גלגלים של תקווה יוצא לדרך!

| שתף |

אירוע הרכיבה השנתי של עמותת "אתגרים", יתקיים ביום שבת, ה-11 במאי, בעמק יזרעאל, במסגרת פסטיבל שבועות הנערך השנה זו הפעם ה- 13 "חלב ודבש". מדובר במסע האופניים הגדול והמרגש בישראל בו ירכבו יחד מעל 8,000 אנשים בשלושה מסלולים שונים.

תאריך: 06/05/13, מאת: SPORTWEB

גלגלים של תקווה, מסע הרכיבה השנתי של עמותת "אתגרים" יתקיים בשבת הקרובה זו השנה ה-11 בעמק יזרעאל. אירוע זה נחשב מהגדולים והמרגשים בישראל, בו רוכבים יחדיו חובבים ומקצועיים, קבוצות רכיבה ומשפחות עם ילדים לצד רוכבים נכים. המסע נולד כצורך להעלאת המודעות בציבור לפעילותה החברתית של עמותת "אתגרים" ולקיום אירוע בו ירכבו זה לצד זה רוכבים עם וללא מגבלה. האירוע אטרקטיבי ביותר וימשוך אליו מעל 8,000 רוכבים כאשר כל ההכנסות הינן קודש לפעילות ולילדי העמותה.

"גלגלים של תקווה" של אשתקד סייע למשל בהקמת מועדון אופניים בקריית ביאליק לטובת ילדים ובוגרים עם מוגבלות באזור הצפון. כמו-כן, הוקמה ניידת אופניים המאפשרת פעילות גם במקומות שאינם סמוכים למועדוני עמותת "אתגרים". על-כן, גיוס הכספים של האירוע השנה יתרמו לטובת הרחבת פעילות האופניים לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים ברחבי הארץ.

ראש המועצה האזורית אייל בצר: "משנה לשנה, רכיבת האופניים בעמק ובארץ הולכת וצוברת תאוצה, אנו שמחים וגאים לארח את המסע זו הפעם ה- 11 במסע שמאפשר לאלפים להנות מיופיו של העמק ושלל צבעיו".
המסע הינו איכותי ובטוח- מסלול הרכיבה יהיה סגור לתנועת כלי רכב ויאובטח על-ידי משטרת ישראל. כמו-כן, רכבי ליווי ילוו את המסע ויסייעו לרוכבים בדרך. מסע האופניים יכלול שלושה סוגים של מסלולי רכיבה: הראשון, מסלול כביש "סובב עמק" (56 ק"מ)- זינוק בשעה 7:00. השני, מסלול שטח (35 ק"מ)- זינוק בשעה 7:00 גם כן. השלישי, מסלול שטח קל למשפחות וילדים (10 ק"מ)- זינוק בשעה 8:00.

עמותת "אתגרים" אשר הוקמה בהתנדבות לפני כ-18 שנים היא עמותה חינוכית, שיקומים שהכלי בו היא משתמשת הוא הספורט האתגרי. בעמותה פעילים למעלה מ-5,000 ילדים ובני נוער ממסגרות החינוך המיוחד וכ-500 בוגרים בכל רחבי הארץ. רכיבה היא ענף אחד מתוך רשימה נאה של ענפי ספורט בהם לוקחים חברי אתגרים חלק. האופניים משמשים בעמותה כלי משמעותי בחיזוק הביטחון העצמי של בעלי הצרכים המיוחדים, בפעילות כמו כולם, יחד עם כולם ובשילוב חברתי מהמעלה הראשונה.

"עמותת אתגרים" המפעילה גם חוגי ריצה רבים ברחבי הארץ תקיים בחודש יוני מרוץ לילה בתל-אביב.

גלגלים של תקווה 2013
 

  • צילום: עידן פלד

סגור