אליפות העולם באיש ברזל 2012 - המנצחים

| שתף |

תואר שישי ברציפות לאוסטרליה נקטף על ידי הצעיר המבטיח פיט ג'ייקובס. לינדה קייב ניצחה בין הנשים בריצה מדהימה.

תאריך: 14/10/12, מאת: SPORTWEB

בפעם השישית ברציפות אליפות העולם באיש ברזל נוצחה על ידי טריאתלט אוסטרלי. מוקדם יותר השבוע נשאל כריס מק'ורמיק עד מתי הוא ימשיך להתחרות כמקצוען: "עד שהצעירים יגרמו לי לפרוש", הוא ענה. ואכן באליפות העולם ביום ראשון האחרון אחד מצעירי ארצו המבטיחים ביותר בענף, דאג לו לכך. "זה עדין קשה לעיכול", אמר פיט ג'ייקובס אחרי ניצחונו, "החבר'ה שניצחו כאן לפני הם עדיין מודלים לחיקוי בעיני ונראים בלתי אנושיים כמעט. קרייג אלכסנדר (שניצח שלוש שנים, עם מקורמיק שניצח שנתיים). הייתי בטוח שאם יהיה לי יום טוב, אוכל לנצח. בסופו של דבר היה לי יום נהדר", הוסיף.

ואכן לג'ייקובס היה יום נהדר, באחד הימים הקשים שראתה קונה באליפות העולם מבחינת התנאים. אנדי פוטס הוביל אחרי השחייה, קטע הרכיבה היה נראה כמו תחרות רכיבה קצרה. אלכנדר שניסה להגן על תארו והכתיב קצב גבוה. מק'ורמק מצא את עצמו דווקא בסוף הפלטון נאבק. אלכסנדר גם כן נאבק בשלב מאוחר יותר כדי לשמור על הקצב וסיים בקושי בטופ 20 של קטע הרכיבה. מקורמיק הצליח לתקן מעט את הפער בריצה וסיים במקום ה-12 הכללי.

כאשר המתחרים הגיעו לקטע הטיפוס להוואי הרוחות החלו להשפיע, ומי שנפגעו היו אלו שהכתיבו קצב גבוהה ברכיבה כמו מרינו וואנהוהנאקר וסבסטיאן קינל. וואנהוהנאקר סיים את הרכיבה לפני ג'ייקובס בזמן של 8:28 שע' בעוד קינל סבל מתקר שעיכב אותו. ג'ייקובס, שלא ידוע ביכולות הרכיבה שלו עשה מאמצים מדהימים כדי להדביק את הפער ואף הקדים את פרדריק ואן-לירד, דירק בוקל, פאריס אל-סולטן וקינל.

בקטע הריצה תחילה נראה וואנהוהנאקר שהוא יכול לזכות בתואר ראשון בקונה, אולם עם התקדמות התחרות ולקראת המייל ה-10 החלה ירידה בקצב עבור הבלגי. ג'ייקובס בסופו של דבר הדביק את יריבו עד שזה עצר בתחנת עזרה ראשונה ופונה באמבלונס ולא השלים את התחרות. בכך ג'ייקובס נשאר לבד בחזית כשהוא רק היה צריך לשמור על הקצב עד לסיום. בשבעת המיילים האחרונים חלף ג'ייקובס על אלכסנדר הם החליפו "כיפים" וזה אמר לו: "תירגע, תירגע, תירגע". מאחורי ג'ייקובס, אנדריאס ריילארט הפציע בריצה מהירה שפיצתה על תחילתה תחרות איטית עבורו, אך לא מספיק כדי להדביק את ג'ייקובס. ריילארט נאבק על המקום השני מול ואן ליארד במייל האחרון אך סיים במקום השלישי.

תוצאות הגברים:
1. פיט ג'ייקובס (סידני) 8:12.18 שע'
2. פרדריק ואן לירד (בלגיה) 8:17.49 שע'
3. אנדריאס ריילארט (גרמניה) 8:17.53 שע'
4. סבסטיאן קינל (גרמניה) 8:19.58 שע'
5. פאריס אל-סולטן 8:21.21 שע'

תחרות הנשים:

לאחר שסיימה במקום השלישי באליפות העולם 2011 ועברה פתיחת עונה לא קלה ב-2012, לינדה קייב הוכיחה שהיא אחת מנשות הברזל הקשוחות בעולם. קייב התמודדה מול שדה חזק של מתחרות. בקטע הרכיבה מרדית' קסלר, ג'ינה קרופורד, קייב ומרי בת' הובילו. השיווצרית קרולינה סטפן הובילה לתוך ההחלפה השנייה. מרינדה קארפרי, האלופה משנת 2010, הופיעה בסיום הרכיבה ונראתה נחושה להשיג עוד ניצחון. סטפן הובילה ברוב המרתון, קייב אחריה, קארפרי שלישית. קייב הצליחה לגייס עוד כוחות והצליחה לגבור על יריבתה האוסטרלית ועברה להובלה במיילים האחרונים, עד הניצחון.


לינדה קייב / צילום באדיבות http://www.triathlon.org

תוצאות נשים:

1. לינדה קייב (בריטניה) 9:15.54 שע'
2. קרולינה סטפן (שוויץ) 9:16.58 שע'
3. מירינדה קארפרי (אוסטרליה) 9:21.41 שע'
4. סוניה טאזיק (גרמניה) 9:22.45 שע'
5. מרי-בת' אליס (ארה"ב) 9:22.57 שע'

  • תמונה באדיבות http://www.triathlon.org

סגור