ארמסטרונג סיים שני באירונמן פנמה

| שתף |

לאחר שפרשיית הסמים נסגרה, ארמסטרונג מתמקד בימים אלו בהשגת כרטיס הכניסה לאליפות העולם באיש ברזל בהוואי. ארמסטרונג סיים שני בתחרות חצי איש ברזל בפנמה.

תאריך: 13/02/12, מאת: SPORTWEB

לאנס ארמסטרונג נעקף בקילומטרים האחרונים של תחרות חצי איש ברזל בפנמה שהיתה תחרות הבכורה שלו במרחק זה. מנצח שבע פעמים הטור-דפראנס ינסה בתקופה הקרובה להשיג כרטיס כניסה לאליפות העולם באיש ברזל שתתקיים בסתיו הבא בהוואי.

ארמסטרונג בן ה-40, שפרש מרכיבה מקצוענית בפברואר 2011 כדי להתמקד ב"קרן לייבסטרונג" שהקים, סיים אתמול את תחרות חצי איש הברזל בפנמה בזמן של 3:50.55 שע'. ארמסטרונג היה 42 שנ' אחרי המנצח ביוואן דוקהרטי מניו-זילנד, פעמיים מדליסט אולמפי. לאחר השחייה של כמעט 2 ק"מ, ארמסטרונג חלק את ההובלה בקטע הרכיבה. בריצה הוא הפסיד את ההובלה בשלבים מוקדמים אולם הצליח להחזיק קילומטרים רבים אחרי דוקהרטי עד שזה ברח ממנו כ-2 ק"מ לסיום.

"זו היתה חוויה שונה לגמרי", אמר ארמסטרונג בסיום. " לא ידעתי למה לצפות. לא ידעתי איך המירוצים האלו מתקיימים מבחינה אסטרטגית, ניסיתי לחוש את זה במהלך התחרות", הוסיף.

תוכנית התחרויות של ארמסטרונג תכלול בעתיד את תחרות חצי איש ברזל בטקסס באפריל, חצי איש ברזל בפלורידה במאי, וחצי איש ביוני בהוואי. לאחר מכן יתחרה במרחק המלא ב-24 ביוני בניס. מטרתו כאמור היא לצבור מספיק נקודות ולהשיג את הקריטריון כדי להתחרות באליפות העולם בהוואי ב -13 באוקטובר.

ארמסטרונג סיכם את חוויית התחרות הראשונה שלו: "אם הייתי צריך להשתמש במילה אחת כדי לסכם את זה הייתי אומר שזו תחרות טקטית. למרות שאני חושב שכולם נשארים מחוץ ל"אזור הדרראפטינג". זה עדיין מאד אסטרטגי. כולם בוחנים אחד את השני ומפחדים לעשות מהלך".

ארמסטרונג התחרה כטריאתלט מקצוען בגיל 18 לפני שהתמקד ברכיבה. הוא סיים חמישי באליפות ארה"ב בטריאתלון "אוף רואד" ביוטה בספטמבר האחרון לפני שעבר למרחקים הארוכים באמת. ארמסטרונג סיפר כי עשה הרבה אימוני ריצה בתקופת הבנייה לקראת התחרויות. "זו הדרך להיות תחרותי, וזו הדרך לנצח במירוצים", אמר ארמסטרונג, "אתה רוכב בשביל ההופעה ורץ בשביל הכסף. היתה לי פעם תקופה בחיי שהייתי רץ טוב, אז אני חייב לחזור ולגלות את זה שוב", הוסיף.

חברת "איירונמן" היא האחראית לכך שארמסטרונג יקח חלק במספר אירועים של החברה כחלק מהסכם בקרן "לייבסטרונג". בהסכם זה נחתם ש"איירונמן" תיתן חסות ותעניק ארבעה כרטיסים לאנשי ברזל חובבים להוואי, וכן תתמוך בקרן הצדקה. על פי הפרסום של קרן לייבסטרונג באתר גוייסו עד כה 325 מיליון דולרים שכולם תרומה למלחמה בסרטן.

 

תמונה באדיבות Victah sailer/PhotoRun.net

  • לאנס ארמסטרונג מתחרה במרתון בוסטון

    Victah sailer/PhotoRun.net

סגור