בירמינגהאם: אריאס מריט לא מפסיק להדהים

| שתף |

האלוף האולימפי ב-110 משוכות רץ בפעם השישית העונה 12.95 שניות ומטה. כרמליטה ג'טר שוב ניצחה את שלי אן פרייזר פרייס

תאריך: 26/08/12, מאת: דני בורשבסקי

תחרות ליגת היהלום ה-11 השנה התקיימה ביום ראשון בבירמינגהאם, ושוב, בהשתתפותם של כמה מהאתלטים הבולטים מהמשחקים האולימפיים בלונדון. בריצת ה-100 מטר לנשים, כרמליטה ג'טר האמריקאית הצליחה להשיג ניצחון נוסף על האלופה האולימפית מג'מייקה, שלי אן פרייזר פרייס. הפעם ג'טר עצרה את השעונים בזמן של 10.81 שניות, הקדימה את יריבתה העיקרית בתשע מאיות, וצימקה ממנה את הפער בדירוג היהלום לשתי נקודות בלבד. הקרב בין השתים יימשך גם בתחרות הבאה שתתקיים בציריך. בריצת ה-200 מטר לגברים ניצח ניקל אשמייד הג'מייקני את טייסון גיי האמריקאי. אשמייד קבע תוצאה של 20.12 שניות, הקדים בתשע מאיות את גיי וב-11 מאיות את וואלאס ספירמון. הכוכב הגדול על המסלול בריצות הגברים היה האלוף האולימפי ב-110 משוכות, אריאס מריט, שניצח בזמן של 12.95 שניות וקבע נתון מדהים עם הריצה השישית שלו העונה שבה הוא מסיים בזמן של 12.95 ומטה. מריט הקדים את אלוף העולם ג'ייסון ריצ'רדסון, שקבע שיא אישי של 12.98 שניות.

הקהל המקומי באצטדיון בבירמינגהאם חיכה לאורך כל התחרות למקצוע הנועל שלה, ריצת 2 המייל. הם קיבלו מצד אחד ניצחון של האתלט הבריטי המוביל, מו פראח. מצד שני, הוא היה רחוק משבירת שיא עולם ואפילו שיא בריטי בריצה הלא שגרתית הזאת, שהייתה די טקטית. בסופו של דבר, פראח ניצח בזמן של 8:27.24 דקות והקדים בקצת יותר משניה את דניאל מאוצ'י האיטלקי. בריצת ה-3,000 מטר לנשים גברה מרסי צ'רונו בדרבי הקנייתי על ויויאן צ'ריוט ועברה להוביל את דירוג היהלום בריצות למרחקים ארוכים לנשים. צ'רונו קבעה זמן של 8:41.21 דקות והקדימה את יריבתה במאית השניה בלבד. סילאס קיפלאגאט הקנייתי לא הצליח להשלים ניצחון שני ברציפות בריצת ה-1500 מטר לגברים והסתפק הפעם במקום החמישי. מי שניצח היה מקונן גברמדין האתיופי שקבע 3:34.80 דקות.

בריצת ה-800 מטר לנשים, האלופה האולימפית הרוסיה מריה סבינובה הצליחה לנקום בפמלה ג'לימו הקנייתי על ההפסד בלוזאן וגברה עליה אחרי שחצתה ראשונה את קו הסיום בזמן של 2:00.40 דקות, ג'לימו הייתה איטית ממנה בשניה ושלוש מאיות.
 

  • אריאס מריט

    Victah Sailer / photorun.net

סגור