אנשי הברזל חזרו לארץ

| שתף |

אתמול (שלישי) נחתו אנשי הברזל שהשתתפו באליפות אירופה בפרנקפורט. צוות עולם הריצה חיכה להם בשדה על מנת לשמוע רשמים ראשונים מאלופי אירופה החדשים.

תאריך: 27/07/11, מאת: מערכת עולם הריצה

לאחר עיכוב של כמעט שעתיים בשדה התעופה בפרנקפורט נחתו אנשי הברזל בנתב"ג. מי שעמד באולם מקבלי הפנים לא היה יכול שלא לחוש את ההתרגשות והגאווה באוויר. מחיאות כפיים נשמעו לסירוגין כאשר הופיעו המסיימים לבושים בחולצת ה"פינישר", כל אחד בתורו. טרם התחרות נפגשנו עם אהד כהן ומתן כסיף, והפעם נפגשנו איתם שוב כדי לשמוע איך היה. אהד חזר מאוכזב מבחינתו, על אף שעל הנייר שיפר את תוצאתו בלא מעט דקות מאז תחרות הישראמן האחרונה. מתן ונינה כאמור, ניצחו בקבוצת גילם והשיגו את כרטיס הכניסה לאליפות העולם בקונה, הוואי. המשותף לכל המתחרים בפרנקפורט היה ההתמודדות הלא פשוטה עם תנאי מזג האוויר, גשם קור ורוח שליוו את התחרות מתחילתה ועד סופה.

אהד כהן: "היתה תחרות קשה, לא ציפינו לכזה מזג אוויר. אבל אני יכול להגיד עליי שהוכנתי ברמה הכי טובה שאפשר. במבחן התוצאה לא הוכחתי את זה, אבל זה לא שובר את הרוח, אני חושב שזה יעזור לי לפעם הבאה. אמנם שיפרתי את התוצאה מהישראמן אבל אלו שתי תחרויות שלא ניתן להשוות בינהן. שתיהן קשות, אבל בשורה התחתונה לא הכל התחבר אצלי. מקווה שפעם הבאה יהיה יותר טוב ואני כבר חושב קדימה".

מתן כסיף, הבין שיש לו "סלוט" להוואי" רק כאשר הגיע לקו הסיום. "הגעתי לליאור ואז הבנתי שעקפתי את הראשון בחצי דקה. עד הטקס חשבנו שיש שני 'סלוטים', אבל בטקס גילינו שהיה רק אחד". בניגוד לאלו שסבלו מהקור למתן זה לא שינה הרבה: "בשחייה היתה חליפה, כך שזה לא היה ממש משנה, ברכיבה ובריצה לבשתי חולצה ארוכה, ולא כל כך הפריע לי". מה שניחם את המשתתפים היא העובדה שכולם סבלו יחד, "אפילו פאריס אל-סולטאן (מנצח התחרות) אמר שזו היתה אחת התחרויות הקשות שהוא חווה", סיפר מתן.

נינה פקרמן, אלופת העולם המכהנת בקבוצת גילה, ומי שקטפה בתחרות הנוכחית את התואר אלופת אירופה בקבוצת גילה, סיפרה כי מתוך ארבע תחרויות איש ברזל שעשתה בשנה וחצי האחרונות, היתה זו פעם ראשונה שנתקלה בתנאים קשים. "שהגענו לפרנקפורט פתאום הרגשנו 20 מעלות הפרש, עם גשם ורוח. אני מאד רגישה לקור ובעצם כבר מתחילת התחרות ההתמודדות היתה ממש קשה. סבלתי מהתחלה עד הסוף. הקבוצה עזרה לי המון ואם לא zone3 לא הייתי עוברת את זה. קיבלתי חליפה חדשה וזה עזר לי מאד".

לקראת ההכנות לקונה, הוואי מספרת נינה: "אין לי נקודה חלשה, אני בסדר גם בשחייה, גם ברכיבה גם בריצה. האימונים יהיו בעיקר להתרגל לחום, ובקטע הזה התנאים בארץ לטובתנו. הדבר היחיד שחסר לי להכנה טובה זה ספונסרים שיאפשרו לי להפוך למקצוענית. עוד לא עשו את זה בארץ ואני רוצה לעשות הסטוריה, להתאמן כמו מקצוענית ולהתחרות שנה הבאה בעילית. הדבר היחיד שעוצר ממני כרגע לעשות את זה, זו תמיכה כספית".

מתן, אהד ונינה ביקשו להודות באופן מיוחד לכל הספונסרים של הקבוצה שליוו אותם לאורך הדרך וילוו אותם בעתיד, ובלעדיהם שום דבר לא היה קורה.

ליאור זך מאור, פסיכולוג ספורט ומאמן הקבוצה, הוא שיכין את מתן ונינה לאליפות העולם. על התוכנית הוא מספר: "עד סוף השבוע הקרוב הם יהיו בחופש. שבוע הבא נתחיל אימונים קלים. לאט לאט נחזור לאימונים. האימונים יהיו ארוכים וקשים, חלקם בחום, לא מאד נתעקש להתאמן מוקדם בבוקר. בנוסף נצא למחנה אימונים שאני אתלווה אליהם. לא הולך להשתנות משהו מאד דרמתי מבחינת ההכנה, רק דברים קטנים. המסלול בהוואי לא שונה באופן קיצוני מהמסלול בפרנקפורט אלא רק התנאים. גם מתן וגם נינה מאד מאוזנים. מתן צריך לשפר מעט את השחייה שלו ונינה אולי מעט את הרכיבה, אבל שניהם באמת מאד מאוזנים".

מבחינת ההצלחה הכללית של קבוצת zone3, השתתפו 25 טריאתלטים ורק אחד לא סיים.

סגור