אליפות העולם באתלטיקה - יום רביעי הגדול

| שתף |

היום הרביעי של האליפות סיפק מספר רגעים מפתיעים ומרגשים, עוד מדליות לקנייתים.

תאריך: 27/08/15, מאת: SPORTWEB

ההטלה הגדולה של יגו

לאחר המקום הרביעי של ג'וליוס יגו באליפות העולם במוסקבה לפני שנתיים, היה זה מפתיע מאד לראות את הטלת הניצחון של הקנייתי. בניסיון השלישי שלו הוא הטיל את הכידון למרחק 92.72 מ', התוצאה השלישית בטיבה בכל הזמנים, והרחוקה ביותר מזה 14 שנים. 


Victah Sailer /photorun.net


הספרינט וההתמוטטות של ואן נייקרק

בריצת 400 מ' היה זה לשוון מריט שהיה מועמד ודאי לניצחון ואף פתח את הריצה מהר מאד. אולם היה זה ואן נייקרק שחצה ראשון את קו הסיום בזמן של 43.48 שניות, זהו שיא אישי והתוצאה הרביעית המהירה בכל הזמנים. מריט סיים שני עם 43.65 שניות, גם כן שיא אישי, והאלוף האולימפי קירני ג'יימס שלישי עם 43.78 שניות. השלושה היו לפודיום הראשון בהסטוריה של מקצה זה באליפות שירדו מ-44 שניות. תוך שהוא חוגג את ניצחונו, ואן ניקרק הדרום האפריקאי התמוטט ופונה מתוך האיצטדיון על אלונקה.


מורר זכתה בכסף, סילבה בזהב

שיאנית העולם, ילנה איסינבייבה, אמנם נעדרה מתחרות הקפיצה במוט לנשים, אך הרמה היתה טובה והתחרות מותחת. יריסליי סילבה הקובניתזכתה במדליית הזהב כשעברה 4.90 מ' בניסיון האחרון. פביאנה מורר הברזילאית זכתה במדליית הכסף תוך שהיא קובעת שיא דרום-אמריקאי חדש, 4.85 מ'. בארד זכתה ניקולטה קיריאקופולו היוונייה עם 4.80 מ'.

 

קרב צמוד ב-3000 מ' מכשולים נשים

היוין ג'פקמוי הקנייתית חצתה ראשונה את קו הסיום עם 9:19.11 דקות, ושלוש רצות נוספות חצו את קו הסיום תוך שנייה, כולל הטוניסאית חביבה קריבי עם 9:19.24 דקות, הגרמניה ג'סה פליסיטס קראוס עם 9:19.25 דקות והאתיופית סופיה אספה עם 9:20.01 דקות. זה לא היה מרוץ המכשולים המהיר ביותר שראתה האליפות, אך זה היה מרוץ מאד תחרותי שהוכרע ממש ע קו הסיום עם מגוון נציגות מארצות שונות.

 

הנובה הגנה על תארה

זוזנה הנובה הראתה יכולת מצויינת והגנה על תארה בריצת 400 מ' משוכות עם זמן של 53.50 שניות. נוכח הופעותיה של אלופת העולם לנוער שמייר ליטל האמריקאית במוקדמות, היתה זו הפתעה לראות אותה קוטפת את מדליית הכסף עם 53.94 שניות. בת ארצה של ליטל, קסנדרה טייט השלימה את הפודיום עם 54.02 שניות.

 

אולגה לנסקי לא העפילה לחצי הגמר
 

אולגה לנסקי (מכבי ראשל"צ) קבעה 23.63 (0.2) בסיבוב הראשון בריצת ה-200 מ' באליפות העולם בבייג'ין. לנסקי שזינקה במקצה השישי מהשביל השמיני, בין דפנה סחיפרס ההולנדית שכבר קבעה השנה 22.09 לריאר תומאס מטרינידד וטובגו ששיאה האישי הוא 22.82 שנ', פתחה מהר יחסית בקשת ונחלשה במחצית השנייה של הריצה. לנסקי סיכמה בסיום את הופעתה: "בשביל תחרות ראשונה וניסיון בינלאומי זה היה בסדר. ציפיתי לתוצאה קצת יותר טובה. עשיתי טעות טקטית והתחילה את ה-100 הראשונים מהר מדי, ובסוף כבר לא נותר לי כוח". לנסקי התייחסה גם ליריבותיה במקצה: "קצת מלחיץ לרוץ ליד ספורטאיות ברמה גבוהה כזו, בעיקר בגלל שאיני רגילה לזה. עבורי התחרות הזו היא בהחלט חוויה גדולה, והיא היוותה ניסיון חשוב, וכשאגיע לתחרויות הבינלאומיות הבאות כבר אדע איך זה. הכניסה לאצטדיון לוותה בדפיקות לב מואצות, אבל השתדלתי לנתק את עצמי מהאצטדיון ולהיות מרוכזת רק בעצמי".

אחרי פגרה קצרה לנסקי תשתתף ב-26.9 בתחרות של התאחדות מדינות הבלקן, ולאחר מכן תתרכז בקביעת הקריטריון האולימפי: "כשאגיע למשחקים האולימפיים, אין לי ספק שלחוויה שעברתי הערב תהיה משמעות גדולה".

 

 

 

 

 

 

 

 

  • 3000 מכשולים נשים

    Victah Sailer /photorun.net

סגור