בלייק ניצח את בולט במבחנים הג'מייקנים

| שתף |

אלוף העולם הדהים בקינגסטון כשהקדים את שיאן העולם ב-11 מאיות וקבע את תוצאת השנה בעולם, 9.75 שניות. פאוול סיים שלישי. תוצאה נהדרת גם לשלי אן פרייזר

תאריך: 30/06/12, מאת: דני בורשבסקי

בתחילת העונה הנוכחית של תחרויות האתלטיקה באירופה, נראה היה ששיאן העולם יוסאין בולט חוזר לעצמו לעומת השנה שעברה. פרט לתחרות אחת באוסטרבה שבה הוא זינק גרוע, הוא נראה חד והרשים ביתר ההופעות שלו – עד שהוא פגש את אלוף העולם יוהאן בלייק. כזכור, בלייק זכה באליפות העולם בקיץ שעבר בדגו אחרי שבולט פסל בגמר ריצת ה-100. הפעם, במבחנים הג'מייקנים בקינגסטון, שניהם יצאו בזמן אבל בלייק היה זה ש"התפוצץ" על המסלול עם שיא אישי מדהים של 9.75 שניות. מדובר כמובן בתוצאת השנה בעולם. שלושת הרצים הראשונים בגמר הזה מגיעים למשחקים האולימפיים בלונדון, כך שלא צריך לדאוג. יוסאין בולט סיים שני בזמן של 9.86 ואסאפה פאוול סיים שלישי עם 9.88. מייקל פרייטר קבע 9.94 וסיים רביעי, כדי להפוך לחלק מנבחרת השליחים של ג'מייקה.

"9.75 זה מדהים. כבר זכיתי באליפות העולם, כעת אני אלוף ג'מייקה ועם התואר הזה אני מגיע למשחקים האולימפיים", אמר בלייק בסיום הריצה. אגב, בלייק שיפר את שיאו האישי ב-7 מאיות. בלייק הוא גם הרץ הרביעי בכל הזמנים אחרי בולט (9.58), טייסון גיי (9.69) ואסאפה פאוול (9.72). גלן מילס, מאמנם של יוסאין בולט ויוהאן בלייק סיכם את הערב הזה ואמר: "אנחנו בדיוק איפה שאנחנו רוצים להיות, בדרך ללונדון. אנחנו רוצים לשמור על הבריאות של כולם, זה המפתח להצלחה". אגב, בלייק ובולט יתחרו אחד בשני גם בריצת ה-200 מטר בהמשך המבחנים הג'מייקנים. כזכור, בולט הוא שיאן העולם עם 19.19 שניות אבל בלייק מחזיק בתוצאה השניה בטיבה בכל הזמנים – 19.26.

גם ריצת ה-100 מטר לנשים התעלתה לרמה גבוהה במיוחד, כששלי אן פרייזר ניצחה בשיא ג'מייקני חדש, 10.70 שניות. האלופה האולימפית השוותה את התוצאה השביעית בטיבה בכל הזמנים, והקדימה ב-12 מאיות את ורוניקה קמפבל-בראון. קרון סטיוארט סיימה שלישית.
 

  • בלייק באליפות העולם

    VIctah Sailer / photorun.net

סגור