אליפות אירופה – סיכום היום השני

| שתף |

למטרה שמר על תארו ב-100 בריצה מלחיצה במיוחד, לאלובה ניצחה בנשים. תורקילדסן ופיטקאמאקי אכזבו בכידון. ברנברוך ניצח בקרב 10, שברלה סיים רק שישי

תאריך: 29/06/12, מאת: דני בורשבסקי

במרכזו של היום השני של אליפות אירופה באתלטיקה קלה בהלסינקי עמדה ריצת הגמר ל-100 מטרים לגברים. הציפיות היו לראות את כריסטוף למטרה הצרפתי שומר על התואר שלו וגם יורד מ-10 שניות. אז הוא עשה חצי עבודה, שמר על התואר בו זכה לפני שנתיים בברצלונה, אבל הסתפק בתוצאה של 10.09 שניות. זמן התגובה של למטרה היה איטי, מאחר ואירוע ריצת הגמר נפתח בשתי פסילות של ריטיס סקלאוסקאס הליטאי וסימונה קוליו האיטלקי. אם נוסיף לזה את העובדה שהרוח בריצה הייתה נגדית, הרי שהתוצאה של למטרה היא לא רעה בכלל. הצרפתי אמר בסוף הריצה: "קודם כל אני מרגיש את שמחת הניצחון, את השמחה שבשמירה על התואר שלי. היה קשה מאוד לשמור על ריכוז בגלל שתי הפסילות". גם מדליית הכסף הלכה לצרפת ומי שקטף אותה היה ג'ימי ויקו, אלוף אירופה לנוער, שקבע 10.12 שניות והיה רחוק בחמש מאיות משיאו האישי. ג'ייסומה סעידי נ'דורה הנורבגי דווקא זינק מצוין וסיים במקום השלישי בזמן של 10.17 שניות.

בריצת ה-100 מטרים לנשים ניצחה איבט לאלובה הבולגריה, שהרשימה לאורך כל השלבים בתחרות. לאלובה, שבדומה ללמטרה נחשבת לאשה הלבנה המהירה בכל הזמנים, נהנתה מסיומת אדירה ב-15 המטרים האחרונים כדי לנצח בזמן של 11.28 שניות. היא הקדימה בארבע מאיות את אולסייה פוב האוקראינית, כשלינה גרינציקאיטה הליטאית זכתה במדליית הארד (11.32). אלופת אירופה היוצאת, ורנה סאיילר הגרמניה, סיימה במקום השישי בלבד עם 11.42.

בגמר הטלת כידון היה צפי לאיזשהו קרב ענקים בין טרו פיטקמאקי הפיני לאנדראס תורקילדסן הנורבגי, אבל גם במקרה הזה השניים פינו את הזירה לצעירים יותר. הפיני סיים במקום ה-11 בלבד בעוד שהנורבגי סיים רביעי. ויצ'סלב וסלי הצ'כי, שמפגין את הכושר הטוב ביותר העונה בעולם, ניצח עם הטלה של 83.72 מטרים וזכה למעשה בתואר המשמעותי הראשון שלו. ולרי יורדן הרוסי סיים שני (83.23) וארי מאניו הפיני זכה במדליית הארד (82.63). בקפיצה לגובה לנשים, רות בייתיה הספרדיה זכתה לראשונה בקריירה באליפות אירופה כשהיא נהנית מחסרונה של אלופת העולם הרוסיה אנה צ'יצ'רובה. לספרדיה הספיק גובה של 1.97 מטר כדי לקטוף את התואר, כשגם השניה, טוניה אנגלסן הנורבגית, השיגה תוצאה זהה. שלוש קופצות חלקו את מדליית הארד עם 1.92 מטר: אירנה גורדייבה הרוסיה, אמה גרין השבדית ואולנה חולושה האוקראינית.

אולגה גולובקינה ניצחה בריצת ה-5,000 מטרים לנשים בזמן של 15:11.70 דקות והקדימה את לודמילה קובלנקו האוקראינית (15:12.03) ואת שרה מוריירה הפורטוגלית (15:12.05). בקפיצה לרוחק לנשים, אלוזי לסוואה זכתה במדליית הזהב הראשונה אי פעם של צרפת במקצוע הזה. היא השיגה כבר בקפיצה הראשונה שלה 6.81 מטרים שהספיקו לניצחון. פסקל ברנברוך הגרמני ניצח בתחרות קרב ה-10 והבטיח את הזכייה שלו עוד במקצוע התשיעי, הטלת הכידון, עם תוצאה נהדרת של 67.45 מטרים. הסיפור של התחרות הזאת היה רומן שברלה. הצ'כי בן ה-37 התחרה בפעם האחרונה בקריירה באליפות אירופה, קיווה להשיג מדליה אבל סיים במקום השישי. כל זה קרה מספר ימים אחרי שאשטון איטון האמריקאי ניפץ את שיאו העולמי שנקבע ב-2001.
 

  • כריסטופר למטרה

    Victah sailer / photorun.net

סגור