בולט קבע 9.82 שנ' בג'מייקה

| שתף |

אוסיין בולט מראה סימנים מצויינים 82 ימים לפני המשחקים האולמפיים בלונדון 2012. בתחרות שהתקיימה בג'מייקה הבריקו עוד אתלטים.

תאריך: 07/05/12, מאת: SPORTWEB

במפגש שהתקיים אתמול (ראשון) בקינגסטון, ג'מייקה, הוכיחו מספר מועמדים למדלייה אולמפית שהם נמצאים בכושר מצויין לקראת המשחקים. הכוכב הבלתי מעורר של ארצו היה כמובן אוסין בולט שניצח בריצת 100 מ' בזמן של 9.82 שנ', וזהו המרוץ הראשון שלו העונה. בולט כאמור זכה בשלוש מדליות זהב אולמפיות וקבע שלושה שיאי עולם במשחקים האולמפיים בביג'ינג 2008. שיא העולם שלו עומד על 9.58 שנ' ולפני שקבע אותו רץ בדיוק על אותו מסלול בג'מייקה 9.76 שנ'.

"אני חושב שהייתי יכול לרוץ טוב יותר, אבל הפסילה בהתחלה לא עזרה לי להתמקד", הסביר בולט. "זו התחלה טובה בשביל ריצה ראשונה העונה וזו הרגשה נפלאה לרוץ בג'מייקה".

האתגר הגדול של בולט הוא חברו לאימונים יוהאן בלייק שחזר לאחר השעיית סמים לפני שלוש שנים. בלייק, שרץ את תוצאת השנה של 9.90 שנ' בחודש שעבר בחר שלא להתחרות מול בולט בריצת 100 מ' ולהתחרות רק בריצת 200 מ'.

 

בולט השתתף העונה בריצת שליחים 4*100 ב-14 באפריל, הוא אמר כי "אני עומד בלוח הזמנים, אני מנסה לשפר את הפתיחה שלי, מה שגרם לי בעיות בעונה שעברה". השנה בחר בולט שלא להתחרות בשליחים כדי להתרכז בניסיון לשפר את שיא העולם. מארגן המשחקים בלונדון 2012, סבסטיאן קו אמר: "ביום של תנאים מצויינים בולט יוכל לשפר את שיא העולם ל-9.4 שנ' ".

בולט, אחד האתלטים הגדולים של ג'מייקה גדל בפרבר בג'מייקה ותכנן להיות שחקן קריקט. מאמני אתלטיקה עודדו אותו לנצל את הצעד הארוך שלו. בולט היה יכול להתאמן בכל מקום, אולם בחר להישאר בבית עם מאמנו גלן מיילס. הפופולאריות של יהואן בלייק גדלה אף היא מאז שזכה באליפות העולם בדייגו לאחר פסילתו של בולט.

סניה ריצ'רד-רוס, שגדלב בג'מייקה גם כן, התחרתה בריצת 400 מ' והיתה מועמדת לניצחון. אולם ב-50 המ' האחרונים נעקפה על ידי נובלין וויליאמס- מיילס. וויליאמס-מיילס קבעה 49.99 שנ' וריצ'רד רוס סיימה שנייה עם 50.11 שנ'.

בסיום אמרה ריצ'רד-רוס: "זה תמיד נהדר להגיע ולראות את המשפחה והחברים, אני מרגישה מאד נוח כאן".

ריצת 100 מ' נשים גם גן הציעה אולי הקדמה למה שמחכה לנו בלונדון 2012. אלופת העולם כרמליטה ג'טר רצה בנינוחות לניצחון וקבעה 10.81 שנ' לפני מדליסטיות הכסף האולמפיות קארן סטיוארט ושרון סימפסון. ג'טר מחזיקה בשיא המפגש העומד על 10.86 שנ' אותו קבעה בשנה שעברה. שיאה האישי העומד על 10.64 משנת 2009 היה הזמן המהיר ביותר מזה 21 שנים. "עשיתי מספר טעויות טכניות היום, אני לא חושבת שהמאמן שלי יהיה מרוצה", אמר ג'טר בסיום. " עכשיו חשוב לי להישאר בריאה ובפוקוס", הוסיפה.

פעמיים האלופה האולמפית בריצת 200 מ' ורוניקה קמפבל - בראון לא התחרתה וכך גם שיאן העולם בריצת 100 מ' לשעבר אסאפה פאוול. שניהם נעדרו ברגע האחרון בעקבות פציעה.

המפגש בג'מייקה הצליח למשוך לאיצטדיון כ-4700 צופים. מארגני המפגש מקווים שיום אחד המפגש יהפוך להיות אחד ממפגשי ליגת היהלום של התאחדות האתלטיקה העולמית.

 

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור