אליפות העולם באולם: סיכום היום השני

| שתף |

היום השני של האליפות סיפק עוד שיא עולם, הפעם בקרב 7 וכן חזרה לזירה של הגדולים על-ידי ג'סטין גאטלין.

תאריך: 11/03/12, מאת: SPORTWEB

אם ביום הראשון של האליפות נקבע שיא עולם בקרב 5 (נשים), ערב הגמרים ביום השני של אליפות העולם באתלטיקה באיסטנבול נפתח גם הוא בשיא עולם במקצוע זה בקרב הגברים. בתחרות קרב 7, אשטון איטון האמריקאי, מי שהצליח לקבוע ביומיים האחרונים תוצאות טובות בחמישה מתוך שבעת המקצועות, קבע שיא עולם חדש של 6645 נקודות. זהו שיפור של 69 נקודות משיאו הקודם, גם כן שיא עולם שנקבע לפני שנה. מי שקטף את מדליית הכסף היה האוקראיני אולכסיי קסיאנוב, ואת הארד קטף הרוסי ארטם לוקיאננקו.

האמריקאי ג'סטין גאטלין השיב לעצמו את תואר אלוף העולם, זאת לאחר תקופה לא קלה כזכור, שבה חזר מהשעייה בשל שימוש בחומרים אסורים. גאטלין היה מושעה ארבע שנים וחזר להתחרות בשנת 2010. בגמר 60 מ' באיסטנבול קבע 6:46 שנ' והקדים את נסטה קרטר מג'מייקה שקבע 6:54 שנ' ואת דווין צ'מברס מבריטניה שקבע 6:60 שנ'.

מי שהערב לא היה במיטבו היה ג'יימס קיראני, אלוף העולם בריצת 400 מ'. קיראני סיים במקום האחרון בריצת הגמר לאחר שנרי ברנס מקוסטה ריקה ניצח בזמן של 45:11 דק'. דימיטריוס פינדר מהבהאמאס סיים במקום השני עם 45:34 שניות כשבן ארצו כריס בראון זכה במדליית הארד (45:90). בריצה המקבילה לנשים, סניה ריצ'רדס האמריקאית ניצחה בזמן של 50:79 שניות בקלות יחסית וללא מתחרות משמעותיות, והקדימה כמעט בשניה את אלכסנדרה פדוריבה הרוסיה (51:76 שניות) ואת נטשה האסטינגס האמריקאית (51:82).

סאלי פירסון האוסטרלית, מי שנבחרה על ידי התאחדות האתלטיקה העולמית לאתלטית השנה לשנת 2011, הוכיחה שהיא הטובה ביותר בינתיים גם היום, כאשר ניצחה בזמן של 7:73 שניות בריצת 60 מ' משוכות, וקבעה את תוצאת השנה בעולם. טיפאני פורטר הבריטית הייתה איטית ממנה ב-21 מאיות וסיימה במקום השני כשאלינה טלאי מבלארוס סיימה שלישית (7:97).

 

בריצה למרחק 1,500 מ' של הגברים סיפקו המתחרים ריצה טקטית במיוחד, אבל מי שניצח בה היה אחד הפייבוריטים, עבדלאטי איגווידר המרוקאי שקבע 3:45:21 דקות. אילהאן טאנוי אובזילן, הקנייתי במקור שהתאזרח בטורקיה, הביא למארחים מדליה שניה אחרי שזכה בכסף (3:45:35 דקות). מקונן גברמדין האתיופי זכה במדליית הארד (3:45:90 דקות). בריצה המקבילה לנשים, גנזבה דיבאבה האתיופית ניצחה בזמן של 4:05:78 דקות, בהחלט הישג מצויין מבחינתה. היא הקדימה בשתי שניות את מריאם עלאווי סלסולי המרוקאית. אי אפשר היה שלא לראות את שמחת הקהל המקומי כאשר אסלי צ'אקיר אלפטקין המקומית זכתה במדליית הארד אחרי שקבעה 4:08:74 דקות ושיפרה את השיא הטורקי.

בגמר קפיצה במוט של הגברים, הצרפתי רנו לאבילני קבע את תוצאת השנה בעולם  כאשר עבר גובה של 5.95 מ' בניסיון הראשון וקטף שניה ברציפות תואר משמעותי באולם אחרי אליפות אירופה בשנה שעברה. בניסיון השני לאבילני לא עבר 6.02, אך ניצחונו כבר הובטח. ביורן אוטו הגרמני סיים במקום השני עם 5.80 מ' כשבראד ווקר האמריקאי סיים שלישי בתוצאה זהה.

בקפיצה משולשת של הנשים, יאמיל אלדאמה, הקובנית לשעבר שייצגה גם את סודן ומייצגת כיום את בריטניה, קטפה את התואר אחרי שניתרה ל-14.82 מטרים. הקזאחית אולגה ריפאקובה סיימה שניה עם 14.63 מ', והקובנית מייבל גיי סיימה שלישית עם 14.29 מ'. ואלרי אדאמס מניו זילנד ניצחה עם 20.54 מ' וקבעה שיא אוקיאני חדש. היא הקדימה את נדזייה אוסטפצ'וק הבלארוסית שקבעה 20.42 מ' ואת מישל קרטר האמריקאית שקבעה 19.58 מ'.

האמריקאית שונטה לואו שקבעה בסוף החודש שעבר שיא לאומי חדש, היתה הטובה ביותר גם הערב באיסטנבול. לואו הייתה היחידה שהצליחה לקפוץ לגובה של 1.98 מ' וכבר הבטיחה את נצחונה. שלוש קופצות אחרות זכו במדליית הכסף, מאחר וכל אחת מהן עברה גובה של 1.95 מ' ולא פסלה באף גובה אחר, עד שהודחה. מדובר באלופת העולם הרוסיה אנה צ'יצ'רובה, באנטונייטה די מרטינו האיטלקיה ובאבה יונגמארק השבדית.

בקפיצה לרוחק לגברים, מאורו דה סילבה הברזילאי, שקבע במוקדמות את תוצאת השנה בעולם (8.28 מטרים) הסתפק הפעם ב-8.23 כדי לזכות במדליית הזהב. האוסטרלי הנרי פריין קבע תוצאה זהה בניסיון השישי שלו, אך זה הספיק לו רק למדליית הכסף בגלל מקבץ טוב יותר של דה סילבה. אלכסנדר מנקוב הרוסי השלים את הפודיום וזכה במדליית הארד.

  • שיא עולם לאשטון איטון בקרב 7

    Victah Sailer/photorun.net

  • ג'סטין גטלין חוזר

    Victah Sailer/ photorun.net

  • סניה ריצ'רד, ניצחה בקלות

    Victah Sailer/photorun.net

סגור