בקלה כובש את מרוצי הכביש

| שתף |

האם קנניסה בקלה עומד לפני התפנית הגדולה בקריירת הריצה שלו? לאחר פציעה ממושכת, גדול הרצים בהסטוריה מסמן מטרות חדשות, שאם הכל יתנהל כשורה יכול להיות לנו מאד מעניין...

תאריך: 01/03/12, מאת: SPORTWEB

לקנניסה בקלה היתה קריירה פנומנאלית על המסלול. הוא כבש את המסלול בנצחונות רבים והוכיח כי הוא אחד הרצים הגדולים שהיו בעולם למרחקים הארוכים. היה תחום אחד שממנו התעלם עד כה - מרוצי הכביש. אולם נראה שכעת גם העניין הזה עומד להשתנות. בקלה הבטיח השתתפותו במרוץ כביש הגדול של אירלנד - "ספאר".

את ההופעה האחרונה שלו הוא בטח היה מעדיף לשכוח. הוא התחרה במרוץ השדה "בופה" באדינבורו, שם סיים מחוץ לעשירייה הראשונה. עבור בקלה, מי ששלט גם בריצות השדה בעולם וקטף 15 מדליות זהב באליפויות העולם בריצות שדה, המרוץ ההוא עדיף שישכח.

שתי מדליות מתוך כל אלו הגיעו בדבלין 2002 כך שבקלה מקווה לחזור לנצח בבירת אירלנד שוב, שם יתחרה ב-15 באפריל. הופעתו ב"ספאר" (SPAR Great Ireland Run) ראויה לציון כיוון שאין לו ברזומה מרוצי כביש רבים בכלל. רוב הרצים למרחק מתקדמים לעבר מרוצי הכביש רק כאשר קריירת המסלול שלהם מתחילה להאט ונראה כי בקלה שיהיה בן 30 השנה, יעשה את המהלך הזה.

בקלה ניצח בריצת 5000 מ' ו-10000 מ' במשחקים האולמפיים ב- 2008 ובאליפות העולם ב-2009, אולם רוב שנת 2010 היה מושבת בשל פציעה. הוא חזר להגן על תארו בריצת 10,000 מ' באליפות העולם האחרונה בדייגו אולם נכשל.

יחד עם זאת, בקלה סיים את השנה עם מעט תקווה, כאשר ניצח בריצת 10,000 מ' בבריסל עם תוצאת השנה בעולם של 26:43.16 דק', והראה שהוא עדיין יכול להיות מתמודד ראוי במשחקים בלונדון 2012, ויתמודד ככל הנראה מול מו פארח בריצת 5000 מ', אלוף העולם. אולם לפני כל זאת, בקלה יתמודד ברחובות דבלין. השיא האישי שלו ב 10 ק"מ כביש עומד על 27:57 דק', תוצאה שנקבעה במהלך מרוץ למרחק 15 ק"מ ב-2008. אם הכל ילך בסדר, בקלה יתמקד במרוצי הכביש מיד לאחר שעונת המסלול בקיץ תסתיים.

המדליסט האולמפי לשעבר ברנדון פוסטר, אחד ממארגני המרוץ בדבלין, מאמין שבקלה הולך בדרכו של היילה גברסליאסי, והקניתי פול טרגט. שניהם עשו את המעבר המוצלח מקריירה מופלאה על המסלול אל הכביש, ואף הפכו לשיאני עולם במרתון. "אני יודע משיחה שהיתה לי עם מנהלו שהוא נחוש לחזור לכושר לאחר ההופעה באדינבורו", אמר פוסטר. "כולם, ביחוד מו פארח ומתחרים אולמפיים נוספים, יצטרכו להיזהר ממנו במרוץ בדבלין", הוסיף.

"המירוץ בדבלין יהיה מאד משמעותי עבור בקלה ועומק של רצים שיתחרו גם כן, לא יעשה לו חיים קלים. אני חושב שזה משמעותי לקריירה שלו לעשות את המהלך הזה אחרי לונדון", סיכם פוסטר.
 

תמונה באדיבות
Victor Sailer/photorun.net

  • Victor Sailer/photorun.net

סגור