גרמניה - רץ עיוור ישראלי ירוץ בתחרות בברלין

| שתף |

ליאב סולומוביץ המתאמן בקבוצת "אתגרים" יצא למסע של 5 ימים בגרמניה, אשר בסופו ישתתף במרוץ בינלאומי שכל מטרתו קידום אנשים עם מוגבלויות לעיסוק בפעילות גופנית.

תאריך: 27/05/12, מאת: דפנה פרחי

ליאב סולומוביץ, רץ כבד ראייה וכבד שמיעה יצא לברלין יחד עם מאמנו גיא בן דור מעמותת "אתגרים". תהיה זו הפעם הראשונה שבה משתתף רץ כבד ראייה במרוץ שנקרא RUN OF SPIRIT.
"הריצה בשביל הרוח" נוסדה בברלין ותהיה זו הפעם הרביעית לקיומה. מטרת המרוץ הינה להעלות את המודעות לאנשים בעלי מוגבלויות ונכויות שונות העוסקים בספורט. מייסד המרוץ וולקמר שולץ, מאמן ריצה בכיר בברלין אמר: "החזון שלנו במרוץ הוא להראות את החיבור בין העמים והדתות, ללא הבדל בין אנשים עם מוגבלויות ובלי מוגבלויות והמשותף לכולם היא האהבה לריצה. זה כבוד גדול בשבילנו שליאב ישתתף בתחרות". 

עוד הוסיף שולץ כי השנה התקיימה לראשונה תחרות RUN OF SPIRIT גם בפולין, והחזון הוא לקיים תחרות כזו גם בישראל ובמקומות נוספים בעולם. ביום שני יעמוד ליאב על קו הזינוק יחד עם רץ עיוור מפולין, רצה עיוורת מגרמניה וכן שיאן העולם בריצת מרתון לעיוורים הנרי וואניוקה. ליאב ומאמנו גיא הגיעו לברלין כבר ביום שישי בליווי צוות SPORTWEB המסקר את המסע. ביומיים האחרונים נוצרו קשרי ידידות בין המשלחת הישראלית לבין הנרי וואניוקה ומלוו, וכן עם הרצים מפולין.

בכנס מיוחד שהתקיים אתמול, עלו הרצים העיוורים על הבמה וענו על שאלות. בקהל נכחו פוליטיקאים גרמנים, אנשי תקשורת וכן אנשי מקצוע אשר עבודתם קשורה בשילוב אנשים עם מוגבלויות בספורט. מנחה הכנס שאל את ליאב בנוגע לאימונים של קבוצת "אתגרים" בישראל וכיצד החברה מקבלת אותם בתחום הספורט. אולם ליאב כבש את ליבם כאשר אמר דקות מאוחר יותר את הדברים הבאים: "מעולם לא הייתי בגרמניה, ואני לא חושב שהייתי מגיע לטיול או משהו כזה, כיוון שאני נכד לניצולי שואה ואף קראו לי ע"ש מישהו שנספה בשואה, הייתי עצבני לקראת הנסיעה. אבל לרוץ בתחרות בגרמניה תוך שאני מייצג את ישראל זה כבוד גדול בשבילי". לאחר דבריו של ליאב שתורגמו לגרמנית, נשמעו מחיאות כפיים חזקות באולם.


גיא (מימין) וליאב, על הבמה במהלך הכנס לקידום בעלי מוגבלויות / צילום מערכת SPORTWEB


בתום המפגש, זילקה, מהצוות הבכיר של ארגון המרוץ אמרה למערכת SPORTWEB עם דמעות בעיניים: "זה חלום שהתגשם, לראות את כולם על הבמה. זה מרגש אותי מאד".

מאוחר יותר היום (ראשון) יפגשו הרצים מישראל ומפולין עם קבוצה של אנשים בעלי מוגבלויות. מחר (שני) הם יזנקו לריצה למרחק 10 ק"מ אשר תתקיים בשכונת "שפנדאו", פרבר של ברלין. המשך המסע של ליאב יסוקר באתר.

 

  • מימין: ג'וסף (מלוו של הנרי), הנרי, ליאב וגיא

    צילום: מערכת SPORTWEB

סגור