ג'פרי מוטאי לא ישתתף באליפות העולם

| שתף |

מנצח מרתון בוסטון ג'פרי מוטאי החליט לוותר על אליפות העולם בקיץ בדרום קוריאה. בקרוב יודיע מוטאי באיזה מרתון יבחר: ניו-יורק או שיקאגו.

תאריך: 06/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

מנצח מרתון בוסטון ג'פרי מוטאי החליט לוותר על השתתפות באליפות העולם בדרום קוריאה באוגוסט הקרוב. מוטאי שקבע את הזמן המהיר בעולם (2:03:02 שע') בבוסטון השנה, אמר כי הוא רץ בדאגו בעבר והמסלול הוכח כי אינו מביא לו מזל.

"כבר רצתי בדאגו. בכל פעם היה לי מזל רע. לכן החלטתי לוותר על ההשתפות", אמר. במקום המרתון בדאגו ירוץ מוטאי או במרתון שיקאגו או במרתון ניו-יורק בסתיו הקרוב. " אני מצפה בקוצר רוח לרוץ בשיקאגו או ניו-יורק ואודיע בקרוב למארגנים באיזה מהם אבחר". מוטאי חשף את החלטתו בזמן שאיגוד האתלטיקה הקנייתי עמד לחשוף את הנבחרת שתשתתף באליפות העולם.
בין שמות המועמדים שהועלו נמצא מנצח מרתון לונדון עמנואל מוטאי שקבע שיא מסלול של 2:04:38 שע', מנצח שלוש פעמים מרתון לונדון מרטין לל בעל שיא אישי של 2:05:55 שע'. כמו כן מנצח מרתון רוטרדם 2010 פטריק מקאו גם מועמד לנבחרת עם שיא אישי של 2:04:48 שע' שקבע בשנה שעברה, ווילסון צ'בט שניצח במרתון רוטרדם השנה וקבע 2:05:53 שע', ואליהוד קיפטאנווי שסיים רביעי באותה ריצה. עוד שמות שעלו הם מנצח מרתון פריז בנג'מין קיפטו  שקבע 2:06:31 שע' וכן ברנרד קיפייגו שקבע 2:07:16 במקום השני בפריז. נראה כי זוהי עומדת להיות הנבחרת הקנייתית הכי איכותית שהיתה עד כה באליפות העולם.

 

סגור