ארמסטרונג יאבד את כל נצחונותיו

| שתף |

ההתאחדות האמריקאית למלחמה בסמים בספורט- USADA עתידה לשלול מלאנס ארמסטרונג את שבעת נצחונותיו בטור דה פראנס ולהשעותו לאלתר מהספורט.

תאריך: 24/08/12, מאת: סיריל אולמן

יו"ר ה-USADA טרוויס טייגארט הודיע כי ההתאחדות מתכננת לשלול מארמסטרונג את כל הישגיו ונצחונותיו החל מתאריך ה-1 באוגוסט 1998 ובנוסף לכך להשעותו לאלתר מהספורט. "זהו יום עצוב מאוד לכל אוהבי הספורט והגיבורים האתלטיים באשר הם ודוגמא לדרך בה התרבות של נצחון בכל מחיר, באם נשארת ללא פיקוח, משתלטת על תחרות הוגנת ובטוחה", אמר בהצהרה שפורסמה על-ידי ההתאחדות. במכתב שנשלח היום ל-USADA על-ידי עורכי-דינו של הרוכב נאמר כי לא ילחם בהאשמות שנקשרו בו, אותן הוא מכנה "ציד מכשפות מתמשך", וכי הוא מעוניין להמשיך בחייו. החלטה זו מגיעה שלושה ימים לאחר ששופט בבית המשפט באוסטין, טקסס דחה את בקשתו של ארמסטרונג למנוע מ-USADA להמשיך בתביעה נגדו.  

"אם הייתי חושב שעל-ידי השתתפות בתהליך של ההתאחדות הייתי מסוגל להתעמת עם ההאשמות הללו באופן הוגן ולבטל אותן אחת ולתמיד, הייתי עושה זאת בלי לחשוב פעמיים", אמר ארמסטרונג במכתב. "אולם אני מסרב להצטרף להליך כה חד-צדדי ולא הוגן".

ארמסטרונג ממשיך לדבוק בטענה כי על-אף מאות הבדיקות שעבר במהלך השנים, מעולם לא נתפס בשימוש בחומרים אסורים. הרוכב בן ה-40 הוסיף כי ההחלטה שלו לוותר על המאבק איננה מייצגת הסכמה והודאה בהאשמות אלא בחירה להשקיע את מרב זמנו במשפחתו ובארגון הצדקה Livestrong שייסד, המוקדש לסיוע לחולי סרטן ברחבי העולם.     

 

 

 

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור