בולט: "אי אפשר לרוץ מהר כל פעם"

| שתף |

לקראת ה"גולדן גאלה" ברומא, האיש המהיר בעולם ניסה להרגיע את העיתונאים ששאלו אותו למה הוא רץ כל כך "לאט" באוסטרבה.

תאריך: 30/05/12, מאת: דני בורשבסקי

דרך כלל יוסאין בולט רגיל לענות על שאלות ה"כמה מהר תוכל לרוץ?" לפני כל תחרות שבה הוא משתתף, אבל במסיבת העיתונאים לקראת תחרות ה"גולדן גאלה" ברומא ביום חמישי, שהיא השלישית בסבב ליגת היהלום, בולט נשאל בעיקר לפשר הריצה שלו בתחרות באוסטרבה שבצ'כיה בשבוע שעבר, ריצה שאותה הוא ניצח ברגע האחרון בזמן חלש מבחינתו של 10:04 שניות. כל זה קרה אחרי שהוא בעצמו הצהיר לפני אותה תחרות שהוא מתכוון לרוץ 9.7 שניות על מסלול שמוכר כמהיר. 

"אני לא מודאג מזה, אי אפשר לרוץ מהר בכל פעם", אמר בולט לעיתונאים ברומא והוסיף: "היה לי יום רע באוסטרבה ואני רוצה להשאיר את זה מאחוריי. הריצה ההיא לא תשפיע על הריצה שתהיה לי ביום חמישי. דיברתי עם המאמן שלי אחרי הריצה ההיא, ניתחנו כל פרט. באוסטרבה פשוט לא הרגשתי אנרגיה ברגליים. אני אף פעם לא יכול להיות מרוצה מריצה של 10 שניות, אבל אסור לי לתת לזה להלחיץ אותי. אני בטוח בעצמי וגם המאמן שלי יודע בדיוק מה צריך לעשות כדי לעמוד במטרות שלנו. אני לא אהיה מודאג גם אם אפסיד בכל הריצות שלי עד למשחקים האולימפיים. אני נהנה מהעבודה שלי ואני לא אשנה שום דבר בגלל שמדובר בשנה אולימפית".

ברומא יתחרה בולט לראשונה העונה נגד אסאפה פאוול, שיאן העולם לשעבר, שניצח את ריצת ה-100 בשנחאי ומוביל את הדירוג הכללי בליגת היהלום במקצוע הזה. מתחרה חזק נוסף ב-100 מטרים יהיה אלוף אירופה הצרפתי כריסטוף למטרה, שינסה אולי לנצל את הזירה החזקה במטרה לשבור את שיאו האישי העומד על 9:92 שניות. לרון קלארק הג'מייקני וקים קולינס מאיי סנט קיטס ינסו להילחם גם הם על מקום בפודיום.

בריצת ה-100 לנשים תתחרנה שוב חלק מהספרינטריות הג'מייקניות הבכירות, בעוד שהאמריקאיות כבר מתכוננות למבחנים ללונדון 2012. כל זה משאיר את קרון סטיוארט ושלי אן פרייזר כמועמדות לניצחון על המסלול ברומא. סטיוארט היא למעשה הרצה היחידה מבין המשתתפות שכבר ירדה העונה מ-11 שניות.

נראה שהמקצוע המרתק ביותר בשדה יהיה הקפיצה המשולשת לנשים, בהשתתפות כל הפייבוריטיות למדליות אולימפיות בלונדון. יאמילה אלדאמה שמייצגת כיום את בריטניה תתמודד נגד אחת הקופצות הטובות של העשור האחרון, טטיאנה לבדבה הרוסיה. יהיו שם גם סגנית אלופת העולם מקזחסטן, אולגה ריפאקובה, כמו גם מדליסטית הארד מאליפות העולם ומי שמחזיקה בתוצאת השנה בעולם (14.95 מטרים) – קתרין איברגוון מקולומביה. סטיבן הוקר האוסטרלי, האלוף האולימפי בקפיצה במוט שאכזב בתחרות הקודמת בסבב בשנחאי ולא עבר גובה התחלתי, ינסה להוכיח שעדיין יש לו מקום בפודיום אולימפי. הוא יתמודד בתחרות הקפיצה במוט מול סוללת כוכבים שכוללת את הצרפתים רנו לאבילני ורומיין מניל, והגרמנים מאלטה מור וביורן אוטו.

הריצה המרתקת ביותר הצפוייה להיות על המסלול תהיה ה-400 משוכות לגברים, מאחר וישתתפו בה שלושת הפייבוריטים לניצחון במשחקים האולימפיים: אלוף העולם הבריטי דאי גרין, סגן אלוף העולם מפורטו ריקו חאבייר קולסון, וברשון ג'קסון האמריקאי, שנחשב למהיר מבין השלושה אבל לא ניצח הרבה זמן בתחרות גדולה. בין דאי גרין לברשון ג'קסון מתנהל גם קרב תקשורתי חם, מה שהופך את כל הריצה הזאת למעניינת הרבה יותר.

בריצת ה-800 לנשים תנסה פמלה ג'לימו הקנייתית לשפר את תוצאת השנה בעולם השייכת לה, ולרוץ מהר יותר מ-1:56:94 דקה. בת ארצה ג'נט ייפקוסיי, שקבעה תוצאה נהדרת בתחילת השבוע בהנגלו, תתחרה מולה. עיני הקנייתים יהיו נשואות גם לריצת ה-3,000 מכשולים לגברים שם צפוייה הגמוניה קנייתית עם הרץ המהיר בעולם השנה פול קואץ' שיתחרה בבן ארצו אזקיאל קמבוי. אחת הריצות שיסגרו את התחרות אבל יהיו מהמרתקות ביותר תהיה ה-5,000 מטרים לנשים עם קרב ענקיות בין ויויאן צ'ריוט הקנייתית למסרט דפאר האתיופית. בפעם הקודמת שהשתיים התחרו בדוחא, זה נגמר בניצחון של צ'ריוט בהפרש של חמש מאיות בריצת ה-3,000. הפעם, הצופים "הרוויחו" עוד שני קילומטרים משתי הרצות הגדולות האלה.

 

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור