גזצ'או הופתע בשדה התעופה

| שתף |

אחרי האכזבה שחווה אתמול במרתון פראג אחרי שפספס ב-7 שניות את הקריטריון האולימפי, חבריו הגיעו לשדה התעופה לקבל את פניו ולרומם את רוחו.

תאריך: 14/05/12, מאת: אורן בוקשטיין

קבלות פנים ספורטיביות בשדה התעופה בן-גוריון הן לרוב נחלתם של ספורטאים שחוזרים ארצה מתחרויות בינלאומיות גדולות, עטורי מדליות. לא כך היה הדבר לפנות בוקר כאשר מספר חברים, מכרים וחובבי אתלטיקה ידעו להוקיר את אחד האתלטים הטובים בישראל, ואולי הצנוע מכולם. גזצ'או יוסף יצא לאולם קבלת הפנים והופתע לראות את הממתינים לו עם פרחים ובלונים. "זה הדבר הכי מרגש שקרה לי לאחרונה", הודה.

אחרי שפספס אתמול ב-7 שניות אכזריות את הקריטריון האולימפי כשקבע 2:15:07 במרתון פראג בו סיים 11, גזצ'או נראה די מחויך, יחסית לאכזבה הקשה שחווה, פעם שנייה ברציפות תוך פחות מחודש יש להדגיש. לאלו שחשבו שהוא מנסה להסתיר בכך מצוקה מנטלית ספורטיבית, הוא מיהר להרגיע: "האכזבה ברוטרדם הייתה קשה בהרבה", הסביר ונימק: "הפעם, למרות שהרגשתי חזק מאוד, לא ידעתי לקראת מה אני הולך מבחינת תגובת הגוף". חשוב לזכור שעבור גזצ'או היה זה המרתון השלישי בלבד בחייו, אבל פחות מחודש אחרי השני שהגיע כחמישה חודשים לאחר מרתון הבכורה שלו באמסטרדם.

הקושי הגדול הגיע בסביבות הקילומטר העשרים. גזצ'או פתח ב-10 ק"מ הראשונים בקצב של 3:08 ד' לק"מ. עשרת הק"מ השניים הקצב הואט במעט ל-3:10 כשאת מחצית המרחק הוא עבר ב-1:07:00. למרות שסיפר שבשלב זה הרגיש קושי, הוא המשיך בקצב זה עד הקילומטר ה-30, כאשר הוא מתקדם בדירוג למקום ה-17. ב-10 הק"מ בין ה-30 ל-40 הקצב הואט בשנייה, מה שלא הפריע לו לעלות למקום התשיעי ולעמוד על 2:07:56. למרות המאמץ האדיר שהשקיע בשני הקילומטרים האחרונים ולמרות הקירבה לתוצאה הדרושה, האטה של שנייה נוספת בקצב לא סייעה בדרך לפספוס המעצבן.
"כשאני רואה את האנשים שקמו בגללי באמצע הלילה ובאו לקבל אותי זה מחמם לי את הלב ומנחם אותי הרבה יותר מכל מחשבה וערעור אחרים", סיכם האתלט המופלא.

מבין המכרים שציפו לגזצ'או בשדה היו אריה קוקס (חבר הועדה המקצועית של איגוד האתלטיקה ומי שליווה את גזצ'או במרתון רוטרדם), דובר האיגוד אורן בוקשטיין, יגאל לב (רץ ומעסה מקצועי לספורטאים), יובל חץ (טריאתלט ורץ ופעיל בענף הריצות והטריאתלונים בישראל), בני נווה (רכז קבוצת הריצה של שב"ס ופעיל בענף האתלטיקה), דפנה פרחי (צוות SPORTWEB).

 

  • גזצ'או לפנות בוקר בנמל התעופה בן גוריון

    צילום: מערכת SPORTWEB

סגור