דורוז'ון קבעה 48.03 מ' בתחרות ההזדמנות האחרונה

| שתף |

שיאנית ישראל בהטלת כידון חשה כאבים חזקים באזור הפציעה והחליטה אחרי שתי הטלות לוותר על המשך הניסיונות

תאריך: 01/08/16, מאת: SPORTWEB

הערב (ראשון) התקיימה בהדר יוסף תחרות הניסיון האחרונה של מרגריטה דורוז'ון מהפועל עמק חפר להציג הוכחת יכולת למשחקים האולימפיים בריו. החימום נראה טוב והכידון התעופף לאזור ה-50 מ' ללא מאמץ מיוחד. אלא שבניסיון הראשון שלה חשה שיאנית ישראל בהטלת כידון כאב חד בשריר בו היא סובלת מפציעה שטרם החלימה סופית. הניסיון השני היה סוג של מבחן עבורה לבחון אם הכאב הזה רגעי או לא, והאופציה השנייה בישרה על פרישתה מהתחרות.

אחרי שנתיים של הכנות במסגרת היותה ישראלית, ושנה מצוינת אותה חוותה ב-2015 עם שיא אישי ולאומי חדש, מרגריטה דורוז'ון תיכנס להתאוששות, מנוחה והחלמה מהפציעה על מנת להתכונן לעונה הבאה שבשיאה יהיו אלו תחרויות אליפות אירופה לאומות שתתקיים בהדר יוסף ואליפות העולם בלונדון, אליהן היא מקווה להגיע בכושר בו הייתה בשנה שעברה.
בסיום התחרות הסביר רוגל נחום, המנהל המקצועי של איגוד האתלטיקה: "לצערנו ראינו את ההטלה האחרונה העונה של מרגריטה. אחרי שנתיים של הכנה ושנה מצוינת, הגיעה הפציעה ממנה היא לא הצליחה להחלים. מבחינת איגוד האתלטיקה איבדנו אתלטית חשובה שהייתה מסומנת כמועמדת לגמר אולימפי. היא מאוד רצתה לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים. היא עצובה, אבל היא עדיין צעירה ויהיה לה מחזור אולימפי נוסף. איגוד האתלטיקה יעשה סיכומים והפקת לקחים לגבי כל האתלטים, אבל רק אחרי שתסתיים העונה, אחרי המשחקים האולימפיים. אין זה דבר יוצא דופן שאתלט חווה שנה אחת מצוינת ולאחר מכן סובל מפציעה שמשביתה אותו לתקופה מסוימת. פציעות בדרך כלל נובעות מכך שאתלט מפעיל על גופו לחצים ועומסים בלתי סבירים".

 

  • מרגריטה דורז'ון

    צילום: טיבור יגר

סגור