בשביל הבנים 2014 - תוצאות ותמונות

| שתף |

מעל 10,000 משתתפים לקחו חלק במרוץ בשביל הבנים וכן הצמרת המדינית והצבאית נכחה בטקס המרכזי שסיכם את המרוץ. כל הפרטים בכתבה הבאה

תאריך: 14/09/14, מאת: SPORTWEB

בפעם השנייה יצא לדרכו מרוץ בשביל הבנים הדרוזים, אשר כלל מקצים שונים לרכיבה, צעידה וריצה. בארוע לקחו חלק יחידות שונות מכוחות הביטחון, המשטרה, ושרות בתי הסוהר, משפחות שכולות  רבות ובסך הכל מעל 10 אלף רצים, צועדים ורוכבים ובני משפחותיהם.

הארוע שהתקיים לזכרם של 398 הנופלים במערכות ישראל בני העדה הדרוזית עורר רצון להגיע להזדהות בכל רחבי הארץ וכן אנשי מפתח בצמרת המדינית והצבאית הגיעו לחלוק כבוד.

בטקס הסיום נכחו כבוד נשיא המדינה מר רובי ריבלין ושר הביטחון, מר משה (בוגי) יעלון, והרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, תא"ל (מיל’) אמל אסעד (63), ששכל את אחיו הצעיר ברצועת עזה בשנת 1993, הוא היוזם והמייסד של ’עמותת בשביל הבנים הדרוזים’ ומארגן האירוע "בשביל הבנים" לזכרם של הלוחמים הדרוזים שנפלו במערכות ישראל.

תא"ל אסעד, אמר בטקס המרכזי: "כך חשבתי שנכון להנציח את זכרו של וופא אחי, אשר נפל בספטמבר 1993 בעזה, ואת חברינו לנשק ולדרך בני העדה הדרוזית. דרך הנצחה זו, תאפשר לנו לזכור את הנופלים בתוך הנופים אותם אהבו, ובהם גדלו, גם מתוך שמחה ועשייה ולא רק ב’ימי זיכרון’ ותעניק מימד נוסף לחיינו המשותפים על האדמה הזאת". עוד הוסיף: "איני זוכר אף אירוע שעורר התרגשות וגאווה כזו בקרב העדה כולה. כמות האנשים שהגיעה מעוררת התפעמות. האירועים האלה חושפים טפח נוסף במימדי ההזדהות חוצת המגזרים והעדות – בבני העדה הדרוזית בכלל ובמשפחות השכולות על שמירת הארץ ואהבתה בפרט".

מדברי הנשיא ריבלין: "הדרוזים הם אזרחי מדינת ישראל לכל דבר ועניין, והם ממלאים את תפקידם בחברה "בצורה הטובה והמועילה ביותר... בעניין זה, לא רק ישראל ערבים זה לזה, ולא רק בני העדה הדרוזית, בכל הארצות, ערבים זה לזה; בעניין זה העולם כולו ערב לזה. הברית בין היהודים והדרוזים להיות תקפה "גם בחיים".

באזור הכינוס והסיום הוצע למשתתפים בארוע כיבוד ואירוח דרוזי כיד המלך, בסמוך להפנינג של דוכני מזון וציוד ספורט שהתקיים במקום.

 


זינוק מקצי הרכיבה  / צילום: ערן ירדני


 


זינוק מקצי הריצה: צילום: ערן ירדני


נועם נאמן , מנצח 10 ק"מ / צילום: יואב לביא


צילום: יואב לביא
 


צילום: יואב לביא
 


צילום: יואב לביא
 


הרנטכ"ל מסיים / צילום: ערן ירדני

 


אמל אסעד ונשים המדינה ראובן ריבלין / צילום: עופר אידלוביץ'

 

במקצה הריצה למרחק 10 ק"מ לקחו חלק בכירי הרצים בארץ,  ולמנצחים הוענקו פרסים כספיים. להלן המנצחים:

גברים 10 ק"מ:

1. נועם נאמן (הפועל חולון) 36:55 דק'
2. יאיר טננבאום 40:00 דק'
3. יובל דורי 40:52 דק'

נשים 10 ק"מ:

1. מארי אליאס (רצי רמת השרון) 40:07 דק'
2. נועה חייט (טריאתלטים חיפה)    40:08 דק'
3. אירנה אור (רצי רמת השרון)   40:58 דק'

 

לתוצאות ותמונות - מרוץ בשביל הבנים 2014

 

 

  • צילום: יואב לביא

סגור