גלנה קטפה את מדליית הזהב - המרתון האולימפי 2012

| שתף |

טיקי גלנה ניצחה במרתון האוילמפי שהתקיים היום (ראשון) עם שיא אולימפי חדש

תאריך: 05/08/12, מאת: סיריל אולמן

טיקי גלנה האתיויפית ניצחה במרתון הנשים עם שיא אולימפי חדש של 2:23:07 שעות, תוך שיפור השיא הקודם ב-7 שניות בלבד. המרוץ הוזנק בגשם שוטף והתפתח בקצב שמרני כשכל המתמודדות החזקות יושבות יחד בדבוקה גדולה. הקורבן הראשון של היום הייתה האמריקאית דזיירה דבילה שפרשה בק"מ ה-5 בעקבות פציעה אשר ליוותה אותה בשבועות האחרונים. לאחר כתשעה קילומטרים הפסיקה את ריצתה גם ג'ו פאווי הבריטית, המתמודדת הביתית. קצב הטיול השמרני עד מאוד המשיך עד לנקודת חצי-המרחק, שנחצתה בזמן של 74:13 דקות.

ההפתעה הראשונה של המרוץ הגיעה לאחר זמן קצר, כשליליה שובקובה, האישה השנייה המהירה ביותר אי-פעם במרתון, פרשה מהמירוץ. לאחר כ-24 ק"מ הגיעה הזרקת הקצב הראשונה, כשאלופת העולם עדנה קיפלגאט הקנייתית החליטה לבחון את המתחרות ופתחה פער של חמישה מטרים על הדבוקה, אולם הוא נסגר כעבור פחות מקילומטר ומארי קייטאני הקנייתית, מנצחת מרתון לונדון האחרון והפייבוריטית לנצחון, לקחה את ההובלה. שניים-עשר קילומטרים לסיום, כשהקצב ממשיך להתגבר, כללה הדבוקה המובילה חמש רצות: שלוש המתחרות הקנייתיות בדמות קייטאני, קיפלגאט ופרישה ג'פטו, יחד עם טיקי גלנה ומארה דיבבה האתיופיות. במהלך חמשת הקילומטרים הבאים הצליחה טטיינה ארקיפובה הרוסייה להגיח מאחור ולסגור את הפער אל חבורת החוד, תוך שקיפלגאט לא מצליחה להחזיק את הקצב.

הפתעה גדולה נוספת הגיעה בשני הקילומטרים האחרונים, כשקייטאני נשרה לאחור וטיקי גלנה, מנצחת מרתון רוטרדם באפריל פרצה קדימה ונכנסה אל דפי ההיסטוריה, תוך שהיא קובעת שיא אולימפי חדש של 2:23:07. ג'פטו סיימה במקום השני בתוצאה של 2:23:12 ופטרובה סגרה את הפודיום עם ריצה אמיצה ושיא אישי של 2:23:29 שע'.


 

  • הדבוקה המובילה

    Victah Sailer / photorun.net

  • הרצות חולפות על פני הביג-בן

    Victah sailer / photorun.net

סגור