בשבת - אלכס אברבוך חוזר להתחרות

| שתף |

הקופצת שסיימה רביעית בקפיצה משולשת במשחקים האולימפיים בלונדון תתחרה לראשונה בישראל עבור אגודתה, מכבי ראשל"צ. במקביל, אלוף אירופה בקפיצה במוט שהתחיל את הקריירה כאתלט קרב-10, יחזור להתחרות במחזור הליגה הקרוב בשלושה מקצועות. "המטרה שלי היא לתרום לאגודה שלי ולסייע לה לעלות לליגת העל"

תאריך: 24/04/13, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

בשבת הקרובה יתקיים מחזור ליגה בין-אגודתית (המחזור השני עבור אגודות ליגת העל והמחזור הראשון עבור אגודות יתר הליגות) כאשר במוקד יעמדו שניים. אנה קנזייבה שסיימה במקום הרביעי בקפיצה משולשת במשחקים האולימפיים בלונדון כנציגת אוקראינה, ובשבת, תתחרה לראשונה בחייה על אדמת ישראל ותהווה תוספת כוח משמעותית לאגודתה, מכבי ראשל"צ אשר תייצג, יחד עם קנזייבה, את ישראל בגביע אירופה למועדונים.

אלוף אירופה לשעבר בקפיצה במוט, אלכס אברבוך. כזכור אברבוך התחיל את הקריירה שלו כאתלט קרב-10. במחזור הקרוב אברבוך ישתתף במקצועות הטלת כידון, קפיצה לגובה והדיפת כדור ברזל. "השבוע חזרתי לנעול נעלי ספייקס לראשונה מאז המכבייה ב-2009", העיד אברבוך שתיחר לאחרונה באותה מכבייה ב-2009. אברבוך המשיך ותיאר את הכנותיו לקראת השבת הקרובה, "אני עדיין לא בכושר מספק. אני ממשיך באימונים, כאשר התחרות הראשית שלי בכל שלושת מחזורי הליגה הקרובים תהיה תחרות הקפיצה במוט במחזור הבא. המטרה שלי היא לתרום לאגודה שאני, יחד עם מולי מלכא, הקמנו, טיפחנו וממשיכים בתהליך, ולסייע לה לעלות לליגת העל. אחת המטרות הנוספות שלי היא המכבייה. אני מאמין שאשפר כחצי מטר בקירוב בין תחרות החזרה הראשונה שלי במוט לתחרות שתתקיים במסגרת המכבייה".

אתלטית נוספת שתתרום רבות לאגודת אתלטי "מיזונו" נתניה היא אנסטסיה קרופסקאיה שהיא גם אחותו של קופץ המוט הצעיר לב סקוריש שנמצא בתהליכי עלייה ומייצג אף הוא את האגודה מהשרון. קרופסקאיה ששיאה האישי בקפיצה במוט הוא 4.20 מ', היא ללא ספק קופצת המוט האיכותית בתחרות והיא תשתתף, בנוסף, גם במקצועות הקפיצה לרוחק והדיפת כדור ברזל.

מקצועות נוספים שימשכו תשומת לב בתחרות יהיו הטלת כידון גברים, בו, למעט תום קליסקי שנמצא בארה"ב, יתפתח קרב מעניין בין עשהאל ארד, אביב שמעוני ושיאן ישראל הטרי לנוער, אלן פרבר, מחזיק תוצאת השנה בישראל.
בקפיצה לגובה, חוץ מאברבוך, תשומת הלב תתמקד בדמיטרי קרויטר ובניקי פאלי. אולגה לנסקי תחזור לרוץ אחרי עונת החורף אותה סיימה מוקדם, והפעם ב-200 מ'. בריצה המקבילה לגברים תהיה תחרות מרתקת בין בכירי האצנים בישראל. בכירי הרצים והרצות למרחקים בינוניים וארוכים ישתתפו בריצה ל-1500 מ'. את ערב התחרות תנעל אליפות ישראל בריצת השליחים 4x400 מ' כשמכבי ת"א, בשורותיה ירוצו דונלד סנפורד וראובן מג'ולה.
הכניסה לתחרות חופשית, ללא עלות כספית.

לוח זמנים

 

 

שעה

גברים

נשים

15:30

 

קפיצה במוט

16:35

הטלת כידון

 

16:55

קפיצה לגובה

הדיפת כדור ברזל

17:30

 

200 מ'

18:30

200 מ'

 

18:40

 

קפיצה לרוחק (קבוצות א', ב' ו-ג')

18:50

הדיפת כדור ברזל

 

19:45

 

1500 מ'

20:15

1500 מ'

 

21:00

 

4x400 מ' (אליפות ישראל)

21:25

 

קפיצה לרוחק (מקצה לשומרות שבת)

21:30

4x400 מ' (אליפות ישראל)

 

22:00

200 מ' (מקצה לשומרי שבת)

 

 


 

  • אלכס אברבוך

    צילום: יח"צ איגוד האתלטיקה

סגור