בולט: "אני בלתי מנוצח"

| שתף |

מאז שבר את שיאי העולם, אוסיין בולט הוא כוכב על. בימים שלפני האליפות מתייחסים אליו כמו אל סופרסטאר אמיתי, אבל האם ברגע האמת הוא יאכזב את העולם? בולט מגיע עם הרבה ביטחון וטוען שהוא בלתי מנוצח, אבל אל תצפו לשיא עולם.

תאריך: 25/08/11, מאת: מערכת עולם הריצה

אוסיין בולט הצליח להוכיח עצמו כל פעם ברגעים החשובים ביותר. מאז ששבר את שיא העולם וזכה במדליית זהב במשחקים האולימפיים בביג'ינג וכשנה לאחר מכן באליפות העולם בברלין הצליח לשפר שוב את שיאיו הפך בולט לכוכב על.

כשתיפתח האליפות בעוד יומיים רוב תשומת הלב תתמקד על בולט, הוא מבחינתנו נהנה מתשומת הלב הזו בדאגו. "אני תמיד עם ביטחון. אני בלתי מנוצח השנה ומתכוון להגן על כל התארים שלי בדאגו", אמר בולט לעיתונאים.

מלבד הצלחתו האישית הוא גם עזר לנבחרת ג'מייקה לזכות בזהב בריצת השליחים בביג'ינג ובדאגו. כל דבר פחות מתשע מדליות זהבה מביג'ינג ושני תארי אליפות עולם יהיה אכזבה עבורו לקראת לונדון 2012. אולם אם מסתכלים על הסטטיסטיקה שלו בשנתיים האחרונות לא בהכרח היא תואמת את ציפיותיו וברגע האמת  מול האיצטדיון שיכיל 53 אלף צופים העיניים יהיו נשואות אליו.

כשזה נוגע ל"מי הכי מהיר"? בריצת 100 מ' ב-2011, בולט לא בראש הרשימה ואפילו לא הכי מהיר מנבחרתו. מתחרו אסאפה פאוול מחזיק בתוצאת השנה (9.78) ובולט עם התוצאה השישית ברשימה עם 9.86 שנ'. אולם בולט לא מודאג, בייחוד כי היה כבר במצב כזה בעבר. לפני שנתיים, טיסון גיי היה מהיר יותר לפני אליפות העולם, אבל כשהגיע הקרב הגדול בינהם בולט הפתיע את כולם עם שיא עולם.

"אני חושב שאהיה אותו דבר כמו בברלין. יש כאלה שרצים טוב בתחילת העונה, אבל באליפויות גדולות זה נחשב", אומר בולט, "אני תמיד מתאמן לכך שאני מגיע בשיא לאליפות גדולה, המאמן שלי תיכנן את התוכנית כך שזו תהיה המטרה".

גיי סבל לפני ברלין מכאבים במפשעה ופציעה נוספת תפסה אותו לפני האליפות השנה. גיי האמריקאי פרש מהמבחנים הלאומיים בריצת 100 מ' ביוני האחרון בעקבות פציעה בירך. בולט נאבק עם פציעה בגב בשנה שעברה והפעם הוא אומר שהכל מאחוריו. |פציעת הגב היתה בשנה שעברה. לא היו לי שום בעיות עם זה השנה", הוא אומר.

פאוול הוא היריב העיקרי של בולט, אולם שיאן העולם לשעבר ידוע בכך שהוא לחוץ לפני תחרויות חשובות. בולט אומר שאין להמעיט ביכולתו של פאוול השנה. "אסאפה תמיד היה אתלט מצויין. הוא רץ מהר במשך הרבה שנים והוא ראוי להרבה כבוד על הישגיו", אומר בולט.

שליטתו של בולט בריצת 200 מ' כשנה אחרי שחזר אחרי פציעתו היא פחות שנויה במחלוקת, עם תוצאת השנה שלו של 19.86 שנ' אך עדין רחוקה משיא העולם (19.19 שנ'). בריצת ה-200 מ' היריב העיקרי שלו הוא בן ארצו בן ה-21 ניקל אשמד.

בכך קשה התעלם מהעובדה שנבחרת ג'מייקה שולטת במקצועות הספרינט על פני האמריקאים, וכך גם בריצות הנשים. עם גיי הפצוע ומייקל רוג'רס המושעה על שימוש בסמים הקרב בריצת 200 מ' נראה רגיל ביותר. "הנבחרת של ג'מייקה נראית אפילו יותר טוב מבעבר", אומר בולט, "השנה לג'מייקה יש נבחרת מאד חזקה ולכן זה יהיה יותר קשה עבור כל אחד אחר".

סגור