בנתיבי ארץ – דרך.אחרת.לרוץ

| שתף |

ניסיתם פעם לעמוד על הראש ותוך כדי לשתות עם קשית שוקו? נסיון לא פחות מעניין התרחש בבוקר יום שישי בחבל עדולם: חבורה קטנה של אנשים שאוהבים גם לטייל וגם לרוץ ניסו לקחת את כל הקופה ולעשות את שני הדברים בו זמנית.

תאריך: 01/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

אז האמת היא שזו לא ההמצאה שלנו, אבל התאהבנו ברעיון והחלטנו לקחת את זה צעד קדימה. מאחורי הכותרת "בנתיבי ארץ – דרך.אחרת.לרוץ" עומדים שניים: צור קסטל, בן 42, רץ ארוכות לשעבר ובעל תואר שני מאונ' BARRY בתחום הפיזיולוגיה של המאמץ, עובד בתחום שיקום הלב ואסף בן יאיר, בן 32, רץ בינוניות לשעבר ומורה-דרך.

הרעיון הוא לייצר מסלול שיהיה אטרקטיבי הן מבחינת תוואי השטח והן מבחינת נקודות העניין שבו, בצורה כזו שניתן יהיה לרוץ בין האתרים השונים ובאתרים עצמם לשמוע הדרכות מעניינות על התרחשויות, אנשים וסיפורים שונים. כנראה שרק בארצנו הקטנה והנחשקת, בה עברו עמים ואנשים אינספור לאורך ההסטוריה והותירו בה את חותמם, ניתן למצוא אתרים מעניינים במרחקים של 3-4 ק"מ ביניהם ללא מאמץ מיוחד. יחד עם זאת, ההדרכות ממוקדות ומוגבלות בזמן של 5 דקות בכל נקודה, כך שהריצה נחווית כאירוע רציף מבחינה הפיזיולוגית. 

הארוע הראשון – סובו נחושה והקיפוה
למסלול ראשון נבחר חבל עדולם היפהפה, במסלול סובב מושב נחושה שכולל מעבר באתרים ח' שוע, ח' עתרי ח' בורגין וח' קיט. 14 משוגעים לדבר ניצבו הכן כבר בשעה 06:50 בשער המושב לשמוע פתיחה קצרה מאת יאיר צורן, בן המקום ומדריך עתיר נסיון וידע באיזורים הגלויים והחבויים של שפלת יהודה. לאחר תדריך בטיחות וחימום קצר יצאנו לדרך כקבוצה אחת. המסלול היה מאתגר וכלל עליות/ירידות מצטברות של מעל 600 מ', מה שלא הפריע לחברים שהגיעו לפטפט לאורך כל הדרך. בסיום המסלול הוגש כיבוד מזין ועשיר לכלל המשתתפים באירוע. בשורה התחתונה: חוויה מהנה במיוחד וכיף גדול להכיר אנשים חדשים ומעניינים על הדרך.

האירועים הבאים בסגנון זה מתוכננים ל-20.5 ביער בן-שמן ול-3.6 בחולות ניצנים. ההרשמה לאירועים המתקיימים בחסותו של ביס"ש שער הגיא בטלפון 02-5331665 (מס' המקומות מוגבל).

לתמונות נוספות מהארוע הראשון - לחץ כאן
 

סגור