דואתלון ניר פורז - אחרית דבר

| שתף |

בשבת האחרונה נערך דואתלון ניר פורז שכלל 4.7 ק"מ ריצה, 16 ק"מ אופניים ולקינוח 2.5 ק"מ ריצה. מיכאל בהר היה וגם השתתף.

תאריך: 05/11/12, מאת: מיכאל בהר

יומיים אחרי דואתלון ע"ש סרן ניר פורז והרגליים עדיין זועקות.

בשבת האחרונה נערך דואתלון ניר פורז שכלל 4.7 ק"מ ריצה, 16 ק"מ אופניים ולקינוח 2.5 ק"מ ריצה. על קו הזינוק התייצבו מיטב הטריאתלטים הצעירים ביניהם יונה אמיתי בן ה - 19 ויובל גומא בת ה – 17. הם התחרו נגד נציגי מיטב הבוגרים ביניהם גלעד רותם ושוקי סרויה ובנשים שני בלוך וקים דרמון. הנוער פתח מהר את הריצה הראשונה וגלעד רותם אחריהם, שלא כמו טריאתלון רגיל, בקטע האופניים מותר היה לרכב כדבוקה ולכן חלוקת כוח ופתיחה איטית היא לא אסטרטגיה יעילה אלא ניסיון להחזיק עם מתחרים טובים יותר על מנת להגיע עימם לקטע האופניים ואז ניתן יהיה לנוח ברכיבה מאחורי הראשונים ולהגיע בסופו של דבר לתוצאה טובה יותר.

קטע הרכיבה החל על הכביש ועבר לשטח כאשר כולם רכובים על אופני שטח, דבר שרבים מהמתחרים לא רגילים. עובדה זו גרמה לכך שהיה ניתן לראות ספורטאים בכירים רכובים על מכונות אשר עלותם לפעמים שוות ערך לצמיג עליהם הם רוכבים באופני הכביש המדוגמות שלהם. אם הבטתם לפדלים הייתם רואים מתחרים עם נעלי ריצה על פדל spd או בכלל נעלי כביש, אך דבר זה לא הפריע לקצב רכיבה מהיר של למעלה מ 30 קמ"ש. לבסוף, לאחר פרישה של מספר מתחרים, פסילות ותקרים קיבלנו את אמיתי יונה במקום הראשון, אחריו גלעד רותם ולבסוף את שוקי סרויה, בין הנשים ניצחה יובל גומא בת ה -17, במקום השני אביטל גז ואחריה קים דרמון.

ניתן לומר כי הנוער ניצח את הבוגרים אך יותר מכך ניתן לומר כי הניצחון הוא קיומו המחודש של האירוע לאחר שלוש שנים של הפסקה, הייתה תחושה משפחתית, כמו בתחרויות לפני 20 שנה. בין המתחרים היו רבים מהיחידה של ניר שהגיעו לחלוק כבוד, הייתה תחושה של מפגש יחידה לא רשמי, לפתע אתה מגלה מתחרים אשר גם הם חלק מאותה משפחה, המשפחה של מתיה וניר פורז.

כמיטב המסורת גם השנה המשפחה דאגה שיחולקו פרסים יפים למנצחים בגברים ובנשים, מקום ראשון- כרטיס טיסה פתוח לאירופה, מקום שני – טאבלט, מקום שלישי – אופני הרים. המשפחה גם דאגה לפרסים שווי ערך גם לשני המקומות הראשונים מתוך חברי היחידה של ניר.

על שולחן הטקס היו גביעים גם לקבוצות הגיל, דבר שכבר לא ניתן לראות בתחרויות האיגוד, בקבוצות הגיל היו לא מעט חברי יחידה שעלו לדוכן המנצחים ביניהם איתן קוברסקי אשר זכה במקום הראשון בקבוצת גילו, איתן מתנדב גם היום במערך המילואים של היחידה, הוא גם בעל מקום של כבוד באיגוד הטריאתלון מאחר והיה ממקימי האיגוד וראש האיגוד הראשון ולאחר שנים שלא עלה על מסלול התחרות הוא הגיע לחלוק כבוד.
אנו רק יכולים לקוות שגם בשנה הבאה נוכל להרגיש שוב את הרגלים יומיים אחרי דואתלון זה.

 

מיכאל בהר - רוכב כביש וטריאתלט כבר 20 שנה. סגן אלוף ישראל בחצי איש ברזל ובטריאתלון אולימפי קבוצת גיל. בעבר רשם אליפויות ישראל במרוצי אופניים כמו גם בטריאתלון ודואתלון, בעיקר בגילאי הנוער אך לא רק. בעל תואר ראשון בפיסיקה ותואר שני בהנדסת מכונות.
 

  • הנוער ניצח את הבוגרים

    צילום: ליליאן ביטון

סגור