אליפות העולם לנוער - דימה קרויטר רביעי בעולם

| שתף |

דימה קרויטר היה במרחק נגיעה מהמדליה, אבל סיים רביעי בקפיצה לגובה. אנטוניק סטרון הפכה לכוכבת הגדולה של התחרות בברצלונה

תאריך: 14/07/12, מאת: דני בורשבסקי

יומיים נותרו עד לסיומה של אליפות העולם לנוער באתלטיקה המתקיימת בברצלונה. ביום שישי בערב פספסה המשלחת הישראלית את המדליה לה ציפו אחרי שדימה קרויטר סיים במקום הרביעי בגמר הקפיצה לגובה. הוא עבר גובה של 2.21 מטרים בניסיון הראשון, אבל פסל שלוש פעמים בניסיון לעבור גובה של 2.24 ולקבוע את תוצאת השנה שלו. אנדריי צ'ורילה הבלארוסי ניצח עם 2.24, כשפאלק ונדריש הגרמני וריאן אינגרהאם מהבהאמאס השיגו תוצאה דומה. לפני שלוש שנים קרויטר זכה באליפות העולם לקדטים עד גיל 17, אלא שהפעם הוא לא מצא מקום בפודיום, כפי שעשה בעבר ניקי פאלי שסיים שני באליפות העולם לנוער.

בינתיים מסתמן שהכוכבת הגדולה של האליפות הזאת היא הספרינטרית מהבהאמאס, אנטוניק סטרון. אחרי שניצחה את ריצת ה-100 מטר בצורה משכנעת, היא השלימה דאבל עם תוצאה נהדרת של 22.53 שניות במרחק הכפול. מדובר בשיא אליפות ובשיפור של 17 מאיות לשיאה הקודם של סטרון, שבקצב הזה עוד תוכל להתמודד על מקום בפודיום במשחקים האולימפיים. בריצה המקבילה לגברים ניצח דלאנו וויליאמס שמייצג את איי טורקס וקאיקוס. מאחר ולארצו אין ועד אולימפי, וויליאמס ניסה להתקבל לאחרונה לנבחרת הבריטית למשחקי לונדון 2012, אך ללא הצלחה. בברצלונה הוא דווקא נראה מצוין, וניצח בזמן של 20:48 שניות כשהוא מקדים את שני האמריקאים ארון ארנסט (20.53) וטייריק היל (20.54).

במקצוע הטלת הכידון אנחנו רואים בדרך כלל שליטה של מתחרים מאירופה, אבל באליפות העולם לנוער זה נראה לגמרי אחרת. אלוף העולם החדש הוא מטיל מטרינידד בשם קשורן וולקוט, שקבע 78.64 מטרים. הוא הקדים את מי שנחשב לפני כן לפייבוריט לזכייה, הארגנטינאי בריאן טולדו שקבע 77.09 מטרים. רמה גבוהה מאוד נראתה בבור הקפיצה לרוחק לנשים, שם למדנו שלבריטיות יש כיום עוד קופצת רצינית ברמות הגבוהות ביותר פרט לשרה פרוקטור. מי שהוכיחה את זה הייתה קתרינה ג'ונסון-תומפסון, שניצחה עם קפיצה של 6.81 מטרים (ברוח גבית גבוהה מהמותר). לינה מלקוס הגרמניה הייתה רחוקה ממנה בסנטימטר בלבד וסיימה שנייה.

עוד גמר שהתעלה לרמה גבוהה היה בריצת ה-400 מטרים לגברים, שם עשינו היכרות עם יורש פוטנציאלי לפליקס סאנצ'ז מהרפובליקה הדומיניקנית (אלוף אולימפי לשעבר ב-400 משוכות). בן ארצו לוקלין סנטוס ניצח בריצת ה-400 בזמן מרשים של 44.85 שניות, והקדים את ארמן הול האמריקאי (45.39). בתחרות הקפיצה במוט לגברים, שלושה קופצים עברו גובה של 5.55 מטרים אבל מי שעשה את זה עם מקבץ הפסילות הטוב ביותר היה הברזילאי טיאגו בראז דה סילבה. גם בקפיצה המשולשת לנשים שתי הראשונות קפצו למרחק זהה של 14.17 מטרים, אבל מי שהוכתרה כמנצחת הייתה אנה פלטיירו הספרדיה.
 

  • דימה קרויטר

    צילום: עופר ביידה

סגור