בסוף השבוע הקרוב - אליפות אירופה באולמות

| שתף |

ארבעה אתלטים ייצגו את ישראל באליפות אירופה באולמות שתתקיים בסוף השבוע הקרוב בפראג שבצ'כיה. דורון קופמן, יו"ר האיגוד: "האליפות תהווה, עבור חלק מהאתלטים, בסיס לקביעת קריטריונים לקיץ"

תאריך: 02/03/15, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

איגוד האתלטיקה קיים מסיבת עיתונאים במשרדי הוועד האולימפי בתל-אביב, לקראת יציאתה של המשלחת הישראלית לאליפות אירופה באולמות שתתקיים בסוף השבוע באולם O2 בפראג, בירת צ'כיה. ארבעה אתלטים ייצגו את ישראל באליפות במקצועות הריצה והקפיצה: האצנים אולגה לנסקי (60 מ') ודונלד בלייר-סנפורד (400 מ'), קופצת המשולשת חנה מיננקו-קנייזבה והקופצת לגובה מעין שחף.

דורון קופמן, יו"ר איגוד האתלטיקה פתח את מסיבת העיתונאים באומרו: "יש לנו ציפיות מכל אתלט: מחנה ומעין אנו מצפים לפחות לעלות לגמר, מאולגה אנחנו מצפים לעלות שלב אחד לפחות וגם לשפר את השיא האישי והישראלי, ומדונלד אנחנו מצפים לעלות שלב. ידוע שעבור אתלט בגובה שלו מסלול האולמות הוא קשה מאוד, אבל הוא כבר הוכיח השנה שהוא בכושר מצוין ולכן עליית שלב נראית סבירה מבחינתו".

רו"ח קופמן דיבר אף על ההתכנסות האחרונה של כל ההתאחדויות האירופאיות, במהלך האליפות, לפני הבחירות לראשות התאחדות האתלטיקה האירופית שיתקיימו באפריל. "לכל איגוד תהיה השפעה שוות ערך על בחירתו של היו"ר החדש והכיוון אליו תפנה האתלטיקה האירופית ב-4 השנים הבאות".

רוגל נחום, המנהל המקצועי של איגוד האתלטיקה ציין שמאז ומתמיד עונת החורף משמשת בעיקר כהכנה לקיץ. רוב אתלטי העולם, ובמקרה זה אירופה, מתייחסים לאליפות האולמות כסוג של הכנה לעונת הקיץ. הדבר כולל הקלה מסוימת בעומסים, אבל לא הורדת עומסים מוחלטת כמו לקראת תחרות חשובה באצטדיון. מבחינת האתלטים ציין נחום: "תוצאתה של חנה מדרגת אותה כרגע חמישית באירופה באולם. ביום טוב היא שווה גמר ולמעלה מכך. מעין הוכיחה כבר בתחילת השנה שהיא בכושר מצוין, וכך גם אולגה שחזרה למסלול בכושר טוב ודונלד שאומנם לא עשה השנה תחרויות באולם, אבל כאתלט שגדל בארה"ב, האולם אינו זר לו".

חנה מיננקו-קנייזבה ששיפרה השנה פעמיים את ההישג הישראלי הטוב ביותר בקפיצה משולשת באולם די מרוצה מהכושר בו היא מצויה, בייחוד לאור העובדה שהיא החלה להתאמן מאוחר יחסית השנה (נובמבר) בגלל ההתאוששות מהפציעה ממנה סבלה. "אני לא חושבת על מדליה. אני צריכה לקפוץ הכי טוב שאני רק יכולה, בלי לחשוב יותר מדי. אם אקפוץ טוב, הגמר והמדליה יגיעו גם בלי שאחשוב עליהם".

מעין שחף שכבר ניתרה השנה מעל 1.90 מ' נוסעת במטרה ברורה לעלות לגמר. לראשונה אחרי תחרויות בינלאומיות רבות, תחרות המוקדמות שלה לא תתקיים בשעת בוקר מוקדמת (יום שישי, 6.3, 18:05 שעון ישראל). "עשיתי הכנה די טובה לחורף, גם אם זו לא באמת תחרות המטרה שלי העונה. המטרה היא בייג'ין. אני בכושר טוב ומוכנה כבר לקפיצת המדרגה ול-1.94 מ'. אני מאוד מקווה שזה יהיה עכשיו בפראג, אבל אם לא, זה בוודאי יגיע בשלב קצת יותר מאוחר".


מעיין שחף / צילום: תומר גמינדר
 

עבור אולגה לנסקי תהיה זו תחרות הבוגרות הבינלאומית הראשונה שלה. "הציפיות שלי הן לשפר את השיא הישראלי באולם ולעלות לפחות לחצי הגמר".

דונלד בלייר-סנפורד נעדר ממסיבת העיתונאים, אבל המטרה שלו תהיה לעלות לפחות לחצי הגמר. ריצת ה-400 מ' באולם היא מן הקשות שיש. אחרי הקפה בשבילים מתחילה ה"מלחמה" על תפיסת השביל הפנימי ושמירה על ההובלה בו. יגאל בלון, מאמן הספרינטים של המשלחת ומאמנו האישי של בלייר-סנפורד ציין: "העפלה לגמר כוללת 3 ריצות תוך יומיים, שכוללות לא רק ריצה מהירה וקשה, אלא גם מלחמה גדולה. בכל המבחנים שעשינו דונלד הוכיח שהוא בכושר מצוין, גם אם לא ביצענו מבחן אמיתי באולם".

בלייר-סנפורד יהיה ראשון הישראלים להיכנס למעגל התחרויות כשיתייצב ביום שישי בסביבות השעה 12:50 על קו הזינוק של הסיבוב הראשון במוקדמות ה-400 מ' (המקצה והשביל בו הוא ישתתף ייקבעו יום קודם במסגרת הישיבה הטכנית המסכמת). 4 שעות ורבע לאחר מכן תהיה זו שחף במוקדמות הקפיצה לגובה. לנסקי ומיננקו-קנייזבה יכנסו למעגל התחרויות בשבת (כמפורט בקובץ המצורף לידיעה זו).

 

  • צילום: יח"צ, איגוד האתלטיקה

סגור