אליפות ישראל באתלטיקה תתקיים כסדרה

| שתף |

המצב הביטחוני בישראל היה הנושא המרכזי גם במסיבת העיתונאים שהתקיימה לקראת אליפות ישראל. דורון קופמן, יו"ר האיגוד: "נפעל עפ"י הנחיות פיקוד העורף. נכון לעכשיו האליפות מתקיימת כסדרה". לעת עתה לא נרשם אפילו ביטול אחד של האתלטים האורחים שמתוכננים להגיע לאליפות

תאריך: 13/07/14, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

בכירי האתלטים בישראל השתתפו במסיבת העיתונאים שהיוותה את יריית הפתיחה הרשמית לאירועי אליפות ישראל ה-78 באתלטיקה. נכון לשעות הבוקר, גם לאחר האזעקה שנשמעה באזור גוש דן, פיקוד העורף הורה שהחיים מתנהלים כסדרם, ואתם גם אליפות ישראל בשבוע הבא. רו"ח דורון קופמן, יו"ר איגוד האתלטיקה, הסביר: "זו המציאות בה אנו חיים. נפעל בהתאם להנחיות פיקוד העורף. בכל מקרה עד האליפות יש עוד 6 ימים בהם דברים יכולים להשתנות. גם אם המצב ימשיך כפי שהוא ולא תינתן הנחייה אחרת מפיקוד העורף, האליפות תתקיים כסדרה. יש בעיה לדחות את האליפות מפני שהאתלטיקה הישראלית תלויה גם בקלנדר העולמי. שבוע בלבד אחרי האליפות מתקיימת אליפות העולם לנוער, לאחר מכן חייבים להתכונן לאליפות אירופה. אם כן למתי נוכל לדחות את האליפות? לסוף אוגוסט? לא סביר". בעניין זה ראוי לציין כי לעת עתה לא נתקבלה באיגוד ולו הודעת ביטול אחת מאף אחד מהאתלטים האורחים מחו"ל עמם מצוי האיגוד בקשר כבר זמן מה לגבי הגעתם לתחרות.

עבור מטילת הכידון דורית נאור ממכבי ת"א תהיה זו אליפות ישראל האחרונה בקריירה ארוכת השנים שלה. את העובדה הזו היא התקשתה להסתיר ובמהלך דבריה, לא אחת הדמעות כבר איימו לפרוץ. "בכל פעם שמזכירים לי שזו התחרות האחרונה התחושה מאוד קשה והדמעות מאיימות לפרוץ, אבל אני לגמרי שלמה עם ההחלטה שלי. לצערי הגוף כבר לא עומד במעמסה. האימונים הופכים להיות קשים יותר ויותר והפציעות מגיעות בקלות רבה יחסית". המטרה הגדולה של שיאנית ישראל תהיה לפרוש עם שיפור שיאה הישראלי (45.50).

במסיבת העיתונאים נכחו גם שני הצמדים ביניהם צפוי המאבק הגדול ביותר: רצי הספרינט אסף מלכה מא.ס. רמה"ש ואמרי פרסיאדו ממכבי ת"א. מלכה הוא אלוף ישראל בשנתיים האחרונות ב-100 מ', ואילו פרסיאדו הצעיר גבר עליו לראשונה לפני פחות משבוע. "זה עשה לי רק טוב שאמרי ניצח אותי", הסביר מלכה והוסיף, "לפעמים אתה צריך לקבל סוג של סטירה כדי להתעורר וזו הייתה הסטירה. המזל הגדול שלי הוא שהסטירה הגיעה לפני האליפות. אמרי רץ מצוין ואני בטוח שהמאבק בין שנינו רק ייקח אותנו למחוזות מהירים יותר". פרסיאדו ציין כי מבחינתו העניין הזה רק הגביר את הציפיות ממנו. "ברור לי שאצטרך לתת את הכל כדי לנצח. אסף הוא עדיין רץ מעולה. אני מקווה לא לאכזב הן מבחינת המקום והן מבחינת התוצאה", סיכם פרסיאדו שמחזיק גם בתוצאת השנה ב-200 מ', מקצוע בו תתקיים ריצת המוקדמות ביום ראשון הקרוב, ובו צפויים לקחת חלק גם דונלד סנפורד ממכבי ת"א שממעיט מחד לתחר במקצוע הזה, אבל מנגד, התוצאה השנייה בטיבה בארץ השנה שייכת לו, והוא ללא ספק אחד המהירים בארץ. עוד במקצוע זה ישתתפו ראובן מג'ולה ומאור סגד ממכבי ב"ש.
הצמד השני למאבק הצפוי הנו קופצות הרוחק יוליה פושקריוב ויפעת זליקוביץ' ממכבי ראשל"צ. שתיהן התקרבו השנה לגבול 6 המטרים, ושתיהן כאחת ציינו: "מעדיפה לשבור את גבול ה-6 מטרים, לא משנה איזה מקום זה ישים אותי".

הקופץ לגובה דמיטרי קרויטר ממכבי ת"א שרק לאחרונה החלים סופית מפציעה שהטרידה אותו תקופה ארוכה, ציין: "אני דווקא שמח שאור הזרקורים לא עליי. זה יותר הפריע לי תמיד. אני אותה דימה שהיה פעם, אבל הפציעות שחוויתי מנעו ממני להציג את הכושר שאני יכול להפגין. אני מקווה שעכשיו הכל מאחוריי ושאחזור לקפוץ כמו שקפצתי פעם, אם לא באליפות ישראל, אז בתחרויות שיהיו לי אחרי האליפות. המטרה היא באמת להגיע לאליפות אירופה".

מי שעוד חווה עונה קשה מבחינת התוצאות הוא יוחאי הלוי ממכבי ת"א, אלוף ישראל בקפיצה לרוחק ובקפיצה משולשת. הלוי נשאל בפשטות: "מה קרה השנה?" ותשובתו הייתה פשוטה וממצה: "איני יודע להסביר את זה. יש פעמים שפשוט קשה להסביר מדוע לא מצליחים להגיע לאן שרוצים. האימונים מצוינים, אני בכושר טוב, מתאמן כרגיל, ולמרות הכל התוצאות לא נראות". הלוי שכבר קבע בשנה שעברה את הקריטריון לאליפות אירופה בציריך זקוק להישג של 16.30 במשולשת על מנת להוכיח שיכולתו תאפשר לו השתתפות באליפות אירופה.

הקופצת לגובה מעין שחף ממכבי חיפה כבר התקרבה השנה מספר פעמים לשבירת שיאה האישי (1.92) שהוא גם השיא הישראלי באצטדיון במשותף עם דניאל פרנקל ממכבי ת"א. גם באליפות ישראל היא מקווה לעבור סוף סוף את מחסום ה-1.92 ולשפר, ולו ב-1 ס"מ את שיאה. "אחרי שהקריטריון לאליפות אירופה הושג בשנה שעברה, השנה היה לנו זמן להתכונן היטב לציריך. ויתרתי על עונת החורף על מנת להגיע לשיא אחד השנה. אני לא נלחצת מזה שעוד לא עברתי 1.93. השיא יגיע כשהוא יגיע".

אם מדברים על הגעה לשיא, שני לנדן מא.ס. רמה"ש שלומדת במכללת יו.סי. דייויס בארה"ב ותשתתף ב-400 וב-800 מ', הסבירה שהניסיון להגיע לשני שיאים במהלך השנה (הראשון לקראת אליפות המכללות בארה"ב במאי והשני לקראת אליפות ישראל) גובה מחיר עם השנים. "פעם לא הייתה לי בעיה עם זה, אבל במהלך השנים מצאתי שהגעה לשני פיקים דורשת המון מהגוף ומצריכה משאבים נוספים. זה לא קל. אני מתאוששת עכשיו מפציעה שנבעה בגלל עומס".

איגוד האתלטיקה דאג שהחל מיום ראשון האתלטים מבאר-שבע ישלימו את הכנותיהם לאליפות בהדסה נעורים, שם יגורו עד יום שישי ויוכלו להתאמן כמו יתר האתלטים מבלי שיאלצו כל כמה דקות לחפש מקום ממוגן.

כרטיסים לתחרות ימכרו בקופות הכניסה לאצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף במחירים סמליים של 20 ₪ למבוגר ליום תחרויות בודד, 30 ₪ למבוגר לשני ימי התחרות, ולנוער המחירים יהיו 15/20 ₪ בהתאמה. הכניסה לחיילים הנה ללא תשלום עם הצגת תעודה.
 

  • צילום: דניאל קמחי

סגור