אליפות העולם באולמות - הנציגים הישראלים

| שתף |

ג'יליאן שוורץ ודסטין אמרני ייצגו את ישראל באליפות העולם באולמות באיסטנבול שתתקיים בסוף השבוע ותהיה הגדולה בהיסטוריה. שוורץ: "המטרה היא לשפר את תוצאת השנה שלי", אמרני: "אין בכוונתי לחזור לארץ בידיים ריקות".

תאריך: 07/03/12, מאת: אורן בוקשטיין

אליפות העולם באולמות שתתקיים בסוף השבוע באולם האתלטיקה אטאקוי שבאיסטנבול תהווה למעשה את סיום עונת האולמות בעולם. בפן הישראלי היו שני אתלטים שבלטו מעל היתר שהתחרו באולמות: ג'יליאן שוורץ שאף קבעה את הקריטריון למשחקים האולימפיים, ודסטין אמרני ששיפר משמעותית שיאים אישיים. השניים, בנוסף לדניאל פרנקל שנפצעה במהלך ההכנות, היו האתלטים היחידים שקבעו את הקריטריון להשתתפות באליפות הקרובה.

עבור שוורץ שתגיעה לטורקיה מארה"ב, תהיה זו אליפות העולם הרביעית באולמות. ב-2010 היא לא יכולה הייתה להשתתף מאחר שהייתה במהלך שנת הצינון שלה במעבר מייצוג ארה"ב לישראל. ההישג המשמעותי שלה היה באליפות העולם באולמות בבודפשט 2004, בה עלתה לגמר מהמקום השישי במוקדמות עם 4.40 מ', ובגמר, תוך תצוגה מרשימה, היא קבעה שיא אישי חדש כשעברה 4.60 מ' וסיימה במקום הרביעי. במוסקבה 2006 ובולנסיה 2008 היא עברה במוקדמות 4.35 וסיימה במקומות 10 ו-11 בהתאמה.
בשיחת טלפון מביתה, לפני צאתה לטורקיה, אמרה שוורץ: "התחרות בקפיצה במוט תכלול את רוב הקופצות שתשתתפנה במשחקים האולימפיים, ולכן זה יהווה עבורי מבחן יכולת". תחרות הקפיצה במוט לא כוללת שלב מוקדמות, אלא גמר בלבד שיתקיים ביום ראשון החל מ-14:00. שוורץ הוסיפה, "הרמה בקפיצה במוט עלתה משמעותית בשנים האחרונות, ולכן אקווה קודם כל לשפר את תוצאת השנה שלי (4.52) ולסיים את עונת האולמות בצורה מוצלחת. מדליה? זה חלום שעובר בראש של כל ספורטאי. השנה כ-17 קופצות קבעו תוצאה טובה משלי, אבל באליפות עולם כמו באליפות עולם, יש הפתעות לטובה ולרעה, ואני מקווה להיות אחת מאלו שיפתיעו לטובה".

דסטין אמרני ייכנס למעגל התחרויות כבר ביום שישי במקצי המוקדמות שיתחילו בשעה 10:10. חצי הגמר יתקיים בשבת ב-11:50 והגמר ביום ראשון ב-16:20.
"אני נמצא בכושר הטוב בחיי", אמר אמרני ששהה בארץ השבוע והמריא היום לטורקיה. "אני מרגיש שאם עלייה לחצי הגמר דורשת שיפור שיא אישי, הדבר בהישג יד", ציין הרץ, שכאמור, שיפר את שיאו האישי בריצת 800 מ' באולם השנה ביותר משנייה. לגבי מטרותיו באליפות ציין אמרני: "אני בהחלט חושב שיש לי סיכוי להגיע לחצי הגמר, ושם לתת את כל מה שיש לי בניסיון לעלות לגמר בו ישתתפו 6 רצים בלבד, עובדה שהופכת את חצי הגמר לשווה הזדמנות לכל משתתפיו". עבור אמרני תהיה זו אליפות העולם הראשונה באולמות בה ישתתף, והוא לא מקל ראש בעובדה הזו. "אני כל כך שמח שהצלחתי להשיג את הקריטריון שבעבר נאבקתי רבות על מנת להשיגו, ללא הצלחה. למרות שהשגתי את הקריטריון הדרוש, אני חש עכשיו שזה לא מספק אותי ועבורי יהיה זה הכרחי לעבור לפחות סיבוב אחד. אני מרוכז כל כולי בתחרות ומודע לכך שלצידי ירוצו חלק מטובי הרצים בעולם. בכל מקרה אין בכוונתי לחזור לארץ בידיים ריקות".

שלמה בן-גל, יו"ר האיגוד: "היינו צריכים להופיע עם שלושה ספורטאים באליפות, אבל לצערנו דניאל פרנקל נפצעה ולא תשתתף. בכולנו התקווה כי היא תתאושש מהר מהצפוי ותפתיעה את כולנו לקראת לונדון, אם כי אני מודע לקושי הרב בהתאוששות מפציעה כמו זו ממנה היא מתאוששת. אני בטוח שג'יליאן ודסטין יעשו את מירב המאמצים כדי לייצג את עצמם ואת המדינה בכבוד. לגבי ג'יליאן, היא מנוסה במעמדים האלו והמטרה העיקרית שלה תהיה במשחקים האולימפיים. הציפייה ממנה תהיה בעיקר שתציג יכולת ראויה ושתדורג גבוה ככל האפשר. עבור דסטין זו תהיה תחרות בינלאומית גדולה ראשונה ואני מקווה שהוא ימשיך וישפר את הישגיו האישיים. הוא בהחלט מראה השנה שהוא מתקדם בכיוון הנכון. אני מקווה שהישג טוב באליפות הזו, ייתן לו דחיפה גדולה לקראת העתיד הקרוב".

תמונה באדיבות Victor Sailer/photorun.net
                                                           

  • ג'יליאן שוורץ באליפות ארצות הברית באולם

    Victor Sailer/photorun.net

סגור