אתלטים בכירים מחו"ל ישתתפו באליפות ישראל

| שתף |

כמו בכל שנה, גם בעונה מצומצמת תקציב זו, איגוד האתלטיקה לא ויתר על הבאתם של מספר אתלטים מחו"ל על מנת לאפשר לאתלטים הישראלים תחרות משמעותית בדרך לשיפור שיאים אישיים ואולי אף ישראלים, כמו גם קביעת קריטריונים למפעלים הבינלאומיים הגדולים שנמצאים אף הם בפתח.

תאריך: 05/07/11, מאת: אורן בוקשטיין, מערכת עולם הריצה

למעלה מתריסר אתלטים בכירים מחו"ל ישתתפו באליפות ישראל במטרה להוות פקטור תחרותי ולמשוך את האתלטים הישראלים לתוצאות איכותיות. הבכירים שבהם קופצת המוט אנסטסיה שוודובה מבלארוס והקופץ לגובה אנדריי טרשין מרוסיה

קופצת המוט ג'יליאן שוורץ היא אטרקציה בפני עצמה, אולם רמת התוצאות הגבוהות שלה ביחס לרמת שאר הקופצות הישראליות מותירות אותה לבדה בתחרויות בארץ בעקביות. קופצת המוט הבלארוסית אנסטסיה שוודובה, בעלת שיא אישי של 4.65 מ' סיימה רביעית באליפות אירופה בברצלונה, והשנה התרוממה ל-4.40 מ', 10 ס"מ פחות משוורץ. התחרות בין השתיים צפויה להיות מרתקת ומסייעת לשוורץ במטרה להשיג את הקריטריון ללונדון – 4.50, תוצאה אותה כבר קבעה השנה ב-30.4, יום לפני פתיחת חלון הזמן בו ניתן לקבוע את הקריטריון.

גם לקופץ המוט יבגני אולחובסקי תהיה תחרות מעניינת מול שני קופצים איכותיים מרוסיה. אלכסנדר גריפיץ', אלוף האוניברסיאדה מ-2009 אשר סיים במקום החמישי באליפות העולם בברלין לפני שנתיים ובעל שיא אישי של 5.75 מ', ניצח באליפות בשנה שעברה. השנה עבר גריפיץ' כבר 5.60 מ'. יחד אתו יגיע גם בן ארצו ארטיום בוריה שסיים רביעי באליפות אירופה לנוער ב-2005, בעל שיא אישי של 5.50 מ', גובה אותו כבר עבר השנה באולם. כזכור, אולחובסקי כבר קבע השנה 5.47 מ' באולם, והשאיפה שלו היא לחזור לגבהים הללו כששיאו האישי עומד על 5.50 מ'. 

חמישה קופצי גובה יכבדו את התחרות: 3 קופצים מרוסיה ו-2 קופצות (רוסייה וצ'כית). ביום רביעי התחרות המעניינת ביותר במזרן הגובה תהיה בין דימה קרויטר לניקי פאלי. על מנת לעבות את התחרות, יצטרפו אליה אנדריי טרשין, סגן אלוף העולם באולמות מ-2006, בעל שיא אישי של 2.36 (באולם), אשר קבע השנה 2.23 מ'. סרגיי מילוקומוב בן ה-24 הוא בעל שיא אישי של 2.24 מ', 4 ס"מ גבוה מהישג השנה שלו. אל השניים הללו יצטרף בן ארצם הצעיר, מיכאיל אנדרייב בן ה-20 שקבע השנה את שיאו כשעבר 2.15 מ'.
 

בתחרות הנשים עיניי כולם יהיו נשואות לדניאל פרנקל ולנסיונה לקבוע שיא ישראלי חדש וקריטריון ללונדון, כאשר מעין פורמן, יריבתה העיקרית, תנסה לשבור את שיאה האישי ולעבור את גבול ה-1.90 מ'. לשתיים תצטרפנה גם מריה קוצ'ינה, הרוסייה המוכשרת בת ה-18, האלופה האולימפית ממשחקי הנוער הראשונים בסינגפור בשנה שעברה ושיאנית העולם לנערות שקבעה השנה 1.97 מ' באולם וכבר התחרתה נגד פרנקל בתחרות בצ'כיה בתחילת השנה. באצטדיון הפתוח קוצ'ינה מחזיקה בשיא אישי זהה לזה של פרנקל – 1.92 מ'. הקופצת האיכותית הרביעית בתחרות תהיה רומנה דובנובה מצ'כיה, בעלת שיא אישי של 1.96 מ' שהסתפקה השנה, לעת עתה, ב-1.85 מ'. אבל כקופצת שסיימה במקום ה-15 במשחקים האולימפיים בבייג'ין, אין לדעת לאילו גבהים תתרומם הפעם.

סרגיי איוונוב מבלארוס, ינסה לסייע לשאיפות של יוחאי הלוי לשבור את שיאו האישי בקפיצה משולשת, לפחות ב-9 ס"מ (הקריטריון לאליפות העולם). שיאו האישי של קופץ המשלושת הבלארוסי בן ה-27 (16.79) טוב ב-3 ס"מ מזה של אלוף ישראל, לעומת זאת הישג השנה שלו נמוך ב-3 ס"מ מזה של הלוי שקבע השנה פעמיים 16.60 מ'. גם תחרות הקפיצה לרוחק תתוגבר בעזרתו של ואסילי קופייקין הרוסי שקבע השנה את שיאו האישי כשניתר למרחק של 7.79 מ'.

בכלוב הזריקות תתחרה באליפות סגנית אלופת העולם לנערות מ-2006 ביידוי פטיש, הרוסייה אנה בולגאקובה. היודה בת ה-23 היא בעלת שיא אישי של 73.79 מ'.

 
סגור