אליפות העולם באתלטיקה - רודישה חזר לשלוט

| שתף |

לאחר שנתיים של פציעה, וחזרה לזירת התחרויות, רודישה הוכיח שהוא חזר ובגדול. דיבבה עשתה הסטוריה

תאריך: 26/08/15, מאת: SPORTWEB

800 מ' גברים

לאחר שנתיים של פציעה, דיויד רודישה חזר לבמה הגדולה ועשה את הקאמבק שלו בריצת 800 מ', כאילו מעולם לא הפסיק. שיאן העולם, שקבע את שיאו במשחקים האולימפיים בלונדון (1:40.91 דק') וסבל מ-2013 מפציעת ברך, החמיץ את אליפות העולם הקודמת ולא היה יכול להגן על תוארו מ-2011.

גם במוקדמות וגם בחצי הגמר רודישה שמר על קצב מתון של 54-55 שניות להקפה הראשונה. הוא קבע 1:48.31 דק' בסיבוב הראשון, 1:47.70 דק' בחצי הגמר, ונראה כי שמר על כוחו כל הדרך אל גמר. גם העובדה שיריביו נייג'ל אמוס הבוצואני, והאלוף האתיופי מוחמד אמן לא עלו לגמר, עזרה לרודישה באיזה שהוא אופן.

רודישה לא היה פייבוריט לניצחון, על הנייר, התרחיש הצפוי היה שאחד מיריביו החזקים יוכל להתיש אותו. אולם רודישה לקח את ההובלה כבר בהתחלה והתמקם על קצב שנוח לו, 54.17 שנ' להקפה הראשונה. פיורגסון רוטיץ', שניצח אותו במבחנים הקנייתים נשף בעורפו, כשכל האחרים ממש מאחוריהם. כ-300 מ' לסיום רוגישה התחיל להעביר הילוך ופתח פער, רוטיץ' ניסה להיצמד בנואשות אולם אז האלוף האירופאי הפולני אדם קזוט הצליח להיכנס אחרי המוביל. אי אפשר היה להשיג את רודישה בישורת האחרונה. הוא קבע בהקפה האחרונה 51.67 שניות, וסיים בזמן של 1:45.84 דק' והחזיר לעצמו את תואר אלוף העולם. קזוט סיים עם מדליית הכסף וזמן של 1:46.30 דק', רוטיץ' המותש לא הצליח לסיים על הפודיום ומדליית הארד ניתנה למי שהיה המהיר ביותר השנה - אמל טוקה. שלושת המדליסטים יתחרו ב-3 בספטמבר בגמר ליגת היהלום, ושווה יהיה לראות את הקרב בינהם שוב.

 

1500 מ' נשים

קצב הפתיחה היה איטי, האמריקאיות שאנון רוברי וג'ני סיפסון הובילו את הרצות להקפה ראשון ב- 1:17.06 דק'. אלופת העולם אבבה ארגאווי היתה קרובה מאחור אולם גנזבה דיבבה, שיאנית העולם "ישבה" די מאחור. הבריטית לאורה מוייר עברה קדימה לצד האמריקאיות לאחר 400 מ'. סיפסון, אלופת העולם מ-2011 נקלעה לתזוזה לא נכונה בתוך הדבוקה ואיבדה את אחת מנעליה. דיבבה התחילה להתקדם. למרות שהקצב הואט בשלבים הסופיים מתחרותיה התחילו להרגיש את ההשפעה של הניסיון להיצמד אליה בהקפה הקודמת. דיבבה חצתה את קו הסיום ראשונה בזמן של 4:09.09 דק'. פיית' קיפיגו הקנייתית סיימה שנייה עם 4:08.96 דק'. ההולנדית סיפאן חאסן סיימה שלישית עם 4:09.34 דק'.

זהו היה זמן הניצחון האיטי ביותר למקצה זה בהסטוריה של אליפות העולם, אולם מעטות הרצות שהצליחו להישאר עם דיבבה בשתי ההקפות האחרונות. זהו הזהב הראשון של אתיופיה (גם בין הגברים) בריצת 1500 מ' באליפות העולם, אך היא גם האישה הראשונה שמחזיקה באותה שנה בתואר האליפות באולם ובחוץ, וכן בשיא העולם באולם ובחוץ. דיבבה חושקת לקטוף גם את התואר ב-5000 מ'. יהיה מעניין.


גנזבה דיבבה / Victah Sailer /photorun.net

 

 

 

  • Victah Sailer /photorun.net

סגור