ג'סיקה אניס - בדרך ללונדון 2012

| שתף |

ג'סיקה אניס הבריטית, מי שהיתה אלופת העולם בקרב 7 ב-2009 אך החמיצה את המשחקים האולמפיים ב-2008 בגלל פציעה, שמה לה למטרה לעשות הכל כדי לזכות במדליה בלונדון 2012

תאריך: 28/11/11, מאת: Sportweb

הבריטית ג'סיקה אניס שהפסידה את ההשתפות במשחקים האולמפיים בביג'ינג בגלל פציעה ברגל, ואחרי שאיבדה את תואר אליפות העולם בקיץ האחרון בדייגו החליטה אחרי אליפות העולם לקחת פסק זמן מהאימונים כדי לחשוב על דרכה הלאה. עכשיו היא חוזרת לאימונים לקראת המשחקים האולמפיים בלונדון 2012.

"שום דבר לא בטוח", אומר מאמנה של אניס טוני מיניצ'יאלו. "קרב 7 זה מקצוע "טריקי". ג'סיקה תצטרך לספק הופעה טובה מספיק כדי שתספיק לה לקריטריון". אניס תתחרה במספר תחרויות באולם בתחילת 2012 להכנתה למשחקים, כולל המבחנים האולמפיים של בריטניה באולם וכן אליפות בריטניה  ובגראנד פרי (שתיהן בפברואר). לאחר מכן מתכננת אניס להגיע להתחרות באליפות העולם באולמות בתורכיה בחודש מרץ. התחרות היחידה שלה בשדה לפני הקיץ הבא תהיה במפגש בגוטזיס, אוסטריה בו ניצחה בשנה שעברה.

אניס החלה את אימוני החורף שלה בתחילת אוקטובר. היא מתאמנת 6-7 שעות ביום, 5 ימים בשבוע בנוסף לאימון אחד ארוך של 3 שעות פעם בשבוע.

"זה די עמוס ובלתי פוסק", אומר מיניצ'יאלו, מאמנה מאז גיל 11. "אין מספיק התאוששות בין האימונים". הריצה, המשקולות והתרגילים הם חלק משגרת יומה. השגרה העמוסה הזו אמורה לבנות את הבסיס עבורה לפני שהיא מתחילה להתחרות. אניס מסבירה: "האכזבה שלי מדייגו נתנה לי הרבה מוטיבציה, יש לי צורך עז להשיג את מדליית הזהב הזו. אני מנסה להיכנס לכושר הכי טוב לקראת שנה הבאה".

בהטלת כידון, היתה אניס רחוקה 7 מ' משיאה באליפות העולם. אולם זה לא רע כמו שזה נשמע, היא זרקה 45 מ' בחימום לפני התחרות אולם ברגע האמת משהו לא עבד. "הפוקוס הולך עכשיו אל הכידון בעקבות דייגו, אולם אסור לשכוח שהיא כמעט השוותה את שיאה האישי בקפיצה לרוחק וקבעה שיא אישי בהדיפת כדור ברזל וריצת 800 מ'",ציין מאמנה. יתרה מזאת, סך הנקודות שלה של 6751 הוא יותר טוב ב-20 נק' ממשה שהשיגה בניצחונה ב-2009 בהופעה הכי טובה שלה.

"לא בדיוק שאני צריכה להשתפר בכידון, אני יודעת איפה זה צריך לקרות - זה היה שם במשך שנתיים", אומרת אניס.

הרוסיה טטניאנה צ'רנובה, שהשיגה את אניס ב-129 נק' וקטפה את תואר אליפות העולם זכתה גם במדליית ארד במשחקים הקודמים והיא המתחרה העיקרית של אניס למשחקים האולמפיים. נטליה דוברנסקה האוקראינית, האלופה האולמפית המכהנת יכולה להוות אף היא איום עבורה אולם אניס כבר הביסה אותה בעבר.

שלוש אתלטיות יכולות לסוע ללונדון אם תשגנה את קריטריון A  לפני ה-2 ביולי, העומד על 6150 נק'. הבריטית יכולה להיתקל בקשיים דווקא בבית שתמודד מול קלי סות'רטון שהחליטה לחזור להתחרות בהפטתלון לקראת לונדון 2012, אולם האתלטית בת ה-35 לא התחרתה במקצוע מאז 2008. "כל שאר האתלטיות בקרב 7 בעולם מתאמנות ממש קשה אז אני רוצה להתאמן לא פחות קשה. זה תמיד טוב שיש מתחרות", סיכמה אניס.

סגור