גברסילאסי ניצח את רדקליף

| שתף |

גברסילאסי ניצח את רדקליף, שקיבלה "פור" בחצי מרתון וינה

תאריך: 15/04/12, מאת: דני בורשבסקי

במסגרת אירועי מרתון וינה באוסטריה התקיימה הריצה בין "הקיסר למלכה" כאשר היילה גברסילאסי התחרה נגד פולה רדקליף, כשהשניה זינקה למרוץ חצי המרתון בזמן של 7:52 דקות לפני הראשון, מאחר ומדובר בהפרש בין השיאים האישיים של שתי אגדות הריצה למרחקים ארוכים. בסופו של דבר, גברסילאסי נראה כמי שלקח את המשימה הזאת יותר ברצינות. אחרי הכל, יש לו זמן לאירועי ראווה מאחר והוא לא הצליח להיכנס לנבחרת האתיופית לריצת המרתון במשחקים האולימפיים בלונדון. גברסילאסי בן ה-38 עקף את רדקליף אחרי 15.3 קילומטרים, וסיים את הריצה ל-21.1 קילומטרים בזמן של 1:00:52 שעה. רדקליף, שהצהירה לפני המרוץ שהמטרה שלה הייתה לרדת מ-70 דקות, סיימה בזמן מאכזב מבחינתה של 1:12:03 שעה. 

בניגוד לגברסילאסי, רדקליף תשתתף במשחקים האולימפיים בלונדון ובבריטניה עוקבים באופן אינטנסיבי אחרי כל אירוע בו היא משתתפת. דווקא בחמשת הקילומטרים הראשונים היא נראתה טוב ועברה אותם בזמן של 16:13 דקות. עם זאת, גברסילאסי פתח בצורה מרשימה יותר, וכבר בקילומטר התשיעי היה ברור שהוא בדרך הנכונה לעקוף את רדקליף. אחרי שזה קרה, נדמה היה שהיא ויתרה על הניסיון לקבוע תוצאה טובה. חשוב לציין ששיאנית העולם בריצת המרתון לא הרגישה טוב בימים האחרונים וביום שישי היא אפילו רמזה בטוויטר שלה, שלא צריך לבנות עליה בוינה מאחר והיא סובלת מברונכיטיס. יהיה מעניין להמשיך לעקוב אחריה ולראות באיזה כושר ובאיזה מצב פיזי היא תגיע למשחקים האולימפיים בלונדון.

בריצת המרתון עצמה בבירה האוסטרית ניצח הנרי סוגוט הקנייתי, שקבע 2:06:58 שעות ושבר את שיא המסלול. פיית טולה האתיופית שמרה על התואר שלה אצל הנשים וניצחה בזמן של 2:26:39 שעות. מארגני מרתון וינה דיווחו על שיא משתתפים של 36,157 רצים. 
 

  • Victor Sailer/photorun.net

  • VCM/Jean-Pierre Durand

סגור