בשישי: יוסאין בולט סוגר את העונה בליגת היהלום

| שתף |

האיש המהיר בעולם ירוץ 100 מטר בתחרות שתנעל את הסבב היוקרתי בבריסל. צ'רונו וצ'ריוט יתמודדו על התואר ב-5,000 מטר. יוהאן בלייק ירוץ 200

תאריך: 06/09/12, מאת: דני בורשבסקי

סבב ליגת היהלום באתלטיקה ינעל ביום שישי בערב את עונת האצטדיונים, שבמרכזה עמדו בתחילת אוגוסט התחרויות שלהמשחקים האולימפיים בלונדון. כוכב המשחקים, יוסאין בולט, יגיע לתחרות ה"ממוריאלואן דאם" בבריסל כדי לסגור את העונה. בניגוד לשתי התחרויות האחרונות שלו באירופה, הפעם הוא יתחרה בספרינט ל-100 מטר. יריביו הגדולים של בולט ירוצו במרחק הכפול, מה שישאיר לו בעיקר קרב נגד עצמו ונגד התוצאה, ואולי גם נגד ריאן ביילי האמריקאי. ניצחון של בולט על ביילי יבטיח לו גם את הזכייה ביהלום בריצות הספרינט לגברים. יוהאן בלייק ו-וורן וויר הג'מייקנים, שזכו במדליות הכסף והארד במשחקים האולימפיים בריצת ה-200, יתחרו הפעם במרחקהזה כשמולם כריסטוף למייטרה הצרפתי וכריסטיאן מלקולם הבריטי.

בליגת היהלום נותרו עוד כמה מקצועות שבהם המאבק על היהלום עדיין פתוח. בריצת ה-5,000 מטר לנשים יתמודדו הקנייתיות ויויאן צ'ריוט ומרסי צ'רונו על היהלום, כשהמנצחת ביניהן גם תקטוף אותו. בריצת ה-800 לנשים, פמלה ג'לימו הקנייתית תנצח לנצח שוב את האלופה האולימפית מרוסיה, מריה סבינובה, כדי לסיים את העונה כמו שצריך. בריצת ה-110 משוכות לגברים, אריאס מריט ינסה למחוק פיגור של 4 נקודות מג'ייסון ריצרדסון, ולרדת בפעם השמינית העונה מגבול 13 השניות. מריט ינסה גם להתקרב יותר לשיאו העולמי של דיירון רובלס, אם רק יזכה לתנאים המתאימים.


ויויאן צ'ריוט / VIctah Sailer / photorun.net
 

בריצת ה-1,500 מטר לגברים, אסבל קיפרופ יחגוג את ניצחונו בסבב וינסה לקבוע את תוצאת השנה בעולם, שעומדת על 3:28.88 דקות ושאותה הוא קבע במונאקו. גם שונטה לואו האמריקאית תסיים את העונה כמנצחת ליגתהיהלום בקפיצה לגובה, אבל אנה צ'יצ'רובה הרוסיה תהיה שם כדי להתחרות נגדה ולהזכיר לכולם מדוע היא האלופה האולימפית. בקפיצה במוט לנשים, פביאנה מורר הברזילאית ויריסליי סילבה הקובנית יתמודדו ראש בראש על היהלום.

מחוץ לתחרות תתקיים ריצת 10,000 מטר מעניינת לגברים, כששניים מהכשרונות הצעירים הגדולים בעולם כיום, איזייאה קואץ' וג'פרי קירוי הקנייתים, ינסו לרדת לראשונה העונה מ-27 דקות. אימאנה מרגה האתיופי ינסה לנצח את שניהם. בקפיצה לרוחק, אלכסנדר מנקוב הרוסי ינסה להשיג ניצחון שיוכל להבטיח לו את המקום הראשון בליגה על חשבונו של מיצ'ל ווט האוסטרלי.
 

  • יוסאין בולט

    VIctah Sailer / photorun.net

סגור