ביום ראשון מרתון ברלין חוגג 40 - דיווחים שוטפים

| שתף |

רגע לפני הזינוק הלכנו לבדוק מה אומרות הרצות הבכירות לגבי הריצה שלהן ביום ראשון. שרון צ'רופ מתכננת לשבור את שיאה האישי, ומיקיטנקו בת ה-40 תנסה לשבור שיא עולם למסטרס

תאריך: 27/09/13, מאת: SPORTWEB

ברלין נערכת למרתון ה-40 במספר ואתמול התקיימה מסיבת העיתונאים הראשונה בה הוצגו רצות העילית. דזיירה דאבילה האמריקאית נשאלה מדוע בחרה לרוץ במרתון ברלין וענתה: "מרתון מישורי וסלחני". דאבילה תרוץ לראשונה במרתון ברלין ביום ראשון לאחר שנה שבה סבלה מפציעות חוזרות. "זהו מסלול מהיר" הוסיפה האמריקאית, "ואני רוצה לרוץ מהר. רצתי את כל המרתונים הגדולים שלי עם "החסרת פעימה". למשל בשיקאגו, ידעתי את כל נקודות הביקורות, ואם אתה לא מגיע אליהן בזמן שתיכננת זה יכול לרפות את ידיך,  ומרתון ניו-יורק הוא עם עליות, אבל כאן (ברלין) זה מרתון מישורי וסלחני. זה מסלול טוב לחזור מפציעה. יש לי זכרונות נהדרים מכאן מ-2009 (אליפות העולם)". דאבילה נשאלה על תכנון הריצה שלה וענתה: "אני אתחיל על קצב שמרני, ואני מקווה להגביר בסוף. אני מצפה לסיים בטופ 5, אולי אם מישהי מהאחרות יעשו טעות של קצב ואסיים בטופ 3, זה יהיה טוב".


VIctah Sailer / photorun.net

סיבה נוספת שבגללה דאבילה מדברת בשמרנות לגבי ריצתה היא שהיא מתמודדת מול שדה הרצות התחרותי ביותר שהתמודדה מולו בשנים האחרונות. פלורנס קיפלאגט ואירינה מיקנטו שכבר ניצחו בעבר בברלין ומול מנצחת מרתון בוסטון ומדליסטית הארד מדייגו שרון צ'רופ.

קיפלאגט, שניצחה לפני שנתיים בברלין וקבעה שיא אישי של 2:19.44 שע' היא הפייבוריטית לניצחון. "אני חושבת שאני מסוגלת לרוץ באזור ה-2:19 אבל לא דקה יותר מהר מהשיא שלי. אני יודעת שאני בכושר טוב, אבל כך גם כל האחרות", אמרה במסיבת העיתונאים.

בת ארצה של קיפלאגט, שרון צ'רופ בת ה-29 דיברה קצת אחרת: "זו הפעם הראשונה שלי כאן וכפי שכולם יודעים זה מסלול מהיר. רצתי כבר 2:22 שלוש פעמים ואני חושבת שאצליח לשפר את זה כאן, אם לא לרוץ את הזמן הטוב ביותר שלי".

אירינה מיקטנקו מבחינתה הודתה שסביר להניח כי לא תנצח. אמנם ב-2008 היא קבעה בברלין את השיא הלאומי של גרמניה - 2:19.19 שע', אמרה הרצה בת ה-40: "אחרי גיל הארבעים צריך להציב מטרות חדשות ולכן אני מכוונת לשיא העולם במסטרס שעומד על 2:25.43 שע' (2008). אני מרגישה שזה בר-ביצוע אבל זה לא טוב לדבר על כך יותר מדי אלא לעשות. בגיל מתקדם יש עדיין סבולת אבל צריך לעבוד יותר קשה כדי לשמור על המהירות. זה מרגיש נהדר לרוץ בברלין שוב, לדעת שקבעתי את השיא הגרמני כאן ואם אני מתכננת לקבוע שיא מסטרס, אז אין טבעי יותר שזה יהיה בברלין".


הרצות על רקע שער ברנדנבורג/ VIctah Sailer / photorun.net

לכבוד חגיגות ה-40 למרתון ברלין הוזמנו לעיר מספר רצי עבר בכירים מהעולם ובינהם גם שיאנית העולם לשעבר, היפנית נאוקו טקהאשי. היא היתה האשה הראשונה שקבעה סאב 2:20 ב- 2001 (2:19.46 שע'). גם טגלה לורופה מקניה, בעלת שיא של 2:20.43 שע' (1999) תהיה נוכחת. למרתון יזנקו 41,120 רצים מ-119 מדינות, בינהם מעל 200 ישראלים.

  • הנשים הבכירות

    VIctah Sailer / photorun.net

סגור