גאלן ראפ ירוץ חצי מרתון

| שתף |

גאלן ראפ ירוץ חצי מרתון ראשון בחצי מרתון ניו-יורק במרץ הקרוב. מאמנו אלברטו סלאזר טוען כי "חוזקו של ראפ נמצא היום כמה צעדים קדימה מהיכן שהוא היה בעבר".

תאריך: 03/03/11, מאת: מערכת עולם הריצה

במסיבת עיתונים הודיע ארגון ה"New York Road Runners" שגאלן ראפ ירוץ את חצי מרתון הבכורה שלו בחצי מרתון ניו-יורק 2011. ראפ בן ה-24 בעל שיא אישי בריצת 5000 של 13:07 דק' ושיא בריצת 10000 של 27:10 דק' יתחרה במרחק לחצי מרתון בפעם הראשונה בחייו ב-20 למרץ. ראפ ומאמנו, אלברטו סלאזאר, מיש היה שלוש פעמים מנצח מרתון ניו-יורק נכחו במסיבת העיתונאים.

מארי וויטנברג מנהלת ארגון "New York Road Runners", הארגון האחראי על ארגון מרתון וחצי מרתון ניו-יורק ואירועי ריצה אחרים במדינה מסרה כי "זוהי בשורה נהדרת על השתתפותו של ראפ, אנחנו מאד נרגשים לקראת השתתפותו, כבר מספר שנים שרצינו לארח אותו במירוץ".

ראפ דיבר במסיבת עיתוניאים ואמר כי "הוא מאד מאד נרגש שיש לו את ההזדמנות. אני מתרגש מכך שחצי המרתון הראשון שלי יהיה בניו-יורק".

התוכנית המקורית של סלאזאר היתה שראפ יקבע שיא בריצת 5000 באולמות, מטרה אותה הוא השיג שקבע בחודש פברואר 13:11.44 דק'. ראפ היה אמור להשתתף שבוע שעבר בתחרות 10000 מ' בניו-זילנד אולם בעקבות רעידת האדמה התוכניות השתנו. לכן סלטזאר החליט כיוון שכושרו הגופני של ראפ טוב מאד  החליט שירוץ חצי מרתון. סלאזאר מאמין כי יש להוציא את הרצים לעיתים מה"קומפורט זון" שלהם, וכך חשב שיהיה נכון לראפ. "אפשר לרוץ רק 5 ק"מ ו-10 ק"מ. אבל אני חושב שאם נשים את ראפ במצב מחוץ לאזור הנוח שלו זה משהו שיגרום לו להיות יותר טוב כאשר יחזור להתחרות במרחקים הרגילים שלו. לכן אני מסתכל על זה כעל הזדמנות  להיות טוב נכון לתנאים שבהם הוא עכשיו וגם הזדמנות לשפר את עצמו כרץ שמאתגר את עצמו במרחק שהוא עדיין לא רץ מעולם".

 

הידיעה באדיבות אתר letsrun.com

סגור