אתיופיה - הנבחרת האולימפית במרתון

| שתף |

גם בחירת המרתוניסטים האתיופים לנבחרת האולמפית ללונדון 2012 הותירה רצים חזקים בחוץ.

תאריך: 18/05/12, מאת: סיריל אולמן

מנצח מרתון דובאי בינואר האחרון, איילה אבשירו, ומנצחת מרתון רוטרדם לפני כחודש, טיקי גלאנה, יובילו את נבחרות הגברים והנשים של אתיופיה במרתון האולימפי בלונדון בקיץ הקרוב.
בחירת האתלטים, שהתבססה אך ורק על על הזמנים שנקבעו השנה ללא התחשבות בנסיון ואופי המסלולים, השאירה רצים חזקים רבים בחוץ. טסגאיי קבדה- מדליסט הכסף מבייג'ינג, מנצח מרתון לונדון בשנת 2010 (ושלישי השנה) ורץ המרתון הטוב ביותר של אתיופיה בארבע השנים האחרונות, היילה גברסילאסי, גברה גברהמריים- מנצח מרתון בוסטון בשנת 2010, שלישי באותו המרתון בשנה שעברה ורביעי בניו-יורק, וימאנה אדהנה טסגאיי- מנצח מרתון רוטרדם האחרון, הם בין השמות שלא נכללו ברשימה הסופית. טסגאיי אינו נכלל בנבחרת שכן פעל בניגוד להוראות התאחדות האתלטיקה האתיופית כאשר התחרה בשני מרתונים במהלך התקופה שהוקצבה לבחינת הרצים.

אל אבשירו בן ה-21, שרץ את מרתון הבכורה שלו בדובאי בזמן מעולה של 2:04:23 שעות (התוצאה המהירה ביותר למרתון בכורה והטובה בעולם לשנת 2012), יצטרפו גטו פלאקה, מי שסיים במקום השני ברוטרדם עם זמן של 2:04:50 שעות ודינו ספאר שסיים שלישי בדובאי בזמן של 2:04:50.
נבחרת הנשים החזקה תכלול נוסף לגלאנה, שניצחה את מרתון רוטרדם בתוצאה מעולה של 2:18:58 שעות (התוצאה השניה בטיבה השנה) גם את אסאלפש מרגייה, מנצחת מרתון דובאי (2:19:31) ומדליסטית הארד במרתון באליפות העולם באתלטיקה בברלין בשנת 2009, ומארה דיבאבה, שסיימה שלישית בדובאי (2:19:52).
 

  • טיקי גלנה, תוביל את הנשים

    Victah Sailer / photorun.net

  • איילה אבשרו, יוביל את הגברים

    VIctah sailer / photorun.net

סגור