בקלה ירוץ במבחנים האולימפיים הבריטיים

| שתף |

משימתו של האלוף האולימפי ב-5000 ו-10,000 מטרים תיהיה להרשים את הסלקטורים של הנבחרת האולימפית האתיופית.

תאריך: 18/06/12, מאת: סיריל אולמן

עד עתה הסברה הייתה כי בחירתו של בקלה לנבחרת האולימפית הינה וודאית, אולם לאחר שתוצאותיו במרוצי העונה עד כה לא עמדו בקנה אחד עם הישגיו משנים קודמות הוא נתבקש להוכיח את כושרו הנוכחי על מנת להבטיח את מקומו.

אליו יצטרפו מספר רצים אתיופיים, ביניהם אחיו הצעיר טריקו בקלה, אשר ניצח את התחרות ל-10,000 מ' בהנגלו בחודש שעבר שהוכרזה מבעוד מועד בתור המבחנים הרשמיים לנבחרת האולימפית האתיופית. כעת נראה שהתחרות בבירמינגהם ביום שישי הקרוב תהווה סיכוי נוסף, כנראה אחרון, לרצים שלא עמדו במשימה להראות את יכולתם. 

"זאת הזדמנות מצויינת בשבילי להבטיח את מקומי בנבחרת", ציין בקלה. "בסבב האירופאי לא קיימות הרבה תחרויות למרחק הזה ולכן אני מצפה לריצה מעניינת בבירמינגהם. אני משתפר ממרוץ למרוץ העונה ומצפה לזמן מהיר מאוד ביום שישי הקרוב". 

ומה בנוגע למו פארה הבריטי, אחד מיריביו הגדולים בדרך למדליית הזהב בלונדון? 

פארה יתחרה למרחק 1500 מטרים בבירמינגהם. באשר לאיום שלו על סיכוייו של בקלה בלונדון, הלה בורר את מילותיו בזהירות. "הוא (פארה, ס.א) נמצא בכושר מעולה השנה ויהיה יריב עיקש מאוד. אני מצפה בעניין רב לראות אותו מתחרה ב-1500 מ' בבירמינגהם". 

סילשי סיהין, סגנו של בקלה ב-10,000 מ' בבייג'ינג ובאתונה, וגברה גברהמריים, אלוף העולם במירוצי-שדה ומנצח מרתון ניו-יורק בשנת 2010 נמצאים גם הם ברשימת המתחרים.
 

  • בקלה, ינסה שוב

    VIctah Sailer / photorun.net

סגור