ביום שישי: ישראמן 2013 יוצא לדרך

| שתף |

151 טריאתלטים יזנקו ב-6 בבוקר למקצה המלא של איש הברזל באילת. תום מרמרלי ינסה לשמור על התואר, אבל יתמודד מול יריבים חזקים מאוד מחו"ל

תאריך: 24/01/13, מאת: דני בורשבסקי

משתתפי ישראמן 2013 יכולים להתעודד מדבר אחד בודאות – בניגוד לשנים עברו, תנאי מזג האוויר ביום שישי הקרוב באילת וסביבתה צפויים להיות נוחים לקראת אחת מתחרויות איש הברזל הקשות ביותר בעולם. 151 ספורטאים ישתתפו במקצה איש הברזל המלא, שכולל שחיה של 3.8 קילומטרים בים האדום, רכיבה על אופניים של 180 קילומטרים בהרי אילת ולקינוח ריצת מרתון שמתחילה מעין נטפים שבהרי אילת ומסתיימת בטיילת שבאזור המלונות. מעבר לתחרות העיקרית שכמות משתתפיה היא קטנה יחסית, סוף השבוע הקרוב יהיה חגיגי במיוחד כש-591 מתחרים ישתתפו בתחרות חצי איש הברזל ובנוסף יתמודדו עוד כ-350 משתתפים בתחרויות השליחים לשלשות. 

מבין המשתתפים הישראלים למרחק המלא השנה בולט בעיקר אלוף השנה שעברה, תום מרמרלי, שב-2012 חצה את קו הסיום בזמן של 10:26:36 שעות והקדים כמעט בארבע דקות את ליאור זך מאור. זך מאור יסתפק הפעם בהשתתפות בחצי איש הברזל, ועושה רושם שמבין הישראלים אף אחד לא יוכל לסכן את מרמרלי. גלעד רותם, איש הברזל הישראלי הטוב ביותר, מתכונן למשימות אחרות אחרי שבמרתון טבריה האחרון הוא הרשים מאוד עם תוצאה של 2:31:40 שעות.


תום מרמלי / צלם אותי

 

ברמה הבינלאומית מגיעים הפעם מתחרים בכירים, שלמרמלי יהיה קשה להתמודד מולם. מדובר בעיקר במארק פשביזין הגרמני (39), שזכה בישראמן 2011 בזמן של 9:43:03 שעות ובעבר היה גם אלוף העולם בדואתלון והשתתף גם באליפות העולם של איש הברזל בהוואי. טריאתלט נוסף שהתחרה בהוואי ובפעם האחרונה סיים שם במקום ה-34 הוא פטר ואברוסק הצ'כי, שמגיע לאילת עם רזומה של יותר מ-100 תחרויות איש ברזל ולפי הזמנים שלו הוא בהחלט יכול להתמודד על התואר. בתחרות לנשים הקרב על התואר צפוי להיות בין שתי הישראליות, אירנה מאזין ודורה הלר, כשהראשונה זכתה בתואר בשנה שעברה.

השם הגדול ביותר שנראה ביום שישי באילת הוא כריס ליאטו. מי שידוע כחבר קרוב של לאנס ארמטרונג, ושסיים ב-2009 במקום השני באליפות העולם בהוואי, יתחרה בחצי המרחק כשמולו הישראלי לאור זך מאור. עבור המתחרים בחצי איש הברזל זו בהחלט תהיה חוויה גדולה לשחות, לרכב ולרוץ לצדו של אחד מהשמות הגדולים של הענף. שם מוכר נוסף שנראה במקצה חצי איש הברזל הוא שחר צוברי. המדליסט האולימפי בגלשני רוח, כבר מתחרה שנים רבות בטריאתלונים, אבל זו תהיה טבילת האש שלו בטריאתלון קשה בהרבה, כאשר מבחינתו מדובר בהכנה, מבחינת הכושר הגופני, לאליפות העולם בגלישה שתתקיים בחודש הבא בברזיל.


כריס ליאטו (במרכז) עם סגן אלוף ישראמן סמסונג 2012, ליאור זך מאור (משמאול) וגל תיכון (מימין),
מנהל קבוצת 3ZONE ,המכינה ספורטאים לתחרויות איש ברזל. ליאטו בביקור בטייסת לפני הירידה לאילת.
צילום: באדיבות ZONE3
 

  • שחייה על רקע המלונות באילת

    צלם אותי

סגור