בוטלו ההאשמות של אסלי קאקיר

| שתף |

אסלי קאקיר אלפטקין התורכיה, האלופה האולימפית ב-1500 מ' זוכתה על ידי איגוד האתלטיקה התורכי. האיגוד העולמי עדיין לא אישר

תאריך: 25/12/13, מאת: SPORTWEB

אסלי קאקיר זוכתה השבוע מההאשמות נגדה על שימוש בחומרים אסורים על ידי איגוד האתלטיקה התורכי. כאמור אסלי קאקיר זכתה במדליית הזהב במשחקי לונדון 2012 ובת ארצה גמזה בולוט זכתה במדליית הכסף.

לאחר בדיקת הפרספורט הביולוגי של אלפטקין שאריות של חומרים בדם היכולים להעיד על שימוש בחומרים אסורים. אלפטקין כבר הושעתה ב-2004 וההאשמות האחרונות היו יכולות לשלול ממנה את מדליית הזהב והרחקה לכל החיים מהספורט התחרותי.

השבוע התפרסמה הצהרה על ידי איגוד האתלטיקה התורכי "כי אין צורך בהפעלת הסנקציות נגד אסלי קאקיר אפטלקין כיוון שלא הפרה שום חוק על שימוש בחומרים אסורים, ולכן האזהרה המשמעתית הוסרה". לא נמסרו עוד פרטים ונכון לשעה זו האיגוד העולמי טרם קיבל תגובה כתובה באנגלית עם ההצהרה המלאה. האיגוד העולמי יכול להגיש ערעור על ההחלטה שהתקבלה לאחר בדיקת הממצאים על ידי הגורמים המוסמכים לכך.

שישה שבועות לפני המחשקים האולימפיים בלונדון, אלפטקין שיפרה את שיאה האישי ב-1500 מ' בחמש שניות וקבעה 3:56.362 דק'. מתחרותיה ברחבי העולם העלו חשד בנוגע לשיפורה המדהים, בינהן הבריטית ליסה דובריסקי שאמרה: "אני בטח אסתבך על מה שאני עומדת להגיד, אבל אני לא מאמינה שאני מתחרה במשחק הוגן". גם האמריקאית מורגן אוסייני אמרה: "היא (אלפטקין) ניתפסה כבר בעבר, ולכן קל לשפוט אותה עכשיו. היא בקושי התחרתה בשנה שעברה ואז היא מופיעה במשחקים האולימפיים ומנצחת".

 

  • קאקיר אלפטקין

    Victah Sailer/ photo run.net

סגור