בלייק ובולט - ראש בראש

| שתף |

הכרטיסים לגמר 100 מ' בלונדון 2012 כבר נמכרו אבל יוהאן בלייק ואוסיין בולט מתאמנים קשה, אחד עם השני. בראיון לעיתון הלונדוני חושף בלייק כי הוא חושב שהוא מסוגל לשבור את שיא העולם של בולט.

תאריך: 19/01/12, מאת: SPORTWEB

אלוף העולם ב-100 מ' יוהאן בלייק, טוען שאוסיין בולט, חברו לאימונים מפחד ממנו ולכן עובד קשה מאד באימונים כדי לנצח אותו. כזכור, בלייק זכה באליפות העולם בקיץ האחרון לאחר פסילתו של בולט וכן הפתיע את מעריציו כאשר קבע 19.26 שנ' בריצת 200 מ' בבלגיה, התוצאה השנייה הטובה בכל הזמנים למרחק זה.

בלייק מרגיש שהוא היה יכול לשבור את שיא העולם בריצת 200 מ' שנקבע על ידי בולט בברלין - 19.19 שנ'. "אני אלוף העולם ב-100 מ', אבל אני רץ טוב יותר 200 מ' כי הסבולת שלי יותר טובה", אמר בלייק לעיתון ה'טיימס' הלונדוני השבוע.
"את שיא העולם? למה לא? תסתכל על המירוץ בבריסל. המאמן (גלן) אמר לי: 'אני יודע מה אתה מסוגל לעשות, קח את זה בעדינות בסיבוב ותעוף בישורת'. לא השתמשתי בהרבה אנרגיה, הייתי נינוח", הוא מספר.

בלייק עוד אמר כי בולט מקבל מוטיבציה להתאמן קשה יותר כיוון שהוא רוצה עוד דאבל אולמפי בלונדון 2012. "הוא יודע שאני עובד קשה יותר, הרבה יותר קשה", אומר בלייק, "הוא אמר את זה בעצמו, אבל עכשיו הוא מתאמן קשה יותר גם כן. הוא ראה מה עשיתי ויודע למה אני מסוגל. הוא יודע שהתאמנתי בחריצות כל חיי. אני יודע מה זה עוני, אני יודע מה זה רעב. והוא רוצה לחזור על מה שעשה בברלין והוא עובד על זה".

בלייק מתעקש שאין שום יריבות בינו לבין בולט, אלא שהם משתמשים בהצלחות אחד של השני כדי להגיע להישגים טובים יותר. "האמת היא שיש ביננו כימיה מצויינת", אומר בלייק, "אנחנו מעניקים מוטיבציה אחד לשני. כשהוא רואה אותי עושה משהו לא טוב הוא אומר: ' בלייקי, אתה צריך לנסות את זה'. ואז אני אומר לו: 'אוסיין, תוודה שאתה עושה את העבודה שלך'. זה עוזר לי שהוא בסביבה ואני יכול לראות איך הוא מתמודד עם הכל. הוא אומר לי: ' בלייקי, תשכח מהאנשים, אתה עושה את זה בשביל עצמך כאשר אתה עולה על המסלול".


*מתוך ה"לונדון טיימס"

 

סגור