ג'יליאן שוורץ השיגה קריטריון ללונדון 2012

| שתף |

נציגה שנייה לאתלטיקה הישראלית בלונדון. ג'יליאן שוורץ ניצחה בתחרות ה-US Open היוקרתית כשעברה 4.52 מ' וקבעה את הקריטריון האולימפי ללונדון. אמרני סיים שני בריצת 800 מ' בבוסטון עם 1:48.86 ד' ומעין פורמן סיימה חמישית בבורדו עם 1.84 מ'

תאריך: 29/01/12, מאת: אורן בוקשטיין

ג'יליאן שוורץ הפכה לפנות בוקר לנציגת האתלטיקה השנייה במשחקים האולימפיים בלונדון, אחרי שחזרה למסלול הניצחונות עם תוצאה איכותית בתחרות ה-US Open במדיסון סקוור גארדן בניו יורק כשקבעה 4.52 מ', הישג טוב מקריטריון A האולימפי ללונדון. כזכור, במקצועות הקפיצה התוצאות המושגות באולמות נחשבות בהישגים הנלקחים בחשבון עבור קריטריונים לתחרויות בינלאומיות חשובות כמו אליפות עולם ומשחקים אולימפיים. מאחר שהתחרות הזו סומנה ע"י איגוד האתלטיקה ביחידה לספורט הישגי, גילי לוסטיג, ראש היחידה אישר היום שההישג מזכה את קופצת המוט ממכבי ת"א בכרטיס למשחקים האולימפיים בלונדון.

אלופת ישראל עברה בניסיון הראשון 4.22 מ' ובניסיון השני 4.42 מ', גובה אותו עברו ג'ניס קפלר ובקי הולידיי בניסיונן הראשון, אלא שבגובה הבא – 4.52 מ', אותו עברה שוורץ בניסיון השני שלה, השתיים האחרות נכשלו, ואילו סגנית האלופה האולימפית, ג'ניפור שור שויתרה על שני הגבהים הראשונים, פסלה בשלושת הניסיונות שלה והותירה את הניצחון אצל הישראלית שהעלתה לאחר מכן את הרף ל-4.62 מ' ללא הצלחה.
לפני שנה בדיוק שוורץ נפצעה בתחרות משחקי מילרוז שהתקיימה באותו מקום. מאותה פציעה התאוששה רק כעבור שלושה חודשים כשקבעה 4.50 מ' במחזור הראשון של ליגת ניו באלאנס בארץ, אולם לאחר מכן היא לא הצליחה לשחזר את ההישג. העונה האולימפית נפתחת עבור שוורץ בצורה הכי מתוקה שיכולה להיות.
שלמה בן גל, יו"ר האיגוד הגיב על ההישג: "הייתי רוצה לפתוח כל שבוע עם בשורות כאלו. ג'יליאן היא הסנונית השנייה של האתלטיקה הישראלית במשחקים האולימפיים בלונדון, והיא מוכיחה שההשקעה בפרויקט המקצוענות של שרת התרבות והספורט, הגב' לימור לבנת, אנשי מנהל הספורט, הוועד האולימפי ואיגוד האתלטיקה משתלמת. למרות זאת המשימה למשחקים האולימפיים טרם הושלמה. יש לנו הרצון והיכולת להכניס לפחות עוד שלושה עד ארבעה ספורטאים למשחקים".
בתחרות נוספת שהתקיימה לפנות בוקר באוניברסיטת בוסטון בארה"ב, סיים דסטין אמרני במקום השני בריצת 800 מ' בזמן של 1:48.86 ד'. אמש סיימה מעין פורמן ממכבי חיפה במקום החמישי בתחרות הבינלאומית שהתקיימה בבורדו שבצרפתעם תוצאה של 1.84 מ'. ‏

 

 

  • צילום: דניאל קמחי

סגור