אליפות בריטניה - מו פארה שולט

| שתף |

באליפות בריטניה שהתקיימה בסוף השבוע ניצח מו פארה בריצת 5000 מ'. עוד בלטו: ג'ני מידווס בתואר לאומי ראשון, פרי שייקס-דרייטון.

תאריך: 01/08/11, מאת: מערכת עולם הריצה

מו פארה הגיע די בטוח בניצחונו לאליפות בריטניה, לאחר שניצח בשלושה מפגשי ליגת היהלום העונה. אנדי ורנון הוביל בסיבוב האחרון אולם אז פארה הגביר את הקצב כדי לנצח באופן משכנע. זהו ניצחונו התשיעי העונה על המסלול והכביש. פארה קבע זמן של 14:00.72 דק', רחוק בהרבה משיאו הלאומי שקבע לאחרונה במפגש ליגת היהלום במונקו אך פארה היה מרוצה. "הדברים הולכים בצורה מצויינת. שנה שעברה היתה נהדרת והשנה זה אפילו יותר טוב", אמר פארה. "כל ההקרבות שעשיתי עובדות ואני כבר מחכה למפגש בשבוע הבא", הוסיף.

"אני בהחלט מצפה לריצת 10,000 מ' באליפות העולם ולאחר מכן אראה איך אני מרגיש לקראת ה-5000 מ'. אני רק רוצה להישאר בכושר ובביאות טובה, אבל זה מרגיש מצויין בשבילי כרגע". אמר פארה.

ג'ני מידווס, המחזיקה במדליות מאליפות אירופה ואליפות העולם זכתה בפעם הראשונה בתואר אליפות בשדה. מידווס ניצחה בריצת 800 מ' כשהיא גוברת על אמה ג'קסון וקובעת 2:02.28 דק'. "זו הקלה גדולה סוף סוף לזכות בתואר", הודתה מידווס בסיום. "הלחץ שמופעל עליי עכשיו הוא גדול, בגלל שיש לי מדליות משתי האליפויות האחרונות הגדולות, אני יודעת מה אני צריכה לעשות", הוסיפה.

פרי שייקס דרייטון ניצחה בריצת 400 מ' ו-400 מ' משוכות. תוך 24 שעות התחרתה בשני המקצים מה שהסביר את תוצאתה במשוכות של 55.52 שנ' הרבה מחוץ לשיאה האישי.

ג'סיקה אניס, המתכוננת בימים אלו להגן על תארה בקרב 7 באליפות העולם, קפצה באליפות 6.54 בקפיצה לרוחק וקבעה שיא אישי. אולם קפיצה זו לא הספיקה לה על מנת לנצח את הכוכבת החדשה שרה פרוקטור. פרוקטור, מי שבולטת כרגע בזירה הבריטית קפצה 6.65 מ' לניצחון. "אני מאד מרוצה. עבדתי על מספר דברים בקפיצה לרוחק ואני מרגישה את השיפור, אני שמחה שהשגתי את הקפיצה הזו", אמרה אניס. "אני מקווה שאוכל לעשות קצת יותר כאשר אגיע לדאגו, זה היה סוף שבוע מעולה", הוסיפה.

סגור