי התחרות הגדולה בחייהם. אנו מאחלים מכאן בהצלחה לכל המתחרים באשר הם וכמובן שתעבור בשלום והנאה. ייסלחו לנו שאר האירופאים, אבל זה המקום לאחל הצלחה יתרה לנבחרת שלנו, בקבוצות הגיל וכמובן בעלית!
עד כאן הכנות על קו הזינוק, העדכון הבא יהיה מהמים בים האדום.

 

 

 

נווה כהן, טריאתלט בכיר

 

  • הזינוק בחוף אילת

    צילום באדיבות http://www.triathlon.org

סגור