ג'ונתן בראונלי חזר לעצמו ביוקוהומה

| שתף |

אלוף העולם התחרה לראשונה העונה בסבב העולמי, וניצח בצורה משכנעת את התחרות השלישית ביפן, ז'ואו סילבה מוביל בדירוג הכללי. גוון יורגנסן ניצחה בנשים

תאריך: 12/05/13, מאת: דני בורשבסקי

התחרות השלישית בסבב העולמי בטריאתלון התקיימה בשבת ביוקוהומה שביפן, ומשפחת בראונלי הבריטית שהיא אחת המשפחות הידועות בטריאתלון העולמי חגגה שוב. שלושה שבועות אחרי שהאלוף האולימפי, אליסטר בראונלי, ניצח בתחרות השניה בסבב בסן דייגו, היה זה הפעם אלוף העולם ג'ונתן בראונלי שחצה ראשון את קו הסיום. ג'ונתן, שסבל מפציעה בקרסול שהעמידה את כל העונה שלו בספק, הצליח לחזור בגדול לזירת התחרויות וניצח באופן משכנע את התחרות הראשונה שלו. אחיו אליסטר לא התחרה הפעם, אבל נשפו בעורפו שמות גדולים מאוד כמו חאבייר גומז הספרדי וז'ואו סילבה הפורטוגלי. זה לא הלחיץ את האח הצעיר לבית בראונלי, שהיה מצוין בריצת ה-10 קילומטרים ואחרי שהוביל לאורך כל הטריאתלון, חצה את קו הסיום בזמן של 1:44.59 שעה.

בראונלי שלא הסתיר את התרגשותו אמר בסיום: "בתחילת העונה אמרו לי שלא אוכל להתחרות השנה, זו הסיבה שאני נראה ככה בסיום המירוץ, פשוט לא חשבתי שאני אהיה כאן. לפני חודשיים חשבתי שהעונה שלי גמורה. כנראה שהיום הייתי יותר רענן מכולם מכיוון שהם כבר התחילו להסתובב בעולם ולהתחרות ואני התאמנתי באנגליה עד עכשיו. זה היה יתרון בשבילי, ובנוסף גם מזג האוויר שירת אותי. התכוננתי לתנאי חום ובסופו של דבר היה גשם, זה היה מצוין".
חאבייר גומז הספרדי, שניצח בתחרות הראשונה העונה באוקלנד, סיים שני אחרי בראונלי ואמר: "זו לא אכזבה מבחינתי. בסן דייגו הייתה לי תחרות רעה, אבל ניצחתי באוקלנד וסיימתי הפעם במקום השני, זה לא רע. ז'ואו סילבה הפורטוגלי השיג פודיום נוסף, שסידר לו את ההובלה הכללית בסבב. סילבה אמר: "אהבתי את המרוץ הזה כי היה רטוב, אבל לא קר. האווירה כאן הייתה נהדרת, וכולם עמדו בגשם ועודדו".

הצמרת ביוקוהומה (גברים):
1. ג'ונתן בראונלי (בריטניה) 1:44:59 שעה
2. חאבייר גומז (ספרד) 1:45:23
3. ז'ואו סילבה (פורטוגל) 1:46:16
4. איבן ואסילייב (רוסיה) 1:46:25
5. ריצ'רד מארי (דרום אפריקה) 1:47:23

צמרת הדירוג הכללי לגברים (אחרי 3 תחרויות):

1. ז'ואו סילבה (פורטוגל) 2055 נקודות
2. חאבייר גומז (ספרד) 2004
3. מריו מולה (ספרד) 1326
4. ריצ'ארד מארי (דרום אפריקה) 1326
5. איבן ואסילייב (רוסיה) 1129


נשים: ניצחון שני ברציפות לגוון יורגנסן

התנאים בתחרות לנשים היו יותר קשים מבחינת הגשמים ביוקוהומה ובמרוץ האופניים נרשמו לא מעט התרסקויות, אבל הטריאתלטית המשכנעת ביותר, גם הפעם, הייתה סגנית אלופת העולם לשעבר גוון יורגנסן. האמריקאית שניצחה בתחרות האחרונה בסבב בסן דייגו השלימה זכייה כפולה, ועברה להוביל בגדול את הדירוג הכללי. בניגוד לתחרות הגברים, במקרה הזה יורגנסן שמרה על כוחותיה בחק הראשון של הריצה וראתה את הגב של אמה מופאט האוסטרלית וג'ודי סימפסון הבריטית. בסופו של דבר היא העבירה הילוך, סיימה את הריצה עם נגטיב ספליט מרשים ואת הטריאתלון כולו ראשונה בזמן של 1:57:05 שעה. יורגנסן אמרה בסיום: "היו תנאים די קשים, ולמען האמת כשהתחלנו את הריצה חשבתי שהבנות האחרות פשוט מהירות מדי בשבילי הפעם. ניסיתי להתרכז במרוץ שלי ובקצב שלי".

מופאט האוסטרלית סיימה בסופו של דבר במקום השני והשיגה פודיום נוסף, סימפסון הבריטית סיימה שלישית. התחרות הבאה בסבב העולמי תתקיים בתחילת החודש הבא במדריד.

הצמרת ביוקוהומה (נשים)

1. גוון יורגנסן (ארצות הברית) 1:57:05 שעה
2. אמה מופאט (אוסטרליה) 1:57:19 שעה
3. ג'ודי סימפסון (בריטניה) 1:57:20
4. אשלי ג'נטל (אוסטרליה) 1:57:52
5. מאיקה קאלרס (הולנד) 1:58:29

צמרת הדירוג הכללי (אחרי 3 תחרויות)

1. גוון יורגנסן (ארצות הברית) 1600 נקודות
2. אן האג (גרמניה) 1433
3. אמה מופאט (אוסטרליה) 1425
4. מאיקה קאלרס (הולנד) 1326
5. ג'ודי סימפסון (בריטניה) 1271
 

  • צילום: http://www.triathlon.org/

סגור