בולט ורודישה באותו הערב, מה עוד אפשר לבקש?

| שתף |

תחרות ליגת היהלום שתתקיים ביום חמישי בציריך תהיה ההזדמנות האחרונה לראות השנה את שיאן העולם ב-800 מטר, ואת האיש המהיר בעולם מנסה להתקרב לשיאיו

תאריך: 29/08/12, מאת: דני בורשבסקי

התחרות הלפני אחרונה העונה בסבב ליגת היהלום תתקיים ביום חמישי בערב, וישתתפו בה לא פחות מ-15 אלופים אולימפיים. יוסאין בולט, שלא התחרה בתחרות הקודמת בבירמינגהאם, יחזור לשוויץ ויתחרה בפעם השניה ברציפות בריצת ה-200 מטר. בפעם הקודמת, בלוזאן, זה נגמר בניצחון שלו בתוצאה של 19.58 שניות, והקהל השוויצרי, מבלי להיות חזיר, ישאף לראות תוצאה טובה יותר שתהיה קרובה לשיאו העולמי של בולט (19.19). הג'מייקני מגיע לשוויץ אחרי ביקור במנצ'סטר, שם הוא נפגש בין השאר עם מנג'ר קבוצתו האהובה מנצ'סטר יונייטד, סר אלכס פרגוסון. אגב, במהלך שהותו של בולט במנצ'סטר, הוא הפתיע זוג נשוי טרי שהתאכסן במלון שלו, והצטלם איתם. בולט יתמודד על המסלול בציריך בין השאר נגד בן ארצו ניקל אשמייד שניצח בבירמינגהאם, כמו גם נגד צ'ורנדי מרטינה ההולנדי, שמוביל בדירוג היהלום עם 12 נקודות.

דייויד רודישה, שיאן העולם ב-800 מטר, ינסה להבטיח לעצמו את הזכייה ביהלום. הקנייתי שהדהים בלונדון יתמודד בין השאר נגד מדליסט הארד האולימפי טימותי קיטום, וגם נגד דווין סולומון האמריקאי שסיים רביעי בלונדון 2012. חוץ מזה, גם מוחמד אמאן האתיופי, רץ מוכשר מאוד שקצת נעלם בצלו של רודישה ויורשיו, ינסה להוכיח שהוא עדיין יכול להיות יריב ראוי לאחד הרצים הגדולים בהיסטוריה. לקראת הופעתו בציריך אמר רודישה: "זה יהיה המירוץ האחרון שלי העונה, כך שאני מתכוון לתת הכל. הייתה לי שנה נפלאה, השגתי את הדבר היחיד שנותר לי להשיג". רודישה נשאל במסיבת העיתונאים על חשיבותם של מכתיבי הקצב, לאור העובדה שבשיאו העולמי האחרון הוא לא היה זקוק להם, ואמר: "בשנה אולימפית מתאמנים בצורה קצת אחרת, אפילו לא התאמנתי עם מכתיב קצב וזה משהו שנתן לי המון ביטחון בלונדון. אבל מכתיבי הקצב הם חשובים מאוד, יש ביניהם כאלה שאפשר פשוט לבקש מהם לרוץ את ההקפה הראשונה בזמן של 49 שניות בדיוק, והם יעשו את זה".


דיויד רודישה / Victah Sailer / photorun.net

 

קרב מעניין וכנראה שצמוד מאוד צפוי להיות בריצת ה-400 מטר לנשים, כשהאלופה האולימפית סאניה ריצ'רדס תתמודד נגד סגניתה כריסטין אורוגו ונגד אלופת העולם מבוצוואנה, אמנטל מונטשו, שמובילה בפער משמעותי בדירוג היהלום. כרמליטה ג'טר האמריקאית, סגנית האלופה האולימפית ב-100 מטר, תפגוש שוב את האלופה האולימפית מג'מייקה שלי אן פרייזר-פרייס ותנסה לנצח אותה בפעם השלישית ברציפות אחרי התחרויות בלוזאן ובבירמינגהאם. אם היא תעשה את זה, היא תוכל לעבור אותה גם בדירוג היהלום. גם אליסון פליקס אגב, תתחרה בריצה הזאת.


פליקס סאנצ'ז, האלוף האולימפי ב-400 משוכות, יפגוש לסוג של שחזור מהגמר בלונדון 2012 את חאבייר קולסון מפורטו ריקו ואנג'לו טיילור האמריקאי. קולסון אגב, כבר הבטיח את זכייתו ביהלום. תחרות הקפיצה לגובה שוב תביא את הקופצים הטובים בעולם כיום עם האלוף האולימפי מרוסיה איבן אוחוב, והקטארי מוטאז עיסא אחמד בארשים, שקבע לאחרונה את תוצאת השנה בעולם, 2.39 מטר. גם במזרון הקפיצה במוט נראה את השמות הגדולים כיום כמו האלוף האולימפי רנו לאבילני, ביורן אוטו, מאלטה מור ורפאל הולצדפה הגרמנים, ובראד ווקר האמריקאי. כריסטיאן טיילור האמריקאי, האלוף האולימפי בקפיצה משולשת, יתחרה נגד פבריציו דונאטו האיטלקי ושריף אל שריף האוקראיני.


 

  • בולט

    Victah Sailer / photorun.net

סגור