ארמסטרונג - האשמות נוספות לשימוש בסמים אסורים

| שתף |

הארגון האמריקאי למניעת סמים אסורים בספורט הגיש תביעה רישמית נגד לאנס ארמסטרונג. אם יתבררו ההאשמות כנכונות לאחר החקירה, ארמסטרונג יאבד את כל תארי הטור דה-פראנס שלו ואף להיות מושעה מהספורט התחרותי לכל החיים.

תאריך: 14/06/12, מאת: SPORTWEB

הלם ותדהמה היכו הלילה את מעריציו של גדול הרוכבים בהסטוריה, לאנס ארמסטרונג, כאשר האשמות חדשות נשלחו אליו במכתב על ידי הארגון האמריקאי למניעת סמים בספורט. כתוצאה  מהתביעה שצריך ארמסטרונג להתמודד עימה הוא הושעה מיידית מתחרויות בענף הטריאתלון בו הוא החליט להתמקד מאז פרישתו מהרכיבה ב-2011.

בהאשמות הפרוסות על פני 15 עמודים הגיש ה - USADA עדויות לתוצאות בדיקות דם שנלקחו מארמסטרונג בשנת 2009 ו-2010 ובהן נמצא ללא כל צל של ספק שאריות של חומרים אסורים. בבדיקה נמצאו עדויות לחומרים שנועדו להסתיר חומרים אסורים, כנראה EPO או/ו עירויי דם.

ההאשמות האחרונות הינן ההאשמות החמורות ביותר בקריירה של ארמסטרונג. הארגון האמריקאי למניעת סמים בספורט הוקם לפני 12 שנה על ידי הוועד האולימפי העולמי וממשלת ארה"ב והוא כמעט מעולם לא הפסיד בתביעות מסוג זה. ארמסטרונג מיד הכחיש את החשדות נגדו עם היוודע הידיעה. 

"מעולם לא השתמשתי בחומרים אסורים בניגוד להרבה האשמות שיש נגדי, התחריתי בענפי הסבולת במשך 25 שנים ועברתי מעל 500 בדיקות סמים ומעולם לא נכשלתי באף בדיקה". הגיב ארמסטרונג לידיעה.

המכתב הנוכחי שהוגש כולל למעשה מלבד ארמסטרונג עוד חמישה רוכבי עבר, שלושה רופאים, מאמן אחד ומנהל הקבוצה. כולם נקשרים בפרשייה מסובכת שנמשכה מ-1998 ועד 2007. במכתב לא מובאות דוגמאות לבדיקות ספציפיות אלא מובאות עדויות מאנשים שהתאמנו עם ארמסטרונג, חקירות שנעשו לחברי קבוצתו בעבר, אך חלק משמות נותני העדות לא מפורסמים במכתב.

"מספר רוכבים, מקורבים לקבוצה ואנשים נוספים יעידו", נכתב במכתב, כל אותם אנשים או ראו את ארמסטרונג משתמש בחומרים אסורים או שמעו אותו אומר כי הוא עושה כך.

קישור למכתב המלא

  • לאנס ארמסטרונג

    Victah Sailer / photorun.net

סגור