אליפות ארה"ב בחצי מרתון

| שתף |

מו טרפה וג'ן ריינס ניצחו באליפות ארה"ב בחצי-מרתון ביוסטון השבוע. ריאן הול סיים שני.

תאריך: 31/01/11, מאת: קיריל אולמן

ריאן הול היה בטוח בניצחונו. פחות מחצי קילומטר לסיום המירוץ התנהל לפי התכנון, כאשר מעט אחרי נקודת ה-19 ק"מ החל הול להוביל בפער של מספר מטרים על מו טרפה, אלוף ארה"ב ל-15 ק"מ מהשנה שעברה.
אולם לפני הגעתם לפנייה של ̊90, פחות מ-200 מ' לסיום, הגביר טרפה את הקצב תוך שהוא עוקף את הול בפנייה. המהלך הספיק לו בשביל לשמור על פער של מספר מטרים עד לסיום ולנצח בזמן של 1:02:17, אל מול 1:02:20 של הול.
שלישי סיים פאטריק סמית' (1:02:32), המתאמן כיום כחלק מקבוצתו לשעבר של הול- Mammoth Track Club.

המירוץ שנערך שלשום ביוסטון, טקסס, היווה קדימון למסלול עליו יתקיימו המבחנים האולימפיים למרתון בעוד כשנה.
בתחילת המירוץ כללה חבורת החוד, מלבד טרפה, הול וסמית', גם את ברנט ווהאן (פרש), ג'וש מוהן, ג'ייסון להמקול, פאסיל ביזונה וראיין וייל.
סמית' היה אחראי להזרקת הקצב הראשונה, ובק"מ ה-16 הצטמצמה החבורה לשלושת הרצים שעתידים לסיים על הפודיום.
מעט אחרי הק"מ ה-19 הגביר הול את הקצב, מהלך שגרם לנשירתו של סמית'. הול המשיך להוביל על טרפה במספר מטרים עד למהפך שלפני קו הסיום.

לאחר המירוץ, אמר הול שהוא מתכוון להתחרות בחצי-מרתון נוסף לפני מרתון בוסטון באפריל. המירוץ הנ"ל הינו הפעם הראשונה שהול מתחרה מאז שהחליט לעזוב את מאמנו טרנס מהון ואת קבוצת Mammoth Track Club בסתיו האחרון. בנוסף, ציין הול שכעת ישנם מספר אנשים שמייעצים לו כחלק מאימוניו. אולם, כנשאל לשמו של מאמנו בטופס הבדיקה של ה-USADA - U.S Anti-Doping Agency, רשם הול 'אלוהים'.

במירוץ הנשים ניצחה ג'ן ריינס בת ה-36 בזמן של 1:11:14 שע', כאשר במקום השני סיימה סרינה בורלה (1:11:38, מקום שני גם בשנה שעברה) ואילו במקום השלישי סיימה נאן קנארד (1:12:03 שע').


הידיעה באדיבות אתר Letsrun.com

 

סגור