ג'ואן בנואה סמואלסון - עוד אולימפיאדה?

| שתף |

מנצחת המרתון האולימפי הראשון לנשים משנת 1984, ג'ואן בנואה סמואלסון, תעמוד בשבוע הבא על קו הזינוק של מרתון בוסטון ותנסה לקבוע קריטריון למשחקים האולימפיים בלונדון 2012.

תאריך: 13/04/11, מאת: מערכת עולם הריצה

הרצה האגדית ג'ואן בנואה סמואלסון הודיעה בתחילת השבוע כי היא תשתתף במרתון בוסטון הקרוב בנסיון לקבוע קריטריון למשחקים האולימפיים בלונדון 2012. "זה היה משהו שחשבתי עליו כבר בתחילת השנה. עשיתי הרבה ריצות מעל 20 מייל לאורך המסלול בחורף שלנו", אמרה בנואה במסיבת העיתונאים.

בנואה היוותה השראה להרבה רצים מאז ניצחה במרתון האולימפי הראשון לנשים בלוס אנג'לס בשנת 1984. כחודש לפני יום הולדתה ה- 54 היא תעמוד לצד הרצים והרצות הבכירים בעולם ותנסה לקבוע זמן מהיר מ2:46 שע' על מנת להשיג את הקריטריון הנחשק. במרתון יוסטון ניסתה בנואה להשיג את התוצאה אולם קבעה 2:46:50 שנ' והתאכזבה מן ההחמצה. במידה ותצליח בבוסטון זה יהיה המרתון החמישי שבו היא מנסה להשיג קריטריון, זאת בניגוד להצהרתה לאחר המבחנים האמריקאיים למשחקים האולימפיים בבוסטון 2008, שם הצהירה כי זה יהיה נסיונה האחרון.

עבור בנואה, תהיה זו הפעם הראשונה שהיא חוזרת לבוסטון לאחר שמונה עשרה שנים מאז התחרתה בו בפעם האחרונה. "אני לא יכולה לעשות את זה לעצמי. אני חושבת על לחזור לבוסטון אחרי 18 שנים ולרוץ על המסלול המוכר, אני לא נעשית צעירה יותר....זה יהיה נהדר לשבור שוב את ה- 2:50 שע' ". בנואה ניצחה במרתון בוסטון ב-1979 כשהיא היתה בת 21. לאחר מכן השתתפה בו שוב ב-1983 וקבעה שיא עולם של 2:22:43 שע', הזמן הרביעי המהיר ביותר על המסלול עד היום. בשנה שעברה מנצחת המירוץ, האתיופית טייבה ארקסו היתה איטית ביותר מ-3 דק'.

"ג'ואן היא אגדת ריצה וכנראה רצת המרתון הטובה ביותר שהיתה אי פעם בארה"ב", אמר טום גליק, מנהל מרתון בוסטון. "ג'ואן היא אחת מארבע מנצחי המירוץ (גברים ונשים) שזכו גם במדליית זהב אולימפית".

בתה של בנואה, אבי סמואלסון תשתתף במרתון גם כן.

מרתון בוסטון 2011 יתקיים ביום שני, ה- 18 באפריל.

 

הידיעה באדיבות אתר Letrun.com

סגור